ALTUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? „De zaak Bruay" Jos. van Arcken MMipr Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Toen in het dorpje Bruay in April '72 het gemutileerde lijk van een mijnwer kersdochter werd gevonden, wezen al spoedig beschuldigende vingers in het dorpje in de richting van één van de leidende figuren in de burgerij, de wel gestelde notaris Pierre Leroy, en een zeer goede kennis van hem, mevrouw Mayeur, moeder van twee jonge doch ters. Op insinuaties aan de pers door de links-aangeleunde politierechter Pascal, bliezen diverse kranten de nog steeds onbewezen verdenking steeds verder op en de meest belasterende en obscene beschuldigingen circuleer den al spoedig in het hele land. Toen de linkse pers de misdaad kwa lificeerde als "de .moord op de werken de klasse door de rijke, nietsdoende bourgeoisie" was pas goed de olie in het vuur. Maoistische en Troskyistische organisatoren van Parijs kwamen af zakken naar Bruay, organiseerden mar sen en een hongerstaking en de linkse propaganda campagne rolde braaf ver der. Maar ondertussen greep Parijs in, ook al omdat er nog steeds niets er- gers aan het licht kwam, en stuurde een andere politierechter, uit Parijs. Binnen twee weken was de echte moordenaar ontdekt en achter slot en grendel. Het was April '73 geworden... Pas daarna kwam in een Parijse krant een uitvoerig verslag over de hel, waar Leroy en Mevr. Mayeur een jaar in ge leefd hadden: "onze levens en die van mijn kinderen zijn zonder de minste aarzeling verwoest. Denkt U dat mijn dochters dit oordeel ooit vergeten zul len? Ik werd door de modder gesleept en beschuldigd in volle openbaarheid van elke denkbare onzedelijkheid. Rod del en laster achterhaalden ons zelfs in een verre grote stad, waar we rust zochten Het zal de lezer duidelijk zijn dat al is de onschuld van de twee beschuldig den bewezen, de laster blijft. Er is zó veel zwadder rondgestrooid, daar kun nen de kleine dorpsmensjes nog jaren op teren! Voor Leroy en de dames Mayeur is het voorgoed gedaan in het dorp. Er zit niets anders op dan "vrij willige verbanning" ergens anders heen! U denkt: wat moet zo'n verhaaltje uit Frankrijk nu eigenlijk in Tong Tong? Omdat de wijsten onder U weten dat precies zulke lastercampagnes ook HIER bestaan. Misschien met minder tam-tam, maar zéker even laag en ge nadeloos. En ook hier vaak met de steun van handlangers uit politieke groeperingen. Onder de openbare po litiek smeult en rot veel geheime poli tiek - ook al wéét de Indischman het niet; hij vóelt het! Eigenlijk is het hetzelfde dorpsgeroddel van alle tijden, maar nu kunnen gewel dige organisaties als pers en politiek Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- zich ervan meester maken, en maken slimme intelligentsia (academici en culturelen) handig gebruik van het ou de kwaad dat kleine mannetjes graag dekking zoeken achter "kandjeng be- sars", die deze massa's graag uitbui ten voor verdere machtsontwikkeling (terwijl ijverig doorgegaan wordt met het plunderen van de loonzakjes!). On der de mee-hakkers was zelfs niemand minder dan de filosoof Jean-Paul Sartre met zijn rechtvaardigheidsbanier "La cause du peuple". En nogmaals: zulke dingen gebeuren niet alleen in verre landen, maar ook hier in Nederland! Wij moeten waakzaam zijn voor de Tijd, niet voor anderen. En de Tijd brengt een onafwendbaar toenemende enca- naillering van alle waarden, ook de hei lige cultuurwaarden der erudieten! Wat in het menselijk vlak toch wel een ieder treffen moet, gestudeerd of niet, is in dit drama van Buray het feit dat in die hele dorpsgemeenschap geen één te vinden was die de zedelijke moed kon opbrengen om deze slacht offers te beoordelen met een eigen goed geweten en een eigen intuitie dat ze niet zo slecht kónden zijn, en dus op zijn minst niet wilden meedoen aan de algemene "steniging". Hier heeft U weer dat "Menselijk tekort", het als modern mens onaf zijn, dat maakt dat wij kansloos overgeleverd Voor Juwelen en Uurwerken als f van ouds naar t Laan van Meerdervoort 520 I Den Haag - Telef. 33 64 41 j nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. zijn aan domme of kwaadwillige mede mensen. Maar verbazingwekkender is het won der, dat totaal uit het niets (want de verdachten waren totaal onschuldig!) een massa-bedreiging kon groeien, exact genoeg om een paar argeloze medeburgers ten ondergang te voeren. Omdat in een groep van uiterlijk acht bare, brave burgers geheime valse, ontuchtige, diefachtige gedachten zich konden groeperen en bundelen om zich opeens naar buiten te "ontladen" op een voorbijganger! Het is gewoon zwarte magie, voodoo, middeleeuwse hekserijIn deze moderne verlichte tijd! En nogmaals: niet in Frankrijk of Ame rika of België, maar HIER net zo hard, en veel dichterbij dan wij vermoeden kunnen. Denk maar eens aan verdacht makingen in pers en TV (in de politiek speelt het een vaste, geoorloofde rol!), denk maar aan veel roddelarijtjes van mensen om U heen. Het lijkt wel of Van Hien's "Javaanse Geestenwereld" ook hier leeft; en dat de levende mens heid omgeven is door een wolk van kwade geesten om ons heen. Bestaat er geen afweer tegen? T.R. P.S.: Wij zijn een eerlijk en openhartig blad, dat confrontaties aandurft. Als U nu in Uw eigen kennissenkring over een persoon kwade dingen hoort zeg gen, waarvan Uw intuitie (of desnoods: uw goed geloof) zegt: dat kan niet waar zijn? Wat doet U dan?merkt U wel dat wij zelfs met onze mooiste gedachten en verlangens theoretisch leven en dós het foutieve leven van alle dag tóch wel zijn gangetje gaat?... Hierop verwacht ik geen brieven. - T.R. 9

Tong Tong | 1973 | | pagina 9