Antwoord op "Naek Lagi" Persoonlijke Documenten Nederlands-lndië/Indonesië Vriendenhulp Wij zijn toch één familie? Op ons artikeltje "Naek lagi", waarin wij de onheilspellend stijgende prijzen sig naleerden, die ons bestaan bedreigen, is een hartverwarmende stortvloed brieven binnengekomen, waaruit wij een kleine greep doen: "Tong-Tong" moet blijven en Naek lagi, boleh; het 3 maandelijks abonnement verhogen b.v. op fl. 10,- a fl. 11.-?? Ik ben wel geen kapitalist, maar zou dit tijdschrift héél erg missen. Ik heb vele onder mijn vrienden, de meesten zijn "totoks", die met graagte Tong-Tong lezen, o.a. mijn huisdokter. Op die manier probeer ik dan ook deze mensen zover te krijgen voor een abon nement. "Tong-Tong" moet blijven!" A. J. M. Keukenschrijver Natuurlijk abonnement verhogen! Eerstens, alle bladen verhogen hun abonnementsprijzen: tijdschriften, lees trommels, TV-gidsen, boeken, kranten (de mijne voor de zoveelste maal 25 a 30%), dus waarom Tong Tong niet? Want wat zouden wij zonder jullie blad zijn? K.M.G. Laat ons allen helpen Per 1 juli krijgen alle AOW-ers f 25,- per maand meer. Ik weet wel, dat ook alle prijzen omhoog gaan, maar als deze meerdere AOW er niet was geko men, zouden we toch ook de eindjes aan elkaar moeten knopen. Als nu alle AOW-ers eens van hun eer ste verhoging f 10.- stuurden aan Tong Tong en de niet-AOW-ers kunnen dat nog gemakkelijker doen omdat zij nog in het arbeidsproces meelopen en een mooi vacantiegeld ontvangen. Leef in de vacantie eens een paar da gen zuinig, een tientje is gauw ge spaard en stuur dat aan Tong Tong. Het fonds 60.000 is toch ook bij elkaar gekomen. Dat is voor de adiks in Indo nesië. Maar nu staat ons aller dierbare Tong Tong op het spel. Bij het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenhunde te Leiden is een belangrijke publicatie verschenen, 'Per soonlijke documenten Nederlands-lndië /Indonesië', samengesteld door Doro- thee Buur. Het is een keuze-bibliografie van brieven, dagboeken, gedichten, jeugdlectuur, memoires, novellen, reis verhalen, romans en toneelstukken, be trekking hebbend op Nederlands-lndië/ Indonesië omvattend de periode 1800- 1970. Bij het doorbladeren van dit rijke over zicht van twee eeuwen literatuur van Overzee stemt het nochtans droevig te bedenken hoe weinig er in het Moeder land is blijven hangen van alles wat er op leterlijk elk terrein over Indië is ge schreven! Mensen, bedenk wat wij zouden missen als Tong Tong er niet meer zou zijn. Laten wij een nieuw fonds 60.000 gaan stichten en dan alleen voor Tong Tong, dan hoeven Tjalie en z'n medewerkers wat minder in de zorgen te zitten. Laat er geen gras over groeien en schrijf een girootje (meer dan 10,- mag ook). Ik hoop en wens van harte dat we hier mede Tong Tong zullen mogen behou den. M.F.-S. "Rest hou maar" Op een giro een betaling: "Operatie Neushoorn" 21,25, en de rest: "la maar zitten, tetapi djangan tutup T.T.!" G. Groenendijk Op basis van vrijwilligheid "Ook andere organisaties vroegen bij dragen op basis van vrijwilligheid. Graag wil ik vóór gaan door maande lijks 25,- op giro 6685 over te maken. Laten er velen volgen! Ook mindere giften zijn welkom natuurlijk. Een korte verantwoording in ons blad zonder naamvermelding van de gevers lijkt mij wenselijk. Mevr. W. P. v. VI.-H. Voorstel aangenomen. Eenmalige klei ne giften zijn zeer zeker ook welkom. Korte verantwoording accoord. EN NOU POEKOEL TEROES LAGI, mijn waarden! De garde mag dan sterven (over lange tijd, hopen wij), maar geeft zich niet over! Nog steeds zijn wij in Tong Tong onszelf, en zijn we geen massaproductie-slaaf. Selamat! Directie. Bijna alle uitgaven in dit overzicht ver meld zijn niet meer in de handel, alleen antiquarisch zal men er een enkele maal in slagen de hand te leggen op een exemplaar. Wilt U s.v.p. onder geen beding de in deze publicatie genoemde boeken bij Boekhandel Tong Tong be stellen, wij hebben deze werken beslist niet! Het overzicht zelf is in onze Boekhan del verkrijgbaar voor de prijs van 15,- f 2,25 porto. Red. "HERINNERINGEN" uit het oude Indië 1890-1917 door W. Ch. Bastiaans Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong Verlaagd in prijs tot f 3, 0,90 porto In deze maanden van zorgen door onze moeilijke financiële omstandigheden en die diefstal op de koop toe ontvingen wij vele blijken van medeleven, soms in cash, soms in hartelijke brieven. Daar zijn wij erg erkentelijk voor. Een meevaller: onze verzekeringsmaat schappij keerde after all toch (in elk geval het leeuwendeel) uit. Ja betoel: God slaapt niet. Dat is diezelfde God tussen twee haak jes, die moderne rationalisten afgezwo ren hebben, en van Wie ook gezegd wordt: "Help Uzelf, zo helpt U God" weet U nog? Wij zullen er in de komende maanden en jaren veel mee te maken hebben, want hoe armer on ze zaak, hoe harder we moeten begin nen "onszelf te helpen". Dit gebeurt in eerste instantie door ontslag van vijf trouwe helpers. Hetgeen betekent natuurlijk dat de overblijvenden nóg harder moeten werken. Allright! Van U vragen we in de komende dagen geduld als alles bij ons niet zo snel gaat als U wenste. En daarvoor zeggen we al bij voorbaat: Dank UI Toen wij in het nummer van 15 mei de oproep van de heer R. N. Soute plaats ten - "Welke dame of heer is genegen een oude man, die slecht ter been is te bezoeken voor een korte wandeling, wat boodschappen of zo maar gezel schap" - konden wij niet vermoeden, dat deze bede om hulp zulk een re spons zou hebben. De heer Soute schrijft ons namelijk nu: "Spontaan hebben 14 vrouwelijke en drie mannelijke vrijwilligers telefonisch, persoonlijk en schriftelijk gereageerd. Velen boden direct hun daadwerkelijke hulp aan (BELANGELOOS!) waarvan ik vanzelfsprekend dankbaar gebruik heb gemaakt en nog maak!" En passant kreeg hij ook weer kontakt met bijna vergeten oude kennissen, die zijn naam in Tong Tong lazen. Hij dankt allen, die zo spontaan hun medewerking aanboden zeer, zeer har telijk. Wij zijn immers één familie - ja toch? Maar op zulk een overweldigen de reactie hadden wij evenmin als de heer Soute gerekend! 4

Tong Tong | 1973 | | pagina 4