'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord "Le Jour Arrivera" (II) Dank van de B.O.S. BATIK CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met kan voor u de oplossing zijn. andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 4,20 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. Op het artikel "Le Jour Arrivera" in de TT van 15 juni kwam de volgende zeer gewaardeerde reaktie: 't Lijkt mij meer "faire bonne mine a mauvais jeu" (van Lord Lambton). Ik herinner me heel goed het interview, dat de oudste dochter van Lord Lambton, de pers toe stond. "Moeder is diepbedroefd en helemaal onderste boven er van. Maar ze blijft achter Vader staan" Bewonderenswaardig, dat heeft Valerie Hob- son, de echtgenote van föhn Profumo ook ge daan. Of zijn kinderen die moed zullen kun nen opbrengen, moet nog blijken. Misschien vindt U dit een klein-burgerlijke kijk" op de affaire, zoals in Uw artikel staat. Het is m.i. een r e e l e kijk, "reeëler" dan de Uwe, waar U beweert, dat gechoqueerde massa's in Holland weer kunnen gnuiven (zelfs zwijmelen van eigen hoogwaardigheid) Met al hun rijkdom en adeldom lijkt me de fam. Lambton diep te beklagen. S. Vernie Dat de gechoqueerde stemmen er ge weest zijn, kan niemand tegenspreken die de bladen in heel West Europa en Amerika gelezen heeft - en ze gnuifden in vele gevallen over vijf kolommen in het grootste letterkader. Dit is overi gens een typisch voorbeeld van klasse- afgunst, zoals die nog steeds in het me rendeel van de Pers leeft. En het is evenzeer keihard waar dat Jan met dé Pet zijn eigen "zwakheden" graag pre senteert als verdienste, maar genade loos loshakt op de betere man als die ook maar één keer faalt! "Ze kunnen je bloed wel drinken", zei Lord Lamb ton over dat verlangen van kleine man netjes om "fijne meneren in de vernie ling te trappen" zoals dat heet. Met ple zier maak ik daarom melding van de La bour leider Wilson, die in het Parlement openlijk Lord Lambton complimenteer de met z'n onbevreesde openlijke hou ding. Waarbij ik, mevr. Vernie, voor de volle honderd procent onderschrijf dat dit misschien het ergste is wat zo'n man als Lord Lambton kon overkomen en waarvoor élke blaam hem net zo hard treft als U (of ieder ander) wenst. En ze ker zijn wij diep bewogen en hebben het grootste respect voor de dierbaren van Lord Profumo en Lord Lambton, die zó verraden werden, maar aan de zijde van hun man bleven. 99 van de 100 vrouwen zouden "met het grootste ge lijk van de wereld" weggelopen zijn. Maar ziet U: het gaat juist om die ene, die NOOIT wegloopt! Enorm waardeer ik ook de houding van Koningin Elisa beth, die later Lord Profumo weer ont ving op haar receptie. En van Lord Pro fumo, die de invitatie durfde te accep teren, hoewel hele batterijen fotografen hem op de korrel namen! Dit alles ligt op een terrein van geestformaat dat aan kleinburgerlijke maatschappijen on bekend is. Als U met recht inziet dat de familie Lambton diep te beklagen is en dat het inderdaad mogelijk is dat na eeuwen van adel en voortreffelijkheid, na een positie van roem en eer, en een geluk kig en rijk huwelijk, een mens struike len kan over "een kleinigheid", zal U dit tot inzicht moeten brengen dat het mens-zijn teerder en kwetsbaarder is dan alle wetten en eersystemen samen. Misschien begrijpt U ook dat zo'n hooggestemd mens als Terentius dit wist toen hij zijn onsterfelijk geworden woorden sprak: "Homo sum, humani nil a me alienum puto" "Ik ben een mens; niets menselijks is mij vreemd". Geloof mij: vele machtigen en onkwets- baren zijn op het gebied der menselijk heid veel zwakker dan men denkt. Al leen de vrouw weet dat alle eeuwen door. Voor mannen is het vaak alleen maar één dag die aan kan breken. Als die dag niet aanbreekt, b.v. omdat zo als ex-minister Geertsema voldaan zei: "Wij Nederlanders zijn er te nuch ter voor", dan is hij gewoon niet ver genoeg mens geweest. Of is tegen be ter weten in hypocriet. Ik herinner me eens op de Pasar Malam een parade van een aantal Indische en Indonesische meisjes in allerlei aspec ten van schoonheid. Toen vroeg ik aan een zeer achtbaar, zeer deugdzaam en zeer cultureel heer: "Als je nou één van die meisjes mocht uitkiezen, welke zou je kiezen?" En tot mijn stomme verba zing koos hij het primitiefste meisje uit (waar wij gauw (en dom!) van zeggen: "Wat een bibih petjell") Maar ik zweer U: het "ook eens iets anders willen" is juist bij de fijnste mensen een soort hunkering naar het ondenkbare, het ab surde in het leven. Het voorbij de be kende horizonten! Maar we zijn hier op een terrein, waarvan ik voor de mees ten onzer hoop dat "ze maar liever ge woon blijven"; ze zouden de shock niet overleven: onze maatschappij kan er- Beste Tjalie, Wat een verrassing, dat mooie bedrag van ƒ257,50 aan ons overgemaakt na onze oproep tot steun in een vorig num mer van Tong-Tong geplaatst. Mag ik je voor al je bemoeienis in deze, ook namens het H.B. B.O.S. dank zeg gen voor deze en graag ook voor een volgende keer?! Het spreekt vanzelf, dat alle milde ge vers in deze dank betrokken zijn. Uw vriendelijke geste, lieve vrienden, zo mag ik het toch wel zeggen, is voor ons een aansporing te meer om met God's zegen het menslievend werk van onze pleegvader voort te zetten, en hierbij Tjalie's motto huldigend: ook wij poe- koelen teroes! Gaarne H. M. Soesman Penn. Bond v. Oud-Steurtjes om te dragen: beeldige lange rok ken (de nieuwe mode), shirts ja ponnen, jasjes, sjaals, om te gebruiken: place-mats en servetjes, kleden, lopers, kleed jes. Handbatik en fijne tjaps. Komt U 18 augustus (zaterdag) weer eens kijken? Veel nieuwe artikelen! Toko Tong-Tong door ontwricht raken. Maar als dat ge beurt, voor ieder van U op zijn (haar) manier, hoop ik dat éls "hun dag eens komt", zij moed zullen hebben en vrien den mogen behouden T.R. 5

Tong Tong | 1973 | | pagina 5