BONTMANTELS uitstappen. Na de begroeting nam de Soenan de arm van de Gouverneur, om naar de Troonzaal begeleid te wor den, waar men plaats nam; de Ratoe Mas en ik aan weerszijden gedurende het ceremonieel gedeelte. Toen de ge lukwensen van het hele Vorstenhuis door de Soenan, de Mangkoenegoro, Regenten en Regerings-beambten aan geboden waren, betuigde de Gouver neur aan alle gasten en Vorstelijke personen zijn oprechte dank en be loofde alle geluk- en zegenwensen voor het Verloofde Paar en het Koninklijk Huis, aan de Gouverneur Generaal te Batavia te zullen overbrengen. Het Wil helmus werd nu ingezet, er werd cham pagne geserveerd, er heerste een ware feeststemming. Na een poosje gaf de Soenan met een geelzijden doekje een teken voor de Srimpidans. Intussen was de stilte on der de gasten ingetreden, toen de vier Prinsesjes voor de troon knielden, om hun Vader een "Semba" te brengen. Het was roerend en boeiend naar de fijne figuurtjes en soepelheid te kijken, begeleid door het gamelan-orkest. Na afloop werden nog koele dranken ge serveerd en tegen zeven uur begonnen de gasten afscheid te nemen, die niet voor het diner geïnviteerd waren. In tussen kregen wij gelegenheid, na het vertrek van de gasten, ons voor een kwartiertje terug te trekken om ons te verfrissen. Ook voor de vorstelijke fa milies, Regenten en Bestuur kwam er een rustpauze en verpoosden de da mes zich in geanimeerde stemming met kipassen, dranken en lekkernijen. Voor de Vorstelijke personen was een apart hoekje gekozen, om uit te rusten. Intussen voegden wij ons weer bij de Soenan, want om half negen was het galadiner aangekondigd. De verant woordelijke huis-ordonnans met een leger van bedienden in witte uniformen, zorgde voor een keurige ontvangst, toen de grote deuren open gingen terwijl de muziek inzette. Het was een sprookjesachtige aanblik: de zaal op nieuw "geboren" in het groen te zien, met de stralende feesttafels, weer kaatst door de kristal-luchters. Het Prinselijk portret stond in alle glorie op een voetstuk, op de ere plaats. De Soenan bleef eerst bij de open deur staan, om het geheel in zich op te nemen en het "oh-a-oh-a" ge tuigde wel van zijn bewondering! De Gouverneur begeleidde de Ratoe Mas aan tafel, vervolgens sloten de gasten zich aan, om hun plaatsen aan gewezen te krijgen. De Gouverneur opende het diner met de woorden dankbaar te zijn, deze feestvreugde met het Vorstenhuis in Solo te kun nen delen, wat bezegeld werd door de glazen te heffen. Gedurende het sou per speelde de Kraton-Muziek vrolijke Weense wijsjes, waardoor een onge dwongen stemming heerste. Het uitge breide diner met tussenpozen liep om twaalf uur ten einde. Daarna, onge woon laat, namen de Soenan en Mang koenegoro met hun Vorstelijke families, hartelijk van ons afscheid. Het erf was duizendvoudig verlicht, toen de Statierijtuigen en auto's Voor reden. Teruggekeerd bij de gasten, zou het feest nog tot in de vroege ochtend doorgaan met dans, muziek en vrolijk heid. Ik denk,, dat niet alleen de Kraton, maar ook zij, die na ons komen, nooit zo'n gedenkwaardige dag meer in het Gou verneurshuis zullen beleven. De oorlog heeft hieraan helaas voor altijd een einde gemaakt! Mevr. M. O. E. Treur-Scheinert DAMES GRIJP DE WINST Nu tijdelijk 20% zomerkorting. Duizenden korte en lange bonthoeden, -colliers, kollektie 1973. Nu kopen en in de winter betalen. Gratis bewaren. 3 jr. waarborggarantie. Desgew. zeer soepele kredietservice. De groot ste en goedkoopste bontzaak v. Nederland. DE BONTKONING, Hoogstr. 97, R'dam-C. tel. (010) - 117.117. Groot parkeerterrein. Bij koop: trein, bus, auto benzine, alle reis kosten terugbetaald. Vrijdagavond tot 9 uur geopend De viering van de Prinselijke verloving in het Gouverneurshuis: Op de verhoging Soesoehoenan Pakoe Boewono X en Gouverneur Treur, ervoor de vier Prinsessen, dochters van de Soenan die een Serimpidans uitvoerden. Rechts van de troonzetel de Kroonprins, de latere Soesoehoenan Pakoe Boewono XI.

Tong Tong | 1973 | | pagina 7