wt Brengt verlichting bij verkoud heid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. PALING UIT CHINA HERINNERINGEN DOOR SAJA SADJA (geboren 1895) KiMM Indische spekkoek Altijd op zoek naar iets bijzonders, ben ik op supermarkten doorlopend geinteresseerd in die kleine partijtjes conserven, die vermoedelijk wel eens geplaatst worden als proeforder. Ik snap overigens niet, hoe mensen ge wend kunnen raken aan eeuwig die zelfde smaakjes van Unox, Heinz, enz. enz. Zo vind ik wel eens aardige blikjes Russische vis in blik, ongeveer als sar dines verpakt, en zeker mag men over smaken altijd zoveel van mening ver schillen als men wil, maar na jaar in jaar uit dezelfde vis van Amerikaanse en Europese vishapjes, smaakt die Russische vis gewoonweg als een trac- tatie! Zo heb ik dezer dagen zo maar "voor de lol" een blikje "smoked marine in peanut sauce" uit de Volksrepubliek China gekocht, dat ongedacht super de luxe smaakte. Ongedacht omdat wij getrouwd zijn met het idee dat er niets gaat boven de gerookte paling van de zuiderzee. Wel, ik wéét nu anders. Het verschil is net zo groot als de befaamde Ang Sioe Hie van L.K.L. op Soerabaja "fan toen froeher" en een gebakken schol van de kraam om de hoek. (O jé! Wat zal ik nou weer een schuif oprechte vaderlanders gekwetst hebben!). Eerlijk is eerlijk: ik heb ook vaak ge noeg een beroerd blikje getroffen (naar de smaak althans), maar met al die speurtochtjes waan je je bijna in Indië terug waar je ook zulke verras singen beleven kon, zelfs met "maar" lotèk of "maar" taogeh reboes - weet je nog? Voortgaan door het leven met Raak of Mis is leuk, maar nóóit door maardoor hetzelfde Onlangs trof ik op deze manier ook een blikje "Schmelzkase", zó lekker dat ik in een serie weken het hele voorraadje had opgekocht omdat er blijkbaar niemand anders wat voor voelde. Maar ook heb ik een keer erg duur geld betaald voor "marrons gla cés" die slechter smaakten dan de saaiste tangkwee van Kali Mati. In elk geval nochtans hoop ik dat ook U op speurtochten naar iets bijzonders toch wel wat ontdekken zal. Goede jacht! T.R. HOTEL "DE RUITER" HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.), St. Gerlach 43 tel. 04406 - 29 86 Riant uitzicht op het Geuldal doet denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan Met dieet-patienten wordt rekening ge houden Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Prijzen per persoon en per dag; incl. be diening en B.T.W. Logies en ontbijt f 15, Volledig pension f 25,Kamer met toilet en douche f 19,Kamer met voll. pension, douche en toilet f 30, Regen bezweren De Simpangclub of Soos had een rol- schaatsbaan. Vlakbij was de muziek koepel. Vrijdag was het de beurt van de kinderen en tevoren werden de schaatsen schoongepoetst, in de olie gezet en speciaal de kogellagers wer den met petroleum gewassen. Als we "zoet" waren geweest, mochten we "gaan", behalve als het regende. Dus deden we van alles om de regen te bezweren. Zo moesten we op advies van de be dienden een sapoe lidi in de grond steken met enkele rodë lomboks erop geprikt en erover heen springen, zon der iets te raken. Ook werd ons aan geraden om een gedragen onderbroek je op het dak te gooien, waarop onze lieve, kleine baboe zich bij Maatje be klaagde: "Adoe, al dat ondergoed op het dak was toch terlaloe!" Bekend van de Pasar Malam Stort 11,op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale verpakking, franco thuis. "KIMM", Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020 - 72 84 61 20

Tong Tong | 1973 | | pagina 20