TORINKOMEN Twee succesvolle zakenpartners I ^J-uwelieróbedrij} LH.Biok v/h venbroek j bomen, albizzia, of de bekende regen bomen. Tjangkoerileung is een benaming die ik in de Soendalanden alleen heb horen gebruiken voor de bekende koetilang Pycnonotus cafer aurigaster en voor de grote groene bladvogel Chloropsis sonnerati, dus twee heel verschillende vogels. Je moet voorzichtig zijn met vogelnamen die je door de plaatselijke bevolking worden opgegeven. In het bekende vogelboek van de Japanner Kuroda staat een vogel met de soen- danese naam "duka" (doeka weet niet). De wielewaal Oriolus chinensis heet in de Preanger bintjaroeng en is elders bekend onder de naam kepodang. Koekoek beloek noemt men de Javaan se bosuil Strix seloputo met z'n zware stem, maar ook de visuil Bubo k. ketu- pu wordt er mee aangeduid. Die heet elders ketoepa of hingkik. De naam Kokok beloek wordt ook nog opgege ven voor de rangkong, de Javaanse neushoornvogel Buceros rhinoceros sil- vestris. Ten slotte nog de vraag beantwoord wat er van de bekende collectie Bar- els geworden is? Die is de oorlog won derbaarlijk goed doorgekomen en vrij wel onbeschadigd van Pasir Datar o- vergebracht naar het Zoölogisch Mu seum te Leiden. Van hoge wetenschap pelijke waarde zeker, want wie nu op Java rondreist zal maar heel weinig van de vroegere uitbundige overvloed aan vogels terugvinden. Hoe zal het U temoede zijn, als U rijdende van Jakarta via Bogor, de Puntjak, Bandung naar Bandjar op de in diverse stadia van bewerking zijnde sawahs geen enkele blekok, geen en kele koentoel, geen enkele glatik, geen enkele enz. meer ziet? Weg, wegge spoten, weggeschoten, weggevangen, weg, habisJammer! In Midden Java wordt 't iets beter, in Oost Java nog wat beter, maar geluk kig is het in de goed bewaakte natuur reservaten Meru Betiri en Baluran nog net als vroeger, een getierelier van jewelste dat je oude Indische hart weer goed doet. Sekianlah Totok! L. L. A. Maurenbrecher Noot van de Redactie: We willen erg graag nog extra aan dacht vragen voor opstelletjes over die ren als deze. Zij zijn geschreven door mensen met een grote liefde voor flora en fauna, maar ook met een brede ken nis en diep inzicht in die "on-menselij- ke" wereld - en zie: ze hebben een blijmoedigheid en een tintelende zin voor humor behouden die onze (ahem) wereldhervormers en mensenbijscha- vers vaak totaliter missen! Zeer bin nenkort komt er wéér zo'n verhaaltje in Tong Tong en we hopen dat er méér komen. Let op de voorgaande vetge drukte woorden: échte liefde voor de natuur moet studie en verdieping met zich mee brengen. Zwijmelen met na tuurliefde alleen is waardeloos. (Foto: Rogier Aangezien in de moderne rijke landen iedereen VAN DE STEUN kan rentenieren'net zoals "voorheen de rijke heren van Wassenaar", is het paradijs bijna bereikt. Ten koste natuurlijk van de ontwikkelingslanden, waarop kolonialisme op gigantische schaal wordt toegepast, ook door de brallende portugezen-haters! Geen enkele hulp of begrip uit de rijke landen verwachtend, gaat men in Jakarta zelf aan de slag en krijgen we dit wonderlijke stadsbeeld op het kanaal van Gunung Sahari: overzet-veertjes bijna mannetje aan mannetje! Lach niet te gauw, culturelen! Ook in Mexico dachten we méé te mogen spotten over de "fatterige" burgerman, die zo vaak zijn schoenen poetsen liettot we na langdurige en aan dachtige beschouwing leerden dat velen hun schoenen een extra poetsbeurt gaven om werkloze schoenpoetsertjes wat te laten verdienen ZONDER VERNEDEREND TE HOEVEN BEDELEN. Hier staat men schaamteloos maanden en jaren lang in de queue voor in verhouding gigantische aalmoezen, vooral de zogenaamde culturelen en kunstenaarsEn waarom noemen wij de arme volken toch bedelvolken? WIJ zijn de bedelvolken! hebben een unieke mogelijkheid voor enige ambitieuse mensen (ca. 25 tot 40 jaar), om zich op basis van partnership een te verwerven. Desgewenst kan part-time gestart worden. U bent niet bang voor uitsluitend een prestatie-inkomen als zelfstandig zakenman/vrouw? U bent wél integer, besluitvaardig en volhardend? U hebt goede contactuele en organisatorische eigenschappen? U ziet zich in staat om, na een korte gespecialiseerde training, een leidinggevende functie te vervullen? Zo ja, dan verzoeken wij U om een afspraak te maken voor een persoonlijk onderhoud op ons Hoofdkantoor in Amsterdam, via Tel.nr. 020-25 19 75 (van 11 u. v.m. - 22 u. n.m.) Vragen naar Hr. Vlietstra. iNlllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIlBIWWIIIIIIIII111!1111111111!11111111111"""""""""""""""""! Boekhorststraat 12, Den Haag, Telefoon 070-63 64 21 I Specialisten in Indonesische gouden sieraden. In- en Verkoop. Ook op I bestelling leverbaar. ilHIIIIIIIIHIIIinilllllllllllllllllllllllllimillIIIIWIHUIHIIIHIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllnillllllllllirilllllllIHlIHIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilHIlHHIIHIIHIIIilllHHHIH'IH'llHIIHHIHIII111'111111"1"'"11"1"1"1"""111"""""1""1"""""""""""" 13

Tong Tong | 1973 | | pagina 13