Dat leuke, nuttige vlechtwerk boekhandel tong tong Als de boot op tijd komt, ligt toko Tong-Tong in December vol met vlechtwerk uit Tangerang. Koekoesans, tampa's, pengki's, rijstbakoels, deksels, enz. in alle maten en prijzen. Al het vlechtwerk uit Indonesië is functioneel, voor dagelijks gebruik, daarom verveelt het eigenlijk nooit omdat je er telkens weer een ander doel voor hebt. Neem zo'n doodgewone pengki, zo'n halve mand om stenen te sjouwen, onkruid bij het wieden te verzamelen. Maar in ons Hollandse huis een leuke lectuurbak, een ding om rommel in te gooien die straks in de asemmer moet. Wat kun je al niet met een tampa, een kaloh, een eiermandje doen! Juist die eenvoudige natuurlijke kleur van bamboe, lontar en hout inspireert tot decoratieve opsiering. En als je niet van versieren houdt, dan gebruik je het ding, zoals de mensen daar het nog steeds doen. En zullen blijven doen, ondanks plastic, goddank. Want de vlechters vlechten nog steeds voor hun dagelijkse rijst en de verkopers lopen nog steeds langs de straat of zetten hun handeltje daar neer waar een collega het óók heeft neergezet en de derde het ook zal doen. En dan is het ineens een mandenpasser geworden. En dan komt iemand uit de negri belanda, de boel opkopen. Kisten worden getimmerd, manden, tampas, pengki's in elkaar gezet en alles verscheept. Straks ligt de handel in de gang van Tong-Tong. Ik hoop dat U niet komt als ik aan het uitpakken ben,want heus, U zult schrikken van de rommel! Trouwens de hele Prins Mauritslaan zal weten dat we Tangerang hebben opekocht Tot straks lieve mensen op de passer, als we elkaar nog kun nen vinden tussen het vlechtwerk! Lilian (zie ook de lijst van de vorige T.T.) Potugese influence in Indonesië f 17,50 INDONESIA, fotoboek Co Rentmeester f 49,50 Kunst van Indonesië, Tibor Bodrogi f 63,50 Tempo Doeloe, Breton de Nijs f 29,90 Namo Buddhaya, door Yazir Marzuki en Fred D. Awuy. Schitterend fotoboek over de Borobudur en de herstelwerk zaamheden. Door Bert Garthoff ge noemd in zijn programma. Een gulden van de prijs is bestemd voor het Boro- budur-fonds. 17,50 porto 1,75 Helderziendheid in ruimte en tijd, 17,90 Geesten en demonen, H. Harrer Magische avonturen in verre landen, mooie foto's f 22,50 Verzameld werk van Beb Vuyk f 34,50 (incl. porto, slechts 2 exemplaren) Jungle, Anth. van Kampen (Jungle Pim pernel - Het laatste bivak - De verloren vallei) porto f 2,50 f 19,90 Voor de kinderen: Prinses Morgenster en andere Indische sprookjes, Corinne van Sluis 16,90 en 1,75 porto. Sprookjes van Grimm, Rie Cramer f 19,90 (De versjes boeken zijn uitverkocht, in herdruk) Een tafel vol boeken-verlaagd-in-prijs voor de liefhebbers! Het Indische cultuurgebied, kunst in beeld f 29,50 (239 foto's ook in kleur, van Aziatische kunst) De volken van het Oude Oosten, idem 29,50 Het Verre Oosten, idem 29,50 (bij bestelling van drie delen, geen porto. Anders per deel 2,50 porto) "Een ereschuld ingelost" porto f 3,25 f 30, Opgedragen aan allen die in en voor het voormalig Ned. Indië hun leven verloren. Herdenkingsuitgave. Exotische Flora Een schitterend platenboek van bijzon dere planten, bloemen, bomen uit de gehele wereld, van Indonesië tot Ha waii. Een boek waar U telkens weer met genoegen induikt. Een juweel van een Kerstgeschenk! 29,90 "Occult" Peter Underwood f 14,90 Een uniek beeld van een 25-jarig on derzoek naar occultisme en paranorma le verschijnselen. Telepathie en helderziendheid, Prof. Tenhaeff 7,50 Sterren, mensen, kruiden, Mellie Uyldert 8,50 "Mensen en kruiden", Maurice Messegué, heelmeester-krui dendokter van vele groten der aarde. Een boeiend boek over een prachtmens en zijn roeping. Nu in de goedkope uitgave f 15,90 Verborgen krachten der edelstenen, M. Uyldert 14,90 Verborgen wijsheid van het sprookje, M. Uyldert 12,50 22

Tong Tong | 1973 | | pagina 22