PER KWARTAAL TWEE KWARTJES MEER Disco Bolland Bitterheid en plezier De kogel is wéér door de kerk (al heeft iedere nuchtere lezer dat natuurlijk rustig verwacht): de abonnementsgelden van Tong Tong zijn per ingang van 1 Januari 1974 verhoogd met twee gulden tot f 36,per jaar. Het complete lijstje van tariefsverhogingen volgt hieronder. De abonnementsprijsverhoging is gewoon een minimale optrekking van prijzen in het kader der algemene prijsverhogingen ten gevolge van de toegenomen duurte (hoofdzakelijk door de zich voortzettende inflatie). Het is dus helaas een "normaal structuurverschijnsel" geworden, dat alle prijzen overal omhoog blijven gaan. Dat betekent dus dat wij ons langzaam groeiend "Poekoel Teroes Fonds" blij ven bewaren voor wérkelijk schokken de bestaansbedreigingen van Tong Tong om snel te kunnen ingrijpen. Dit Fonds zullen wij een aparte stichtings vorm geven om te voorkomen dat onze "laatste Redding in de Nood" voortijdig budgetair opgeslokt wordt en dat b.v. de fiscus er zijn grage handen naar uitstrekt. Het in leven houden van Tong Tong eist in steeds sterker mate een vooruitziende blik en een eindeloze zorg op veel fronten tegelijk! En de niet-gelovigen houden het ons ten goede dat we vaker dan gewoonlijk prevelen: God helpe ons We begonnen dit stukje met de woor den dat met ons besluit om de abonne mentsprijzen te verhogen wederom "de kogel door de kerk" is. Wie ons blad van zijn oprichting af kent, weet dat in de loop der jaren al vaker kogels door de kerk gegaan zijn, zodat het voor vele toeschouwers gewoonweg een wonder is dat die kerk nog bestaat! Wij hoeven ons verder niets wijs te maken: er ligt alweer een kogel klaar voor eventuele nieuwe prijsverhogin gen in dit nieuwe jaar 1974, want wie weet wat nog meer gebeuren kan! We zijn echter niet pessimistisch. Wij zijn zelfs (al is ons blad maar een kleine kantjil tussen de grote beesten der sterkere tijdschriften en kranten) onder het donkere zwerk van de nabije toekomst kalmer en filosofischer dan de gemiddelde ondernemer in Europa. Want ach, na wat de Indischman al niet Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrikl. 161 tel. 070-55 66 97 Giro 406636 DEN HAAG Vele soorten Import L.P.'s In krontjong oude en nieuwe stijl extra aanbevolen de L.P. van Rose Pandanwangi, een beeldige stem met oude krontjong liedjes aan de ene zijde en bekende Ambonse liedjes aan de andere kant. Prijs f 16,50 Ook nog veel vraag naar Bing Slamet en naar Ben Snijders, nu nog leverbaar. ondervonden heeft in die Goeie Ouwe Oost! Dat kan de brave burger in Nederland gewoonweg niet omvatten! Valuta en prijsniveaux hebben we al ettelijke keren zien instorten tot nul. Financiële "zekerheden" hebben we al van allerlei soort mee gemaakt en we zijn niet ten onder gegaan en we leven even stoicijns verder! We zijn allemaal stukken ouwer ge worden (en vaak ook: gebrekkiger) maar Tong Tong's spirit is ongebroken, onze levensbeschouwing onverstoord en ons levenspatroon even "sederha- na" en tevreden als alle eeuwen door daar in de Gordel van Smaragd. Goed. Houë zo! Djangan Kuatir Pernah (versaag nim mer!) En wilt U om de nieuwe prijzen denken, als U reeds klaar mocht staan om Uw giro'tje voor 1974 uit te schrijven! Hier volgen de nieuwe prijzen (ook voor de Ting Tings), ingaande dus per 1 Januari a.s.-. Losse nummers 1,75. Abt. Ned. kwart. 9,halfj. 18,jaar 36, Abt. Europa: jaar 39,Buiten Euro pa: jaar 44,Abt. (per jaar en per luchtpost): Australië en Nw. Zeeland: 80,Indonesië f 65,Zd.-Afrika en Zd. Amerika: 65,Canada en Ver. Staten 55,Maleisië, Singa pore en India: 65,Suriname en Antillen 55, Ting Tings: Minimum 6,van 1 tot 3 regels, per regel meer 3,meer. Voor opzenden van brieven onder nummer naar het buitenland totaal 3,meer. KAJOEPOETIH-OLIE De beste kwaliteit die we konden krijgen. Neem nu een fles (hoop dat U 'm niet nodig hebt!) want straks is het weer wachten op een nieuwe zending. 100 cc. fles f 6,50 cc. f 3,25 (porto 90ct-60 ct.) ATTENTIE! In verband met opheffing van onze bankrekening bij de Ned. Middenstandsbank N.V. gaarne betalingen UITSLUITEND op on ze girorekening 6685 of op onze bankrekening nr. 515615730 bij de Algemene Bank Nederland N.V. Den Haag. Vroeger was je een strijdbaar opponent, en met je felle pen stond je altijd klaar om de opposant in goed geformuleerde bewoordingen er van langs te gevenin het heden bemerk ik een verbitterde toon R. van Delden "Velen betreuren het met mij dat de oude humor van "]e lab je rot" niet meer te vinden is in Tong Tong." J. v. Steenbergen Laat ons eerst proberen ernstig be wust blijven van onze tijd. De Tijden en bestaansopvattingen zijn voor AL LEN radicaal veranderd. Onze denk en gelukspatronen zijn "out of date". Tong Tong is "bij". In ons kerstnummer van 1971 schreven wij in het artikel "De Eindstrepen" al hoe ernstig de mensheid er voor staat. Als de top- geleerden der wereld na uitgebreide computerberekeningen vaststellen dat het op ongeteld vele terreinen defini tief afgelopen is met de Groei van ons bestaan en rechtuit de ondergang van vele bestaansvormen onvermijdelijk is, Hr. van Delden, dan is dat ijskoud- nuchtere ernst, en geen verbittering. Als Dennis en Donella Meadows (die algemeen als woordvoerders worden geaccepteerd van al die zogenaamde "pessimistische" braintrusts over de hele wereld) tijdens een recente lezin gen-tournee door West Europa keer op keer komen tot de sinistere uit spraak: "We're going to hell anyway" is dat niet zo maar een praatje van Uw buurman of een uitspraak van "verbit terdheid", maar doodgewoon, eenvou dig en reëel opmeting van de werkelijk heid. Ook al kwamen deze ontstellende uit spraken pas in 1970, de hele wereld voelde al vele jaren tevoren dat er iets mis ging met het hele leven. De humor verdween. Niet alleen uit Tong Tong, Heer van Steenbergen, maar uit de hele publiciteit van de westerse beschaving. Al die wrange wrede onzin-moppen van de laatste tijd, evenmin als de golf van porno humor, haalt nog bij de echte, blijmoedige, "lichtgevende" humor van 20 - 30 jaar geleden. De tijd van de echte lachfilms en "geboren" film-ko mieken is definitief voorbij. Tong Tong is écht geen "sombere noot" in een overigens vrolijk werelds leven. En als dat eventueel wél zo is), (en dus Tjalie sendiri de zuurpruim is), waar blijven dan alle andere duizenden lezers met hun moppen, die ze immers naar harte lust any day kunnen inzenden? - T.R. 3

Tong Tong | 1973 | | pagina 3