Onze Gezondheid (VI) Jos. van Arcken Voor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 33 64 41 Versleten gewrichten ARTHROSIS DEFORMANS. Zoals de naam aanduidt: Arthron gewricht. Ose niet ontstoken wordt deze zeer veel voorkomende aandoening niet door ontsteking veroorzaakt en door velen beschouwd als één van de vele beschavingsziekten. Oorzaak: jarenlange overbelasting der gewrichten door te groot lichaamsge wicht. Er wordt te vaak beweerd dat deze aandoening een onvermijdelijke, on geneeslijke ouderdomskwaal is en dat men daarmee maar moet leren leven. Gelukkig is dat niet waar, want daar tegen is wel degelijk veel, erg veel te doen. Die is zelfs te genezen. BEHANDELING: 1e afslanken 2e dieet 3e oefeningen 4e medicijnen Ie Afslanken: als men tegen Rauw Kost kan d.w.z. tegen rauwe groenten en ver se vruchten dan is dit de beste ver mageringskuur want R.K. normali seert 't lichaamsgewicht d.w.z. de te-zwaren worden lichter en de te- lichten worden zwaarder. En bovendien is R.K. de basis van de behandeling. Met R.K. hebben BIRCHER BENNER EPPINGER BRAUCHLE en andere groten der R.K.-behan- deling opzienbare genezingen be reikt bij patiënten met allerlei ern stige aandoeningen, o.a. van hart en vaatstelsel; maagzweer, lever en galblaasziekten en bij rheuma- patienten met totaal verstijfde gewrichten. 2e Dieet a. wat moet 1e Kan men tegen R.K. dan moet men zoveel mogelijk R.K. gebruiken (3 x per dag) maar de overgang van gewone gemengde) voeding naar R.K. moet geleidelijk gebeuren om onze spijsverteringsorganen de tijd te geven geleidelijk om te schake len. Verder moet tussen een rauwe- groenten-maaltijd en 't eten van vers fruit een tussenpauze zijn van minstens 3 uur om zoveel mogelijk FLATULENTIE (winderigheid) te voorkomen. R.K. bevat zeer veel vitaminen, mi neralen en fermenten waardoor rau we groenten makkelijker te verteren zijn dan verhitte (gekookte of ge bakken) groenten omdat hier die fermenten vernietigd zijn. II. Kan men niet tegen R.K. en vers fruit, dan koopt men in een Reform winkel d.i. een kruidenierswinkel van gezonde artikelen of bij de drogist een fles BIO APPELAZIJN van Neduma. Om af te slanken ge bruikt men daarvan bij elke maaltijd 2 theelepels, desgewenst verdund met een kopje water. Verder koopt men ook nog een electrische sap centrifuge om de zeer geneeskrach tige vitaminen, mineralen en fermen ten te kunnen opdrinken. De last- veroorzakende cellulose blijft in de centrifuge achter en kan wegge gooid worden. Maar ook hier moet men tussen rauwe groenten-sap en verse vruch ten-sap een tussenpauze nemen van minstens 3 uur per dag, zoals het 't makkelijkst uitkomt in totaal 3 glazen sap. Speciale attentie voor rauwe aard- appelsap want dit is een prima ge neesmiddel voor gewrichtsaandoe ningen en tegen gewrichtspijnen; maar wel moeten alle z.g. pitten goed uitgepulkt worden omdat ze 't ongezonde SOLANINE bevatten, 's Morgens op de nuchtere maag drinken 't sap van 1 middelgrote aardappel, desgewenst verdund met lauw water of soep. Nog beter is 't om 't aardappelsap te mengen met wortelsap of witte koolsap, is ook genezend. b. Dieet, wat gewenst is: per dag drinken 3 koppen warm wa ter met per kop 2 theelepels BIO- APPELAZIJN van Neduma en 2 theelepels Guatamala honing van Dr. A. Vogel, beide te krijgen in de Reformwinkel (of drogist). Deze zeer gezonde drank liefst drinken tussen de maaltijden. Bevat o.a. veel kalium 't edelertst voor al onze weefsels en werkt zelfs gene zend op zieke cellen. c. Dieet wat verboden is: Absoluut verboden zijn alle wit meel en witte suikerproducten, dus geen: wit brood, beschuit, koekjes, gebak, taart, chocolaadjes, bonbons, witte suiker enz. ook geen koffie, thee, chocolade. In plaats hiervan drin ken die 3 koppen met 2 theelepels BIOAPPELAZIJN en 2 theelepels Guatamala honing per kop. 3e Oefeningen: Bij elke knieaandoening is 't uiterst belangrijk dat de dijstrekspier (de quadriceps femoris) sterk is m.a.w. wij moeten deze spier oefenen zon der de knie te belasten: 1. men gaat hoog zitten b.v. op een tafel zodat 't onderbeen vrij kan bengelen. 2. op de voetrug, voor 't enkelge wricht, plaatst men een slap ge vulde worstvormige zandzak 3. en dan maar: 't onderbeen strek ken - bengelen, strekken - ben gelen, steeds opnieuw. 4. na enige tijd kan 't gewicht van de zandzak vergroot worden (lan gere zandzak of 2) Oefeningen voor een versleten heupgewricht. a. plat op de rug liggende 't been gestrekt opheffen b. met 't gestrekte been cirkels be schrijven c. op de zij liggende 't been zij waarts opheffen en voor- en ach terwaarts bewegen. d. op de andere zij idem dito. 4e Medicijnen: in de Reformwinkel of bij de drogist zonder recept kopen: 1. SYMPHOSAN van Dr. A. Vogel 50 ml/cc 6,10 's morgens en 's middags (dus 2 x) 10 druppels in beetje water na 't eten op drinken en boven dien 3 x daags de pijnlijke plek ken van de gewrichten inwrijven met 10 of meer druppels indien nodig, zie verder beneden. 2. ALCHEMILLA complex 20ml (cc) 4,90 per dag 3 x 40 druppels in beetje water na 't eten. 3. URTICALCINE tabl. 50 gr 6,— 3x2 tbl. vóór 't eten. 4. SILICEA D12, tabl 50 gr 5,70 3x2 tabl. na 't eten. Met SYMPHOSAN inwrijven: om 7 uur, 13 uur, 19 uur. 't gewricht (gewrichten) wikkelen in warme doeken en warm houden om: 9 uur ('/2 a 1 uur lang), 15 uur (1/2 a 1 uur lang) 21 uur (1/2 a 1 uur lang). Van harte toegewenst: 't beste en spoedigste beterschap door O. H. KILIAAN a. wat moet b. wat gewenst is c. wat verboden is 18

Tong Tong | 1973 | | pagina 18