X. 1. Sakadaré linakonan, 2. mung tumindak mara ati, 3. angger tan dadi prakara, 4. karana wirajat muni, 5. ichtijar iku jekti, 6. pamilihing rèh rahaju, 7. sinambi budidaja, 8. kanthi awas lawan éling, 9. kang kaésthi antuka maramaning Suksma. XI. 1. Ja Allah, ja Rasululah, 2. kang sipat murah lan asih, 3. mugi-mugi aparinga, 4. pitulungan kang anartani, 5. ing alam awal akir, 6. dumunung ing gesang ulun, 7. mangkya sampun awredha, 8. ing wekasan kadi pundi, 9. mila mugi wontena pitulung Tuvvan. XII. 1. Sageda sabar santosa, 2. mati sadjroning ngaurip, 3. kalis ing rèh aru-ara, 4. murka angkara sumingkir, 5. tarlèn meleng malat sih, 6. sanityasèng tyas mamasuh, 7. badharing sapudhendha, 8. antuk majar sawatawis, 9. bo-Rong ang-GA su-WAR-ga mèSI marTA-ja. (RONGGAWARSITA) X. 1. Zijn streven naar alles hoe klein maar ook van waarde, 2. Hij doet het met liefde, 3. Als het maar met de wet strookt, 4. Maar het motto: 5. "Arbeit adelt" is het beste standpunt 6. En goed gekozen naar geestelijk geluk 7. Daarnaast het streven naar goede doeleinden, 8. Met innerlijk gebed en bewustzijn, 9. Om Goddelijke zegen te verkrijgen voor de ziel, XI. 1. O God, die eens Uw Bode hebt gezonden, 2. Die groot en rechtvaardig is, 3. Moge U Uw zegen uitstorten, 4. Uw Hulp geven aan deze wereld, 5. Die nuttig is. Voor het Heden en het Hiernamaals, 6. In mijn tegenwoordig leven, 7. In het bijzonder aan ons ouden van dagen, 8. Hoe zal mijn zielslot wezen, in mijn laatste dagen, 9. Wees God steeds met ons, Amen. XII. 1. Opdat wij geduld hebben en standvastig zijn in ons geloof, 2. Dat betekent: Sterven in het leven, 3. Laat ons vrij zijn van zondige wegen, 4. Ook slechte lusten, 5. Zegen ons met vergeving en wijs heid, 6. Opdat ons hart rein blijve, 7. Vrij van verleiding en kastijding, 8. Zodat wij gevrijwaard worden van geestelijke straf, 9. Wij geven ons over aan Uw Goddelijke Dood. (bo-RONG ang-GA su-WAR-ga me- Sl mar-TA-ja: (RONGGAWARSITA) (vervolg: "Afscheid van tanah air") eerste maanden der Japanse bezetting, vrijheidsroes zonder te werken. De Priokweg had nog niets van zijn oude glorie verloren en 't wegdek was nog steeds (op enkele lappen na) in prima conditie, dank zij een concur rentie tussen B.P.M. en Socony, die beiden hun aandeel erin geleverd heb ben. Aan de kade, welke weet ik niet meer, lag ironisch genoeg, het s.s. Asturias van de Engelsen, die zo daadwerkelijk hadden meegeholpen aan onze ellende. Een mailboot omgebouwd tot troepen transportschip, door de Nederlandse regering gehuurd om de evacué's uit Indonesië (ik wil me niet tot repatriant rekenen) naar Nederland te transpor teren. Ze droeg de sang merah poetih aan haar voormast (wat uiteraard een internationaal gebruik is) en lag voor een onbekende schuit met het rugge- graatloze rood-wit-blauw versierd. Ik hield me aan boord schuil, zodat ik het laatste pijnlijke moment van vertrek gelukkig niet heb meegemaakt. Er werd gelukkig geen Wilhelmus gespeeld, want dat zou slaan als een tang op een varken, maar 't meer toepasse lijke "Anchors away". Fijngevoeligheid van de Brit? Ik kon 't niet aannemen, na mijn jarenlange ervaring met dit volk. De route ging buitenom door Straat Soenda naar Colombo, zodat ook het normale "verlof" idee niet in je opkwam. Misschien is dit epistel te wrang inge kleed en deugt het niet voor plaatsing Selamat Berpisa. Klein P.S. Erg laat geplaatst zoals je ziet, Klein. Maar een kalm en eerlijk stukje "Saluut" veroudert nooit! - Red. NIEUW: Het laat je niet los, Rob Nieuwenhuys Om nooit te vergeten, Rob Nieuwen huys (2 bundeltjes Indische literatuur) f 4,25 per deel, porto 90 ct. De Raadsman - H. J. Friedericy f 4,25 Bloemen voor Nippon - Augusta Lampe. Korte belevenissen uit de Japanse bezetting 9,90 15 jaar Boven Digoel - I. F. M. Salim f 49,50 Wilde Bloemen van de wereld f 62,50 Maria Dermoüt, de vrouw en de schrijfster f 18,90 HET NIEUWSTE FOTOBOEK VAN HEIN BUITENWEG "Het land waar de gamelan klinkt" 19,50 2,50 porto. Verkrijgb. bij Boekh. Tong Tong Alleen met bami eten heb ik last van mijn haren 17

Tong Tong | 1974 | | pagina 17