Rogier met de urn op een gouden blaadje omringd met versgeplukte melaties Bapak Margono Djojohadisoemo en Merie Hoegeng, twee mensen plek van bloemblaadjes en de fel-wit afstekende familiekrans op "Slechts voor blijvers is de rouw, Maar Ril is met zijn paarlemoeren gevaren." die Tjalie heel na aan het hart lagen werpen een laatste blik op de het water. prauw aan Marsman's zij, de openbliksemende firmamenten in 5 Op de plaats van bestemming namen verscheidene vrienden en autoriteiten het woord meteen staan, helemaal vooraan en aan de buitenkant. Het was een heel gewoon pakje, in bruin pakpapier Aan de zijkant een klein stempeltje "Crematorium Ockenburg/Den Haag en op de bovenkant een groot etiket van de KLM. Met behalve in flinke hanepoten het vracht- en flightnummer ook nog de slogan: KLM-CARGO for greater profits. Toen maar snel ingestapt en naar het huis van de Hoegengs gereden. Daar had Tante Merie al een kamer inge richt als "rouwkamer". Daar stond de urn een week lang opgesteld en kon den vrienden en kennissen afscheid nemen van Tjalie. Via Radio El Shinta, het station van de Hawaiian Seniors van Pak Hoegeng, vervolg op pagina 22 allereerste plaats onze grootste dank zeggen aan de fam. Hoegeng, die wer kelijk tijd noch moeite gespaard heb ben om alles tot in de puntjes te regelen. Ik kan niet anders zeggen dat het zonder hun hulp nooit zó zou zijn als nu gebeurde! Nogmaals vanaf deze plaats: Seribu kali terimah kasi banjak! Vergeleken met dat alles was de be handeling van de KLM op z'n zachtst gezegd povertjes. Op dinsdag, 23 juli, kwam de urn op het (nieuwe) vliegveld HALIM aan. We, dat waren de begrafe nisonderneming Bunga Kamboja, de fam. Hoegeng, de heer Margono Hadikusumo, Mevr. Dr. Azis Saleh en ik, mochten met een grote wagen van Bunga Kamboja tot vlakbij de landings plaats rijden. We dachten, toen het vliegtuig eenmaal stilstond, dat er min stenis een stewardess naar buiten zou stappen om ons plechtig de urn te overhandigen. Niets van dit alI Men wist zelfs nergens van! Na even heen en weer gepraat te hebben, vroeg men ons of we dan snel even naar de andere kant van de plane zouden wil len lopen. Omdat het wel eens bij de afdeling bagage zou kunnen zitten...! Nou javooruit dan maar. We spoedden ons naar de andere kant en stelden ons op bij de "glijbaan-voor- vracht". Zagen een 100-tal koffers en pakketten naar beneden glijden maar geen spoor van de urn. Bagagelijsten werden naarstig nage- checked en ja hoor, er was een pakje van Crematorium Ockenburg bij ge weest. Of we dan zelf even op die kleine bagagewagentjes wilden zoe ken? Tante Merie Hoegeng zag het

Tong Tong | 1974 | | pagina 5