juwelier an Diamantair VOORBEELD LEBARAN: 17 OKTOBER Rectificatie Telefoonnummer TJALIE ROBINSON 's Maandags gesloten Zelf geïmporteerd: daarom goedkoop Onze specialiteit is BRILJANT Een onzer lezers zond ons dezer dagen een pakket met foto's en andere her inneringen van zijn vrouw, die in 1902 in Semarang was geboren en daar tot 1919 had geleefd. Zij vertrok in dat jaar, toen haar vader werd gepensio neerd, naar Nederland. Maar de her innering aan haar Indische jaren bleef voortleven. Meer dan een halve eeuw bewaarde zij deze dierbare zaken. Zij overleed deze zomer en haar man zond ons nu deze "vergeelde portretten": zij hoorden bij Tong Tong thuis, vindt hij. Wij hebben niet zonder ontroering vooral de foto's, die zich in dit pakket bevinden bekeken. Een zinsnede, die Tjalie jaren geleden eens neerschreef speelde ons daarbij door het hoofd: In Tong Tong keren alle doden tot het leven terug"Ik hoop dat er iets bruikbaars bij is", schrijft ons haar echtgenoot. Wij wisten het na opper vlakkige beschouwing al zeker: dit is een schatkamer waaruit wij met grote dankbaarheid zullen putten. Wij zijn toch één grote familie? Wij hebben de afzender bedankt in een briefje, waaruit hem kan blijken hoe zeer wij ingenomen zijn met zijn be slissing. Dat wij hiervan ook in deze kolommen melding maken is, omdat wij onze lezerskring, onze "familieleden" zo nodig nog eens op het hart willen binden, dit voorbeeld te volgen. Alle oude herinneringen zijn bij Tong Tong welkom. Natuurlijk zal niet alles wat men ons zendt kunnen worden ver werkt in kopij of illustraties van Tong Tong, maar vaak is een enkel stuk of af beelding al een vondst die velen inte resseert. Volg het goede voorbeeld!... al hopen wij voor U dat de aanleiding tot Uw zending van minder droevige aard is dan in dit geval. De poeasa, of, om de officiële naam van de vastenmaand te gebruiken: Ramadan is dit jaar begonnen op 18 september. Lebaran valt dus op don derdag 17 oktober of wel 1 Shawal 1394 N.H. Wie Indonesische vrienden de gebruikelijke wensen met deze gro te dag wil zenden houde dus rekening met deze datum. In de annonce op pag. 5, T.T. 15 sept. 1974 "wie wil deelgenoot worden in bestaand bedrijf voor fabricatie en dis tributie van Indische levensmiddelen?" is een fout geslopen. Het tel. nr. waar men inlichtingen kan verkrijgen moet zijn: 070 - 98 06 57. Herdenkingstegel 10,plus f 2, porto Willen zij die de tegel bestelden, hem als nog afhalen of over de post laten bezor gen? De voorraad is bijna op, er komt geen tweede uitgave. Correspondentie kaarten met leuke Indische vignetten In 4 kleuren: grijs - wit - groen - chamois. 10 kaarten met bijbe horende enveloppen f 1,50 porto 60 ct. Op 2 stel f 1,20 porto. Fahrenheitstraat 608, Den Haag, Telefoon 070-65 76 65 TAN i i i i IN 22 KARAATS GOUD: Armbanden: Belah Rotan, Tebu Sekeret, Touw-motief, Slang-motief, Sirikits Hangers: Tientallen Soorten. Ringen: Honderden modellen. Kettingen: Heel veel modellen. Heel veel moderne (allerlaatste) modellen. LOSSE STENEN: Ster Robijnen, Ster Saffier, Smaragd, Tijgeroog, Lapis Lazuli, Topaas, Opaal, Bloed koralen, Turkoois, One line black star, Amethist (Ketjoeboeng), Agaten, Jade. Voor weder-verkopers (bij grote afname) speciale prijzen. 4

Tong Tong | 1974 | | pagina 4