De Orde Van Het Universum (V) Door Roy Sieevensz KIMM Indische spekkoek DE PEDATI e KOKEN is de Hoogste Vorm van Kunst Het bereiden van voedsel (koken van voedsel) is de hoogste vorm van Kunst der mensen. Het kan geluk of ongeluk, gezondheid of ziekte, wijsheid of on wetendheid, rijkdom of armoede, genia liteit of dwaasheid teweeg brengen en zelfs de hogere en lagere niveau's der mensheid en geest ontwikkelen. Dege ne die belast is met koken is daarom het middelpunt der maatschappij, pre cies zoals degene die vuur beheerst macht heeft over de wereld. Deze Kunst is bijna exclusief in de handen van de Vrouw en haar begrip en gevoe ligheid worden regelrecht overgebracht in haar kookkunst. Daarom, zijnde meesteres van voedsel en kookkunst, is de bestemming der mensheid in de handen van de Vrouw. Helaas, de moderne vrouw heeft haar superioriteit als brengster van Leven vergeten en haar natuurlijke privilege als de biologische en psychologische rinchtingwijzer der mensheid prijsge geven. Zij is slechts concurrente ge worden van de Man, die biologisch haar mindere is. Dit nu is de meest fundamentele dwaling der moderne maatschappij. Een vrouw die de kook kunst niet meester kan worden brengt ellende en ongeluk in de maatschappij der mensheid. Men zou voedsel moeten beschouwen (en behandelen) als de essentie van het hele Universum en als gave van het Opperste Wezen. Voedsel veran dert in bloed, bloed verandert in cellen en de cellen bepalen de menselijke ei genschappen (kwaliteit) en veranderen in nieuw Leven. Degenen, die zorg dra gen voor het koken (bereiden van voedsel) hunner familie en de gemeen schap, volbrengen een taak die veel grootser is dan de grondvesting van het Romeinse Rijk. Het tot stand bren gen van een natie is niet Levengevend. Het binnengaan der Vrouw in de we reld van de Man, is het begin geweest van degeneratie der mensheid en tenzij de Vrouw haar taak tot bijdrage tot Leven weer op zich neemt, zal het herstel van wereld-orde voor de mens heid onmogelijk zijn. (Dit gedeelte vrij vertaald uit Micho Kushi's lectures). De Kookkunst volgens de 7 trappen van het Oordeel 7. Hoogste - kookt met totaal begrip van de orde van het Universum, hetgeen oneindige creatie van Le ven met zich meebrengt en de ver vulling van onze meest nobele idea len (heeft geen kookboek of recep ten nodig) 6. Ideologisch - kookt met het doel het verstand (oordeel) hoger te maken teneinde universeel recht te "ont dekken". Het is dus belangrijk dat onze gedachten tijdens het koken niet gefrustreerd of opstandig zijn opdat we onze positieve krachten overbrengen kunnen in het voedsel. 5. Sociaal - Kookt met het doel met het minimum het maximum te bereiken (economisch, minimum aan afval); voedsel voor harmonie en verbroe dering. 4. Intellectueel - kookt volgens Yin en Yang om harmonie (balans) te be werkstelligen met landstreek, sei zoen, weer en persoonlijke be hoefte (activiteit, lichamelijke con ditie). 3. Sentimenteel - Creatie voor de sfeer (decoratie, garnering etc.) en/of imitatie van favoriete gerechten. 2. Zintuigelijk - kookt voor smaak, geur en kleur. De juiste samenstelling van smaak is zeer belangrijk omdat elke Stort 12,op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale verpakking, franco thuis. "KIMM", Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020- 72 84 61 smaak samenhangt met de functie van een bepaald orgaan en de or ganen weer invloed uitoefenen op de functie van het hele lichaam en de emoties, (bijv. bitter; hart; vreug de). 1. Mechanisch - kookt met vaardigheid (ergste is, de persoon grijpt naar van alles zonder nadenken;; T.V. dinner, voedsel uit blik enz.) De ware Kookkunst omvat alle 7 trap pen. De tegenwoordige huisvrouw ech ter kookt veelal volgens de 3 laagste trappen en dan nog met zeer beperkte drijfveer: honger, smaak, gemak, (sor ry als dit voor sommigen vervelend klinkt). Dit is het transportmiddel bij uitne mendheid voor de Padangsche Bene den en Bovenlanden n.l. de pedati. Dit Vervoermiddel is niet fraai, maar wel heel doelmatig. Het bestaat uit een bak met een inhoud van 1V2 m3, welke gemonteerd is op een as. Deze as steekt 10 cm. links en rechts van de bak uit. De uitstekende as dient om een remsysteem te bevestigen. De as is bevestigd aan twee wielen, welke ongeveer 10 cm. breed zijn (voorschrift van het bestuur) teneinde de rijwegen niet te bederven. De pedati heeft geen vering, maar ze is bevestigd aan 2 bomen, gemaakt van onbekapt hout. Hiervoor worden in de regel jonge boompjes gebruikt, die goed zwiepen. Dit zwiepen ver vangt de vering gedeeltelijk. Ook de karbouw heeft er geen last van. De pedati rijdt voornamelijk 's nachts; de karbouw heeft dan geen hinder van de warmte. Het vervoer gaat uiterst lang zaam, zodat het soms wel dagen kan duren, voordat de pedati op de plaats van bestemming is. 21

Tong Tong | 1974 | | pagina 21