DAG IN, DAG VIT, PAK VIT, PAK IN ^J-uwelieróbedry} BLOK €)cktendóckemering op ^av>a BIK speciale ritten, dat spaart alweer ben zine zie je. De huishoudelijke economie wordt in termen van verzendkosten uit gedrukt. Wat An nooit berekend zijn haar eigen onbetaalde werkuren, dag in, dag uit, jaar in jaar uit. Er is samenwerking met de H.A.L.I.N., met Corrie Saptodewo die in Bandung zich het lot van kinderen aantrekt. U kunt bij An Kwak en Mol van 't Hooft ook informeren naar een ADOPTIE ge zin. Een bepaald gezin of een speciaal adres, waaraan U al uw aandacht en materiële bijdragen kunt geven. Dank baar werk, heerlijk werk. Honderden gezinnen, duizenden mensen in Indo nesië, overal, zijn door deze wonder baarlijke werksters geholpen en .zullen geholpen blijven worden. Ik zei U al, mevrouw Kwak is er aan verslaafd en hoe raak je daarvan af? Denkt U niet dat er maar lukraak ge zonden wordt. Er komt een gedegen administratie bij te pas opdat de juiste Doen wat je hand vindt om te doen. Voor An Kwak is deze levensregel een dagvulling geworden, een taak waar ze, zoals ze zelf zegt: aan verslaafd is geraakt. Met Mol van 't Hooft en Mieke den Ouden verzorgen ze naast hun gewone taak als huisvrouw en moeder een zeer goedlopende en gedegen hulpdienst aan armen en behoeftigen in Indone sië. Al jaren lang. De dames weten nauwelijks meer hoe lang al en ze praten er liever niet over dan alleen wanneer het gaat om steun die ze voor dit werk toch wel nodig hebben. Er worden kleren ingezameld, boeken, speelgoed en, rijke burgers als wij zijn, stromen de goederen binnen. Dagelijks. En dat betekent dan ook dagelijks sorteren, wegbergen, verde len, anders staat het gezin binnen een mum van tijd buiten op de galerij in- plaats van in de flat. Ik ben eens een kijkje komen nemen bij An Kwak, Loe- vesteinlaan 869 (ik vermeld dit adres expres, mocht U iets te geven hebben) en heb met stomme bewondering ge keken naar "de hele bedoening" (Ans woorden). De bedoening heeft zich langzaam maar onvermijdelijk meester gemaakt van haar halve huiskamer plus de ka mer ernaast. Administratie, uit-en in- pakafdeling, de gang staat vol met zakken die nog uit-, en dozen die net ingepakt zijn. Wie ze verzendt? Ach, man en zonen nemen als ze de kant van het postkantoor uitmoeten, een paar (10 en 5 kilo) pakken mee. Geen De tong-tong roffelt, 'n nieuwe dag begint, scherp klinkt het droog tak-tak van hout op hout. Over de tuinen strijkt een koele wind, de alang-alang is nog zwaar bedauwd. Hoog langs de helling van de dromende vulkaan glijdt een grijsachtig-paars pastellenwaas; beneden in de kampong kraait een haan en uit de aarde komt een rommelend geraas. Zo, woordeloos, natuur 't onzienlijke openbaarde: wij zijn slechts stofjes, voortgeblazen door de wind, en weinig heeft in 't leven werklijk waarde De tong-tong roept, een nieuwe dag begint. AVELING Arnhem, 1974. iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiNiiiiiiniiiiiiiiiti Vlamingstraat 5 Den Haag Telefoon 070-64 81 53 S Boekhorststraat 12 Den Haag Telefoon 070-63 64 21 Specialist in alle Indische sieraden in 22 en 24 Karaat goud. In- en ver- koop. Ook op bestelling leverbaar. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EEN STUKJE INDISCHE FAMILIEGESCHIEDENIS (Adrianus Johannes; en Jannes Theodorus) Twee broeders van deels artistieke, deels economische aanleg, die als jonge "kunsttekenaars" resp. eind 1815 en 1816 werden toegevoegd aan de wetenschappelijke zending naar Indië van Prof. Reinwardt, en verdienstelijk werk hebben nagelaten; terwijl beiden op latere leeftijd, resp. in Holland en op Java, aanzienlijke landeigenaars werden, de eerste (samen met zijn zwager J. W. Arnold) van het landgoed "de Breesaap", waar IJmuiden o.a. zou komen te verrijzen, de tweede als land heer-o.a. van Tjiseroea op de helling van de Pangerango (beZ.O. Buiten zorg). Als zonen van de Amsterdamse koop man Jan Bik, in de patriottentijd naar Duinkerken uitgeweken, werd de eer ste aldaar 13 Jan. 1790 geboren, de tweede echter weer in Amsterdam 14 Juni 1796. Het verbonden worden aan Reinwardt lees verder volgende pag., 1e kol. onderaan 10

Tong Tong | 1974 | | pagina 10