LOGEERADRESSEN IN INDONESIË goederen de juiste mensen bereiken. Men krijgt bepaalde aanvragen door, deze worden genoteerd. Dekens voor die, babykleertjes voor de andere, bril len, boeken, gereedschappen, werkma teriaal, U kunt het niet zo gek verzin nen, de dames komen er aan. Er wordt nooit gezeurd oven zouden de pakken wel aankomen, wordt er niet gestolen? Laat een pakket eens weg raken, laat er eens wat uit gestolen worden. Verbeeld je dat je daarom niets meer zou doen? Er is altijd rfög zoiets als Zegen die op een werk rust. En daar houden ze het maar op. Ik ga opzettelijk niet te nauw op details van deze hulporganisatie in. Als U wat wilt weten, wat wilt geven, belt U zelf: An Kwak, Loevesteinlaan 869, tel. 070- 67 12 45, gironr. 557294. Of Mol van 't Hooft, Dedemsvaartweg 398d. Of Mie- ke den Ouden, Populierendreef 410, Voorburg, tel. 070 - 87 36 57. U ziet zelf maar. Wat uw hand en uw hart vinden om te doen. En willen doen. L.D. P.S. Geld is altijd welkom. Portokosten weet U II besliste over beider Indisch leven. Bei den gingen met name mede op diens reis naar het Oostelijk deel van de Indische Archipel a/b der Engelse brik Experiment, 27 Febr. 1821 van Batavia weggezeild, en op 26 Juni 1822 te Anjer feitelijk beëindigd, toen Prof Reinwardt terugkeerde naar Nederland, met zich aan boord medenemende "alle de Te keningen, vervaardigd door de kunst tekenaren A.J. en S. (lees J.) Bik" (zie Reinwardt's "Reis etc." ed. W. H. de Vriese, 1858, p. 245). Dit waren tekeningen van landschap pen, inlander-typen, bomen en planten, alsmede Hindoe-Jav. oudheden (beel den en tempelruïnen), waarvan een klein deel in zeer onvoldoende steen druk gepubliceerd werd tot illustrering van Reinwardt's bovengenoemd pos- thuum boekwerk. Bij Reinwardt's terugkeer naar Neder land, bleven de beide Bik's op Java, en deden nog enige reizen in Gouverne- ments-opdracht: J. Th. Bik in 1823 naar het westen van Bantam, samen met de natuuronderzoeker J. C. van Hasselt (overl. 6 Sept. 1823); A. J. Bik in 1824 a/b der schoeners Dafné en Pollux, met een zending tot nadere verkenning der eilanden Kefing, Goram, Groot- en Klein-Kei en de Aroe-eilanden. De jongere broer, J. Th. Bik, bleef steeds op Java, maakte een groot for tuin als landeigenaar van de door hem in 1863 tegelijk gekochte landen Tanah Abang (Weltevreden) en Tjileboet (6 paal beN. Buitenzorg) en van het in 1866 gekochte grote land Tjiseroea (bij de postweg over de Megamendoeng); en stierf kinderloos 3 Juli 1875 te Bui tenzorg. De "Gang Batoe Toelis" te Batavia, bij het gebouw der tegen woordige Weeskamer aan Molenvliet, dankt zijn naam aan een beschreven steen in begin 1822 uit Singasari door A. J. Bik daarheen overgebracht. (overg. uit: Ene. van Ned.-lndië) Hieronder drukken wij een aan gevulde lijst af van particuliere logeeradressen in Indonesië, wel ke door abonnées gaarne werden aanbevolen. JAKARTA A. Djoenaedi, gepens. Jaksa Tinggi, j. M.P.R. III/3, Cilandak/ Kebayoran Baru, Jakarta. BANDUNG Nj. Arnolts-Onong Djayanegara, jl. Riauw 79, Bandung. Mevr. C. Sijnjal, jl. Cipto 17, Bandung. fam. Nataningrat-Supit, jl. Damar 5 (weg naar Lembang) Hr. en Mevr. R. Soedirman, Jl. Banteng 18, Bandung. Zeer be schaafde en gastvrije Javaanse familie, prijzen zeer schappelijk. fam. Pallenkaoe. jl. Cisitu 45B. tel. 82420, Bandung 300,per maand, voll. verzorging echtpaar Mevr. M. Ch. Isakh-Jonathans, Jalan Mangga 11, Bandung (buurt Riouwstr.) Voor verdere informa ties gelieve men contact op te nemen met Mevr. Isakh zelf. Fam. Sudarjono-Sumaiku, jalan Tubagus Ismail 6, Bandung. In de Dagobuurt. De familie is zeer gelovig. YOGYAKARTA Dr. K. R. T. Martohusodo, jl. Sangadji 43, Yogyakarta. Beschikbaar 2 grote double rooms met eigen badkamer en toilet. Groot oud, koel huis. Har telijke, gastvrije ontvangst. Dr. Martohusodo kan behulpzaam zijn bij het opstellen van een programma van tochten in de omgeving. Nederlands wordt ge sproken. Mevr. Soemari, Jalan Dr. Sutomo 9, Yogyakarta. Zeer gastvrij adres. Mevr. Soe mari beschikt over uitstekende adressen over heel Java, waar men bereid is houseguests op te nemen. Fam. Njoman-Taher, jal. Gambir 17, (Banciro). Jogya. De Heer Njoman is leraar-Engels aan de Mulo geweest en is bereid ex cursies te organiseren. Het echt paar spreekt goed Ned. Rustig in stille buurt. Grote kamer be- schikb., el. licht en waterl. Prijs in 1973: Rp. 2500 16,50) voor 2 pers. per dag voor overnachten en ontbijt. SURABAYA Bij de fam. Dr. Amir Hoesin, be kende oogarts in Surabaya aan de Panglima Sudirman (ex Pal- menlaan) 28/30 zijn kamers te huur. Eigen gemakken en toe gang. MALANG Ir. Tahir, jl. Tenaga 1, Blimbing (Malang). Drs. J. Mayor Polak, gep. ass. res. 1e kl., jl. Banten 3, Malang organiseert desgewenst ook rei zen en assisteert bij immigratie formaliteiten, teneinde oud-ln- dischgasten en anderen tegen geringe kosten bij te staan. Correspondentie aan boven staande adressen desgewenst in het Nederlands. Schrijft U ge ruime tijd van te voren om zeker te zijn van plaats. "Kaliklatak" Estate 1013 HA. Rubber, koffie, vruchten, noot muskaat, kruidnagelen, cacao. 50 km. eigen weg door de plan tage. Bergen en de straat van Bali. Eigenaar: De Hr. R. Soe- hoed Prawiroatmodjo die samen met zijn vrouw ook het beheer heeft over units en bungalows. Westers georienteerd. Adres: "KALIKLATAK" ESTATE BANJUWANGI Telef. 323-736 Singaradja (Bali) Fam. Made Oka Nurdjaya, jalan Ngurah Rai 21 tel. 613. Kamer met logies Rp. 700. Ont bijt, lunch, diner Rp. 550 elk. De zoon woont in Denpasar en kan gasten van het vliegveld ophalen en naar de stad brengen. Van daar naar Singaradja per taxi (c. 90 km). Het echtpaar spreekt Nederlands. Electr. licht en vol doende water. Voor hen die voor hun vacantie- reis een uitgebreide planning nodig hebben, kunnen wij U aan bevelen: Indraloka Home Service, Cik Ditiro 14, Yogyakarta, waar Me vrouw Moerdiyono U graag ter- wille zal zijn bij het zoeken van logeergelegenheid in Yogja, Ja karta, Bandung, Surabaya en Malang. Meer adressen zijn welkom! Wie wat te weten komt (en zeker is van de juistheid) over een lo geeradres, geve het ons door. 11

Tong Tong | 1974 | | pagina 11