Het mag dan heten dat uren, dagen, maanden, jaren als schaduwen heenvlieden, de schaduw van een afgelopen jaar neem je op een of andere manier toch wel met je mee. 1974 is een bewogen jaar voor ons geweest. Ach, voor ons niet alleen. Ook U zult wel iets te verstouwen hebben gehad: het verlies van een dier bare, gezondheid slechter, zaken achteruit, teleurstelling in vele dingen. Je kunt het niet zo gek verzinnen of 1974 heeft het gebracht. In Engeland geloven ze het allemaal nu wel, "Moed houden! Het wordt nog slechter!",schrijven de kranten iedere ochtend in reuze letters. Het enige wat je inderdaad kunt doen is, je schrap zetten en een goede koers houden. Aangenomen dat je heel zeker bent van dat "goed". En hier zitten we nu met ons elven van Tong-Tong, dank zij de camera-met- groothoeklens van onze abonnee en vriend de heer Berkhoudt, op een plaatje vereeuwigd voor de toekomst. Plus de 3 man van het buitengebeuren: Rogier, Bartman en Poirrié die er met hart en ziel bijhoren. Wat het nieuwe jaar Tong-Tong zal brengen, weet niemand. We hebben de afgelopen 19 jaar zoveel tegenslagen overwonnen, we hopen dat we de laatste en gevoeligste klap, het verlies van Tjalie ook kunnen doorstaan. Tja- lie's motto "Poekoel teroes" heeft hij niet alleen voor zichzelf uitgedacht. Als we dat niet begrepen hebben, dan zijn we het niet waard hier zo bijeen te zitten. Een ding is waar gebleken: hoe groter de moeilijkheden, hoe hechter de band met de vrienden van Tong-Tong. Wat we de afgelopen maanden aan bewij zen van vriendschap, appreciatie en trouw hebben ondervonden, vanuit de gehele wereld, is niet te omschrijven. In deze tijd van vervlakking, onver schilliger worden voor de naaste, is het een weldaad dit te ervaren. Pas nu beseffen wij hoeveel Tjalie voor U be tekend heeft, hoe hij op zijn eigene wijze die band met Tong-Tong tot stand heeft gebracht. U zult ook moeten we ten dat wij met ons allen alles zullen doen om Tong-Tong in stand te hou den zoals Tjalie het gewild zou hebben. Nu bij het begin van het nieuwe jaar, willen we deze belofte herhalen. We leven niet meer in een tijd van geluk en vrede. Daarom willen we U alleen het meest reëele en bereikbare toewensen dat U van dag tot dag in 1975 op de been zult houden: GEZONDHEID, MOED en OPGEWEKTHEID. Laten we allen Poekoel Teroes, zolang het kan I LD. Bij de foto: voorste rij van links naar rechts: Charles Manders (onverstoor baar eindredacteur) mevr. Moscou (ad vertenties, lacht het meest, ook al heeft ze het minst te lachen: ze komt hele maal uit Schiedam), "Pa" JHR(itman) hoofdredacteur (we hopen nog heel lang, hij is pas 811), Vivian Boon (3 jaar, onbezoldigd manusje-van-alles-dat-niet mag), Emelie van Hout-lntveld (werkt verschrikkelijk hard aan de abonne menten, komt uit Heemstede, ook dat nog!) Hr. Scheulderman (de vroegst binnenkomer, heeft het doorlopend koud, administratie-boekhouding) Me vr. Bastiaans (ass.-boekhouding, vraag baakster, koffiezetster, stipt op tijd, zonder kussen op schoot veel slanker, komt uit Schiedam). Achterste rij v.l.n.r.: Thera Ruyter (onze trouwe Tong-Tong huishoudster, ver zorgster van mensen, kat en hond, ver zending Indonesië-pakketten en ontel bare klusjes-opknapster. Woont in Zoe- termeer), Lucian Marc Boon (lay-out, illustrator, post, chauffeur, maar van beroep solo-gitarist), Ina Boon (toko administratie, moeder van Vivian dus alle handen vol), Lilian (knielend, maar nog niet door de knieen), Mevr. de Scheemaker (parttime winkelhulp, he lemaal uit Schiebroek). Niet op de foto: honderden GEWEL DIGE inzenders en inzendsters van kopij voor ons blad. Zonder hen GEEN TONG-TONG

Tong Tong | 1974 | | pagina 4