POEKOEL TEROES POT IJSSHOW belangrijk voor de ander. Ook al staat hij/zij als de tijd daar is, alleen. Ik ge loof dat in saamhorigheid èn isolement (het bewust anders durven zijn) de kracht van Tong-Tong ligt. En haar zwakheid. Het kan niet anders. L.D. III "Verder wilde ik U vertellen dat de tegel van Uw echtgenoot Tjalie Robin son een ereplaatsje heeft in mijn appar tement en dat een ieder die bij mij thuis komt de tegel met belangstelling bekijkt. Het lijkt net of Tjalie de men sen wat te vertellen heeft. Echte To toks weten natuurlijk niets over Uw echtgenoot en van Tong-Tong. En ik moet ze dan alles vertellen en ze een Tong Tong laten lezen. Deze belang stelling valt mij steeds weer op en dan ben ik er trots op dat ik een van de vele Landgenoten ben geweest van TJALIE in ons zo door ZON overgoten LAND VAN HERKOMST." Zr. Adri M. Bontekoe IV (notitie bij een gift voor onze Poekoel Teroes Pot) Boeat toeloeng sedikit. Poekoel teroes! Sampé mampoes Loh, tjilaka! C. F. v. Gemert (Laat maar mampoes, niet erg, als maar voor iets! L.) V "Tjalie was een groot man. Het is hart verwarmend te zien dat zovelen zich zo tot hem aangetrokken voelden, dat zij daaraan spontaan uiting wilden en kon den geven. Ik ben een van hen. Het is me altijd een raadsel geweest waarom Tjalie zich altijd zoveel moeite nam, mij persoonlijk te antwoorden als de gelegenheid daar was. Ik kende hem nauwelijks H. v.d. Steenoven Tong-Tong blijft op volle stoom door stevenen. Hoe krijg je het voor elkaar? (Met een volle ketel. Water genoeg. Het regent in Nederland al bijna drie maanden aan één stuk! L.) VI TONG-TONG:' ONMISBAAR Wij zijn al jarenlang geabonneerd op Tong-Tong en appreciëren 't blad ten zeerste. Ik persoonlijk beschouw 't als een uniek "naslagwerk", voor nu en in de toekomst. Geboren en getogen in Indië en meer dan m'n halve leven daar doorgebracht, is Tong-Tong 't enige middel, de enige schakel, met een ver leden dat, ik ben er zeker van, histori ci niet al tè belangrijk vinden in de zin van "We moeten daar eens een com plete geschiedenis over in mekaar zet ten." Toch maar een groep van 200.000! Dit doet alleen Tong-Tong, speciaal door middel van mensen nu in de 60 en 70. Mijn generatie, is denk ik, de laat ste die nog wat weet over hoe 't leven in Indië was, maar niet, zoals bijv. m'n ouders dat weten. Mijn ouders, die ook hier in Amerika wonen, zijn.dus onze "vraagbaak". Als zij er niet meer zijnafgelopen vraagbaak, en dan hebben we de Tong Tong I I Ik wou U even laten weten dat door de zeer grote verscheidenheid van de artikelen in Tong Tong, geschreven door mensen in diverse lagen van onze maatschappij, 't blad zo uniek is. En dan de foto's niet te vergeten. Heb al m'n oude Tong-Tongs laten inbinden. Geen naslagwerk benadert deze origi naliteit. Tjalie heeft onze groep een niet - te - schatten - in - waarde "na latenschap" achtergelaten. Nu dus is onze Tong Tong niet meer "een heim- weeblaadje", zoals ik 't wel 's hoor noemen, maar een "heimweeboek". Heb ze prachtig laten in binden. 2 jaren in één met goud op de rug. Zodoende raken ze niet weg. Wat 't ook is en wat ze 't ook noemen, ik weet zeker, dat m'n nichtjes en neef jes, hier geboren en getogen, er nog eens veel waarde aan zullen hechten. Misschien vindt U 't wel leuk te weten, dat een neefje van me tijdens een "show and teil" uurtje in z'n klas, een krontjong-plaat en gada gado mee bracht. Beide vielen in reuze goede smaak. Imagine een klas vol Amerikaantjes - al gado gado peuzelende naar kront jong luisteren. Ze vonden 't prachtig, nu weten ze tenminste, dat Harry (m'n neefje), for sure geen "Japanees" is, wat ze eerst dachten. Dit, omdat H. hun vertelde "My pa and ma are from Java." Japanese, Javanese - what is the diffe rence??!? En hier alweer komt de Tong Tong goed van pas, zodat de kinderen later als ze ouders zijn weten, wèt hun "background" is en zodoende begrij pen waar en hóe al die "on-Amerikaan- se" gewoonten van de familie vandaan komen. Ik heb U proberen te vertellen, hoe waardevol Tong Tong is. Misschien niet in de beste en beetje roewet taal, maar U voelt 't wel aan. Wij blijven U succes wensen en hopen de Tong Tong nog jaren te mogen ont vangen. Het blad is zo lama-lama on misbaar voor ons geworden. Dus, op z'n goed Engels! - Keep on pukul terus! Juul Lentze Kendall Park, Nw. Jersey Vli En dan de slagzin voor Tong Tong: "Tong Tong moet blijven!" Ja, inderdaad daar moeten we voor blijven vechten. Voor mij is het een dankbare herinnering nog eens iets te lezen uit de Gordel van Smaragd." A. J. M. Keukenschrijver Hieronder laten wij, onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong over November 1974. A. A. 25,v. Alphen de Veer 5,H. An- thonio 5,50; A. B. 10,J. K. A. v. Beuse- kom-Hauet 50,J. B. A. Bruning 10,25; R. A. Bieri 11,W. Boverhof 10,T. A. Bax 20,M. Carels 5.60; H. E. Ch. Dolman 11,J. J. Donk 12,K. S. v. Daim 7,50; P. C. Faber 11,—; L. C. F. de Graaff 25,—; C. F. v. Gemert 6,A. C. v. Galen Last- Herrebrugh 25,A. P. M. Hamasta 11, W. H. Hagestijn 12,50; P. J. v.d. Horst 9, W. v. Huffel-Merz 25,Mej. O. M. Kneefel 15,Joh. Keyser 5,Mej. A. M. C. Koch 20,T. Kornmann Rijken 35,C. Lanooy 2,R. Mariouw 10,Y. X. Manuel Ruben 11,M. A. Mansoer 5,E. Mensingh 16,25; Mej. R. Th. de Meyier 10,Mw. B. M. Naberman 7,50; L. H. Nering-Bögel 10,Mej. A. H. Overdijkink 10,J. Oost- wald-Stadea 13,C. J. G. en Mw. M. J. Overbeek Bloem 25,Mw. F. L. v. Oosten 4,50; J. E. Priegelaar 25,— 25,—; G. J. K. Pesch 10,L. Palm 25,J. C. W. Ploeg 11,Mej. J. F. Razoux Schultz 6,M. C. E. A. Snollaerts 27,50; Mej. L. E. V. Simao 20,P. D. C. Seegeler-Thiele 10,L. Schram-Waage 21,F. Sauselé 10,M. Sirag-Nobel 10,Dr. A. G. O. Smitsen- donk 11,M. E. de Vries-Koens 25, A. v. Velthoven 10,W. P. van Vliet- Holland 25,Hr. Voorthuizen 25,C. J. G. de Vries-Voerman 30,F. J. van der Veer 5,—; H. A. Wessels Bol 10,—; H. K. A. Webb 6,R. F. Westerkamp 11, A. J. C. Weydemuller 10,W. F. van Wijk 2,50; J. Willemsen (U.S.A.) 10,—; A. J. Young-de Vries 5,2,50. Totaal binnengekomen in November 1974 f 895,10 Verkoop tegels 16, Totaal f 911,10 Unieke kans voor jong talent in beroemde ijsrevue. Tournee 1975 o.a. Duitsland en Nederland. Onze producer zoekt 24 girls boys (ook uit Zuid-Amerika, Indo nesië) voor soli en ijsballet. Mede voor sportieve enthousiaste amateurs, die gratis huisvesting en training ontvangen in eigen studio te Osnabrück. Langdurige contracten mogelijk. Artistieke meisjes en jongens, dit is Uw kans. Schrift, aanm. met foto, leeftijd e.a. gegevens aan: EUROMANAGER FERDINAND BANNING POSTBUS 7086 DEN HAAG. 7

Tong Tong | 1974 | | pagina 7