Attentie! Toko en Boekhandel zijn na 21 december (laatste tokodag) gesloten tot 2 januari DISCO BOLLAND PAKAN BARU-REUNIE FLORES-REUNIE GEEF DE MOED NIET OP! "Het is onvoorstelbaar hoeveel nood er onder de jongeren is", zegt de leid ster van het Haagse gemeentelijk team dat hulp aan jongeren verschaft. Haast niet minder onvoorstelbaar is de toe name van terreur en baldadigheid, van geweldsmisdrijven en overvallen. En wat denkt u van de crisis in het Midden Oosten, van de olie-situatie, de werk loosheid, de monetaire crisis, de in flatie? Wanneer wij als gebruikelijk tegen het eind van het jaar terugzien op wat de afgelopen twaalf maanden ons brachten kan men zich voorstellen dat de somberen onder ons zich de vraag stellen, of dan werkelijk het ein de van de wereld of althans van de westelijke wereld voor ons bed staat. En de pessimisten beklagen zich te laat geboren te zijn: in de goede oude tijd was alles beter, rustiger, even wichtigervergeet het maar! Professor Huizinga schreef in de der tiger jaren in een profetisch gebleken boek onder de titel "In de schaduwen van morgen" de befaamde zin: "Wij leven in een bezeten wereld en wij weten het." Ondanks de op zijn beurt door onze vaders ook onvoorstelbare apocalyps die volgde is de wereld ook toen niet vergaan. Wie in -de geschie denis duikt komt tenslotte tot de over tuiging dat de goede oude tijd alleen in de roze verbeelding van de ouder dom bestaat. Onze Lieve Heer heeft de menselijke herinnering zo geconstru eerd dat het residu van feiten uit 's mensen eigen geschiedenis hoofdzake lijk bestaat uit wat ons aan goeds, ontroerends, van liefde en trouw is ge boden. De goede oude tijd bestaat niet! De zorgen van thans drukken ons en versterken onze neiging, het ver leden te idealiseren. Wie de uitspraak van Huizinga goed leest, zal beseffen dat in het tweede gedeelte van het hierboven aangehaal de citaat de sleutel ligt van onze tegen woordige onrust. In de tijden dat pest, oorlog en hongersnood over Europa waarden kon het slechte nieuws alleen door het gesproken woord worden overgebracht. Grote groepen mensen bleven onwe tend van de ellende die zich elders afspeelde. Dat is nu anders. Wij leven niet alleen in een bezeten wereld, maar wij weten hetDe perfectie van de moderne communicatiemiddelen dwingt ons kennis te nemen van het- gen zich afspeelt tot in de verste uit- bovendien in krant, op de radio of de Selamat tahun baru hoeken van de aarde. Nieuws heeft TV de eigenschap altijd slecht nieuws te zijn. Het goede huwelijk biedt geen nieuws; pas als de borden door de lucht vliegen of vader moeder afranselt worden de gebeurtenissen "nieuws waardig", een onderwerp van gesprek in de omgeving. Precies zo met het grote gebeuren: een vliegtuigkaping is wereldnieuws, maar het geluk van men sen of volksstammen is geen nieuws. Bedenk in deze dagen, vóór het jaar afscheid neemt, dat moed is: het leven liefhebben en niet versagen. Geef de moed niet op I JHR. Stationsweg 143 tel. 070-60 17 03 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070-86 32 01 VOORBURG Frederik Hendriklaan 161 tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG Giro 406636 Specialisten in krontjong en oosterse muziek Binnenkort grote importzending verwacht van L.P.'s, o.a. Mus Mulyadi, Waldjinah en vele anderen. Op ons adres: Stationsweg 143 verkopen wij zalige bumbu's voorge- gorengd en al, direct uit Sidoardjo, tjap: Tjita Rasa. Voor 4 pers. f 1,50. U weet, dat wij ook country music L.P.'s direct uit USA importeren? Geweldige keuze. In "De Telegraaf" van 29 november lazen wij het volgende: Op zaterdag 12 oktober werd in De Gouden Wieken een geanimeerde reünie gehouden, de eerste na 30 jaar, voor krijgsgevangenen die destijds op Midden-Sumatra een spoorweg moes ten aanleggen onder dezelfde omstan digheden als de bekende Burmaspoor- weg. Voor steunverlening aan de nog in Indonesië wonende kampgenoten, werden reprodukties verkocht van het schilderij van Ben Snijders "The rail way-party". Volgens het comité moeten er nog veel meer overlevenden zijn. Deze kunnen zich alsnog opgeven aan: Com. Pakan-Baroe reünie, Wouden bergstraat 207, Den Haag. Wij vernamen dat op 8 maart 1975 een reünie gehouden zal worden van ex- krijgsgevangenen van het kamp Maoë- mere op Flores. De plaats van samen komst is: Amicitia, Westeinde 15, Den Haag. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij de Heer L. Jacobs, Enschede- laan 63, Den Haag, tel. 070-67 77 15. 8

Tong Tong | 1974 | | pagina 8