ik ik (vervolg: Taboet-processie) Ben ik nu misschien al te oud, een halve eeuw plus zes, om nog geloof waardig spiegelgevechten te vertonen? Misschien op de aanstaande oud-Me- danners-koempoelan in Den Haag te gen Loffie en Sjennie, die beiden zeker bereid zijn brullend op de vloer te rollen, alleen maar om mij te helpen alsnog met de vuist een Indisch meisje te winnen. Proberen? Donner Wetter Nein. Das ist nur Ein- mal, das kommt nicht wieder. Just only once, long long ago, while I was young, strong and handsome. Finished Conclusie: (1) Een vrolijke kloppartij, een-tegen- een, en masse, eens per jaar, onder tromgeroffel, met vrij eten: Dat was inderdaad nuttig, pour vivre trés con tent daarna weer een jaar lang in dat kleine gat Padang. Dat leverde genoeg stof op, om er levenslang over te kun nen opsnijden. Dat leverde ook vele dienende levensgezellinnen op, letter lijk veroverd met de vuist en met vele uitgeslagen tanden. Die uitgeslagen tanden vervangen door gouden tanden, veroorzaakten in Padang de opvallend vele Heren Ochtendstond with wide open golden smiles. (De Ochtendstond heeft immers Goud in de mond.) Diep bewonderd door de bijbehorende we derhelften, voor wie de vele gouden tanden van haar Heer en Meester ge lijk waren aan even vele Ridderorden "voor Moed en Doodsverachting" te velde gewonnen op 10 Muharram. Zeer ego strelend, omdat ze zichzelf maar geen ander kon wijs maken, dat ze in een titanenstrijd werd veroverd. Nooit beseften ze dat voornamelijk verlie zers, gouden tanden moesten hebben. Tanggoeng dat ook zij graag en wel gemoed dappere fighters, c.q. kracht patsers, zou willen baren, om t.z.t. Pa dang op te vrolijken op de langver wachte dagen van 10 Muharram. (2) Als je niet een half dozijn uitgesla gen tanden er voor over had, dan kwam je ook niet in aanmerking om eerlijk de Roos van Padang te winnen; het moois te Indische meisje dat ooit heeft ge leefd. Medanse Indische meisjes kon je veel gemakkelijker krijgen, met behoud van al je (eigen) tanden. (3) Brute kracht van domme krachtpat sers legt het af tegen scientific fighting door vele kleinere intellectuals. Zegt het voort aan je kinderen en je kinds kinderen, en ze zullen vele domme krachtpatsers neervellen, in alle tijden, in alle landen, Black and White. Never under estimate training and brainwork. (4) Vele douchebaden op één dag, uit grote twee liter bottles Eau de Cologne "4711", was zeer zeker de moeite van het halen waard voor een teenager. Zoiets krijg je levenslang nooit van je eigen Mammie. Krijg je ook niet van je eigen vrouw; die verbrast het kostelijke geurwater liever aan zichzelf. (5) Als je de kunst verstaat om eerlijk en onopgesmukt, je jeugdherinneringen uit lang vervlogen jaren op papier te kunnen weergeven, dan voel je jezelf opnieuw weer jong, en je doet er ook een groot genoegen mee aan je mede mensen. Een Kunst met hoofdletter "K", waarin Tjalie de Grootmeester was, voor nu en voor altijd niet te evenaren. MAY GOD RECEIVE HIS SOUL IN ETERNAL PEACE, IN RACH- MATULLAH, AMEN. Ir. M. O. PARLINDUNGAN, op de Medanse HBS: Alfred Siregar. Post Scriptum. Dé eerstvolgende 10 Muharram na het schrijven van deze bijdrage viel op 25 januari 1975. Taboet processies vooral die in Pariaman, worden nu bij gewoond door charter vliegtuigen, vol met touristen zwaar beladen met came ra's, en lopen dan ook gevaar te dege nereren tot touristisch.e fopperijen, zo als reeds eerder de Ketjak, de apen dans op Bali. Immers: zodra de State organised tourists industry zich ergens mee bemoeit, worden de deelnemers gauw genoeg betaalde professionals, en het element volksvermaak ligt er subiet uit. De energieke heren organisatoren zou den zelfs in staat zijn, om desgewenst elke avond imitatie Taboet processies te houden, in air conditioneel halls van multi storeys tourist-hotels. Dammit! Rechtgeaarde Tong-Tong lezers zullen er dan ook voortaan zeker geen ge noegen in scheppen, een Taboet Pro cessie te bezichtigen. Het is nu te veel geared to the taste of Yanks, to brag about it back home in Kentucky. Ook voor de Taboet 'fan froeher" geldt lus: Das ist nur einmal, das kommt nicht wieder. Schade. P v- Peinzend klein meisje met stok (Foto: Rogier) 16

Tong Tong | 1975 | | pagina 16