Geschiedenis en profetie in Indonesia (II) Links: De Nieuwe Dageraad in de baai van Pelabuhan Ratu. Deze Rechts: De monding van de Sakawayana rivier, waar het Samudra foto werd om half vijf 's morgens genomen. Beach Hotel aan gelegen is. (Foto s Rogier) Links: De Batu Karut, de poort waar Ratu Kidul altijd aan land gaat. De Batu Karut staat op het terrein van het Samudra Beach Hotel en is ook een veelbezochte offerplaats. (Karut bedekken, begroeien. De poort bestaat uit 2 stapels rotsblokken waarvan de stenen bijelkaar gehouden worden door een dichte plantbegroeiing. Rogier heeft deze foto wat "speciaal afgedrukt", zodat de twee steenhopen duidelijker te zien zijn.) Rechts: De "Heksenketel", de plaats voor de ontmoeting met de Vorstin van de Indische Oceaan. RATU KIDUL en Samudra Beach Hotel. De mooie foto's van Rogier, die bij dit artikel zijn afgedrukt getuigen wel van het feit, dat hij het fotografievak onder de knie heeft. Maar toen Rogier tot tweemaal toe kamer 308 van het Samudra Beach Hotel te Pelabuhan Ratu opnam, bleken bij het ontwikkelen de negatieven "leeg" te zijn. Nu is het Samudra Beach Hotel gebouwd aan de monding van de Sakawayana- rivier in een streek, die van oudsher de naam draagt van Babakan Gagal, de mislukte nederzetting. Althans zo lezen wij in een oud episch gezang de Pantun Sunda Bogor, waarin het verhaal staat van het oude Padjadjaran van Prabu Siliwangi van de 15-de eeuw na Chr. Maar ook het verhaal van het Indonesia van nu, van Bung Karno, de eerste President, en van generaal Soeharto, de tweede President, in profetievorm, die in de 20-ste eeuw tot werkelijkheid wordt. Inderdaad heeft de geschiedenis van terrein van het hotel de Rotspoort, de het Samudra Beach Hotel sinds zijn Batu Karut te vinden, waar de Koningin opening op dinsdag/Pon 15 februari van de Indische Oceaan altijd aan land 1966, die plaats had te midden van de gaat, wanneer dat nodig is. gebeurtenissen bij de overgang van de Helaas hadden de toenmalige autori- Soekarno- naar de Soeharto-periode teiten bij de openingsplechtigheid van allerlei mislukkingen gekend. Het hotel het Samudra Beach Hotel op dinsdag/ zelf als mogelijke bron van inkomsten pon 15 februari 1966 vergeten de Ko- in de touristen-industrie van Indonesia ningin van de Segara Kidul "uit te is tot nu toe een financiële mislukking. nodigen" en daarvoor de nodige "sa- Volgens die oude Pantun dan is op het djen's", het offer ritueel te bereiden. Op de bewuste dag dan werd het strandfestijn ter gelegenheid van de de officiële opening van het hotel wreed verstoord door een storm, die aan kwam rollen vanuit het Zuiden, over de wateren van de Indische Oceaan, recht toe recht aan op het hotel, zodat alle gasten in allerijl de lekkere schotels met de verruk kelijkste gerechten op het strand moes- tenverlaten. Niet alleen de parasols, maar ook de mooi opgemaakte sang- guls, haarwrongen, gingen de lucht in door het kleine orkaantje, dat plotse ling kwam opsteken. Zoals het gebruik het wil, zal elk hotel en pasanggrahan gelegen aan de Zuid kust van Java ter ere van de Koningin van het Zuiden een kamer vrij houden, die vaak gebruikt wordt als meditatie plaats voor allen, die geloven, onge acht de religie door betrokkene bele den. Er moesten wel allerlei moeilijkheden overwonnen worden, voordat op zater- dag/Legi 9 april 1966 in het Samudra Beach Hotel kamer 308 werd ingewijd als de kamer van Kandjeng Ratu Kidul, uiteraard alles met toestemming van de toenmalige autoriteiten en waarbij Dewi Soekarno ook haar bijdrage heeft geleverd. 6

Tong Tong | 1975 | | pagina 6