proficiat TEACH-IN Met N E C T A R - essence Uw ROZENSTROOP, sorbets, gebak en zeer fijne likeuren I Nu ook Nectar kleurstoffen I VREEMDE "VERGISSING" OPROEP REÜNIE VINCENTIANEN met jullie eerste plaats op het Eurovisie Songfestival en tot ziens* op de 17e PASAR MALAM DEN HAAG 23 t/m 29 juni 1975, Houtrust, Den Haag maakt U voordelig aeoepoNBERD Zilveren Medaille Den Haag 1885 Luik 1902 Gouden Medaille Den Haag 1913 Vraag gratis receptenboekje bij Uw Toko, drogist of Pharm. fabriek "Phytol" - Afd. Nectar essence, Wagenstraat 129, Den Haag. man. Die had ik jullie zo kunnen aan wijzen." Toen wendde ik mij tot de spreker. Hij had een hoed op. Van een afstand kruisten onze blikken elkaar en toen plotseling was er contacteen her nieuwd contact, na zovele jaren. Een brede grijns van herkenning en toen: "O, maar U bent de politieman, die ik bedoel. Maar, wat bent U dik gewor den." "Ja," zei ik, met uitgestoken handen op hem toekomend voor de hernieuwde kennismaking. En wijzend naar mijn vergrijsd hoofd: "Dik en grijs door de jaren." (Bukanlah gemuk sadja akan tetapi rambut djuga sudah ubanan.) Na bijna twintig jaren wist hij nog te onthouden: "Itu kuburan ibunja tuan polisi." J. F. BERKHOUT In "Hoe is het werkelijk in Indonesië" vermeldt de schrijver Agus Daruch een artikel in "De Groene Amsterdammer van een zekere Prof. Pluvier als een voorbeeld van onwelwillende afbreken de critiek op Indonesië. Nu kan men zulk soort critiek in een links blad als "'De Groene Amsterdam mer" verwachten. De zaak wordt even wel anders als dezelfde 'professor dr. J. M. Pluvier, lector in de moderne ge schiedenis van Azië aan de Universiteit van Amsterdam, in "Onze Jaren 45-70 door Minister van Staat W. Drees sr. ingeleid als een wetenschappelijk ver antwoord werk, onwaarheden vertelt. In dit ongetwijfeld interessante werk, dat onder leiding van een wetenschap pelijke redactie staat, schrijft Pluvier in zijn bijdrage over de Japanse bezet ting van Z.O. Azië op bladzijde 121 over 'het massaal overlopen van de in heemse ambtenaren - ook van de po litie - in Ned.-lndië, waarin hij een be wijs ziet van de geringe mate van loyaliteit tegenover de 'koloniale' rege ring. Het is moeilijk aan te nemen dat deze lector in de moderne Aziatische ge schiedenis niet op de hoogte is van de strikte opdracht van het Ned.-Indische Gouvernement aan alle burger-ambte naren om bij bezetting op hun post te blijven en zolang mogelijk in het belang van de bevolking werkzaam te zijn. Een regeling die ook voor het Westen onder de Duitse bezetting gold. Verder constateert Pluvier dat 'in alle koloniale gebieden de inheemse be stuursambtenaren zonder blikken of blozen zich in de Japanse heerschappij hadden geschikt'. Een onjuiste formu lering die veel ergernis geeft aan hen die er getuige van zijn geweest met hoeveel zorg, angst en onzekerheid die inheemse ambtenaren toen de toe komst tegemoetgingen. Nergens was dan ook een onheuse houding van die ambtenaren tegenover de Nederlandse gezagsdragers sprake. Het is goed om een man als Pluvier te signaleren, die veronderstelt wordt in dienst van de wetenschap werkzaam te zijn. P. A. v.d. POEL Er zijn in de laatste geschiedschrijving over Indië-lndonesië, bewust of onbe wust, veel kwalijke informaties neerge schreven door z.g. "experts" die beter konden en moesten weten. Zij werden helaas niet altijd officieel gecorrigeerd en zo blijft vooral onze "koloniale" ge schiedenis overgeleverd aan politieke kortzichtigheid of gewoon onbegrip over bepaalde situaties. Zwarte blad zijden zijn vlugger geschreven dan on gedaan gemaakt. Wij zijn inzender v.d. Poel meer dan dankbaar voor zijn correctie en prijzen ons - voor de zoveelste maal - geluk kig dat er tenminste één blad is, dat nog kan en wil signaleren. - Red. Zou Wim Wevers contact willen opne men met A. Hienekamp, Weldam 22, Haarlem. Wim Wevers heeft met de heer B. Metselaar in de Japanse bezet ting in het kamp Madjalengka (Cheri- bon) gezeten. Hij heeft een zuster, Sonja en een broer, die bij de Politie te Gombong was. Op zaterdag 3 mei a.s. wordt in het Prinsenhof in Utrecht een reünie ge houden van Vincentius Kramat 134/Bi- dara Tjina. Inlichtingen: P. Rodrigues, tel 02521- 153 13, E. Spier, tel. 02502-6968, en W. Melger, tel. 08370 - 1 30 72. 17 Inlichtingen: Stichting Tong Tong, Lange Voorhout 25 B, Den Haag, Tel. 070 - 46 66 24, b.g.g. 070-64 52 49. Op maandag 23 juni a.s. zal het amusementsprogramma op de Pasar Malam Den Haag worden geopend door de Internationaal bekende topgroep Teach-ln.

Tong Tong | 1975 | | pagina 17