BOEKHANDEL TONG TONG LATAH TOKO EN BOEKHANDEL TONG-TONG Open alleen op: Woensdag 9-4 uur Zaterdag 10-2 uur Prins Mauritslaan 36, Den Haag Net ontvangen: De echte Indonesische sèrok. Licht, sterk en praktisch, hoort bij uw wadjan, net als de soetil! 4, (we kunnen die serok helaas niet ver zenden. Portokosten zullen 2,25 wor den en dat is de helft van de prijs!) Batik kamerjassen voor heren 60, Batik kimono's idem 55, Batik shirts korte mouw 40, Batik shirts lange mouw 45, Batik hoofddoekjes ƒ12,50 en 14,50 Padi briefkaarten per stuk 1,50 Njai Loro Kidoel reproducties UITVERKOCHT Obat matjan wit en rood 5,75 Rheumasan tegen pijn en kou vatting 4,50 Woods Pepermunt f 4,50 Weet je nog, Tjoh, die oude kokkie van ons. Kassian eigenlijk, zoals ze door ons werd geplaagd. En dat kwam voornamelijk omdat ze latah was. Plot selinge geluiden en bewegingen brach ten schrikeffecten bij haar teweeg. En het vreemde daarbij was, dat zich dat uitte in het nadoen van de betreffende geluiden en bewegingen. Als je bijvoorbeeld ineens naar de muur wees en dan een denkbeeldige lijn trok over die muur, volgde zij met haar vinger dezelfde lijn. Dat duurde maar even, want al gauw daarna be gon ze me uit te schelden voor alles wat lelijk was. Of die keer dat ze van de keuken kwam met een stapel borden in de hand en ik vanuit de eetkamer op de overloop sprong, mijn armen in de lucht stak en brulde: "Eh, mampus kutunja!" Wat een kabaal maakten én de kokki én de borden! En ik proberen een goed heenkomen te zoeken, natuurlijk. Maar te laat! Mijn moeder stond me al op te wachten met bliksemende ogen. Di kemplang, wat je noemt! En wie werd ondanks alles het meest verwend door die lieve kokki, tjobah? De tuan muda, toch! Maar ik heb jou nog niet verteld wat ik meemaakte in de Rex-bioscoop. Die keer dat een film werd gedraaid met Boris Karloff als het "Monster van Frankenstein". Tegen het einde van de film heerste een doodse stilte in de zaal, die af en toe werd onderbroken door enkele lu- Minjak Angin, massage-olie 1,75 Mupa balsem 3,40 Parem per blokje 0,80 SOJA BONEN per pond 1,50 SOJA MEEL 1,50 BRIEFPAPIER met Indische foto's, rose - geel - wit - blauw. 10 vel plus enveloppen (naar keuze luchtpost of gewoon) 2,50. 20 vel met 10 envelop pen 4, Brieven van Walraven 30, Land van Herkomst, du Perron 24,50 Vijftien jaar Boven Digoel, I. F. M. Salim 49,50 Napoleon, J. Presser 39,50 Drie Vrouwenportretten, Daphne du Maurier 29,50 (Rachel - Mary Anne - Lady Dona) porto 3,25 Ali en Nino, Kurban Said 14,90 Gordijn met de ibissen, Fabricius 18,90 Achter in de Molukken (Gordel v. Smaragd) 16,90 guber aandoende klanken vanaf het doek, waar op dat moment het obscure monster kwam aansluipen. Zoals te doen gebruikelijk in dit soort films bewoog de griezel zich in de richting van het slachtoffer, dat niets vermoedend met de rug naar hem toe gekeerd zat. Twee plaatsen voor mij, iets naar rechts, zag ik een schriel klein man netje zitten. Eén en al spanning! Hij zat iets voorovergebogen, de mond half en de ogen wijd open. Terwijl hij zich langzaam verder naar voren boog, kwamen zijn handen ge lijktijdig langs zijn lichaam omhoog. Hij scheen volkomen in trance te zijn geraakt door het beeld op het scherm, waar op dat moment het kwaad zich steeds dichter naar de heldin van het verhaal bewoog, de handen gestrekt voor zich uit om zó die juffrouw vóór hem te wurgen. Je begrijpt dat mijn aandacht niet meer alleen de film gold, dit beloofde iets te worden. Pesta besar! Op het moment dat de wurger toe greep, klauwde onze kleine vriend van twee plaatsen verder in de nek van de voor hem zittende, zich van geen kwaad bewuste, bioscoopbezoeker. Tobat! Resultaatnja, wat denk je? Twee afgrijselijke schreeuwen die de stilte in het bioscoopgebouw ver scheurden. Eén geregiseerd vanaf het podium, de ander spontaan vanuit het midden van de zaal. Meteen riboet, je weet! Mensen die Indonesia, drs. J. G. L. Palte, G. J. Tempelman 17,50 Sumatra zeven nul, Oswald Wvnd (Geen Indische roman) 25,90 Groot Medisch handboek 39,50 Leef verstandig, gids voor gezond leven 14,90 U en uw rug, H. C. Boudri 14,90 Pranayama, Yoga ademhaling 25, Nog enkele Enkhuizer Almanaks voor één gulden (en 60 cent porto) Goed nieuws voor de es pasra liefheb bers: De oude ijsmachientjes zijn weer in de maak en we hopen ze voor de (echte) zomer begint, weer te hebben! Voor de Indonesië-gangers: Reisgids voor Indonesië 4,75 Een zakboekje vol handige tips en wetenswaardigheden. Indonesisch op reis, taalgids met uitgebreide woordenlijst 6,90 Beide boekjes 90 ct. porto Op reis naar Indonesië, Dominicus 17,50 Uitgebreide reisgids, geïll. porto 2,25 verschrikt om zich heen kijken en allerlei vragen gaan stellen; anderen beginnen te roepen: "Lampu, lampu!" De kleine snoodaard die de oorzaak was van al die herrie, mompelde iets als: "Maaf, vergeef mij!" Gelukkig was de film toen gauw af gelopen en met happy end lagi. En dat maakte alles weer goed! Djanaka "Niemand wil bij hem zitten, hij is erg latta weet je". 22

Tong Tong | 1975 | | pagina 22