tliomasr jêeras "INDONESIA" verschijnt in de tweede helft van JUNI DISCO-BOETIEK (Ch. W. Beer) Grote sortering Ind.Grammofoon platen en Casettes - IMPORT Verkoop Balinees Houtsnijwerk v.a. 65,'Schilderijen etc. etc. Wyttenbachstraat 21 - Amster dam-O. Tel. 020-92 38 96. Beelden, verhalen, indrukken van toen. Een album over een stad. Soerabaja. Authentieke foto's met een pakkend verslag van G.H. Bartman. Zwerf nog één keer door het Soerabaja van kort na 1900. Fotografiën van Soerabaja. Een boek om in te kijkenOm in weg te dromen. °'Tg Bestel vóór25juni. Nu nog voor fl0,90+f2,25 porto (huidige zwarte koers 1782 rupiah zonder tawarren), daarna fl2,9Ó f2,25 porto. Giro 6685 of ABN Den Haag rek. nr. 51.56.15.730 t.n.v. TongTong onder vermelding: Fotografiën van Soerabaja. de heuvel staan voor kinderlijk ver maak. Jawel, het was alles voor niets ge weest, maar toch heeft dit verregende toetoep-boekoe-feest mij persoonlijk voldoening gebracht i.v.m. de mede werking aan het opzetten van een kermis. F. J. Noz Toetoep-boekoe is het jaarlijkse feest bij de N.V. Gemeensch. Mijn bouw Mij. Billiton, analoog aan het maalfeest in de suiker. 2) De bedrijfschef van Manggar. 3) Mijnwerkersonderkomen. 4) Open tinmijn met spuitbaggerinstal- latie. Vervolg: Billitron volgde na een felle bliksemschicht, waarop een zware tropische regenbui losbarstte, die een ieder haastig naar de veilige sooshal deed stuiven. Lezer, U zult 't niet willen geloven, maar het heeft daarna die gehele nacht geregend tot half één 'snachts, nu eens een hele krachtige roffel op de houten dansvloer, dan weer een drui- lige motter van een kwartiertje, even tjes droog, en dan weer alles opnieuw. Nu is mij dit verteld door anderen, want half twaalf heb ik niet meer beleefd, slapende de rechtvaardige rust van een vermoeide kermisbouwer, die als vrij gezel zeker het hele nachtfeest zou hebben meegemaakt, maar intuitief voelde, dat de slag verloren was. En stelt U zich ook voor, de zwaar voch tige atmosfeer in de sooshal door de grote menigte aanwezigen (al of niet verhit) en mede door de regendampen. Naar buiten kon men niet en het was niet leuk meer. Hield de regen even op, dan was 't nauwelijks mogelijk op de kletsnatte houten dansvloer iets uit te richten. De fakir in zijn waarzeggerstent (de tweede chef van Manggar) nooit her kend door de andere employees) kreeg weliswaar een druk bezoek, maar de Woning van employé van de bouwkundige dienst. Manggar schiettent, enz. daar was eigenlijk niet veel mee te beginnen. Toen om half één de regen eindelijk over was, zullen sommige overgeble ven, meer intiem bevriende groepjes, waarschijnlijk in gepaste vrolijkheid de stemming hebben geanimeerd, maar van een algemene feestvreugde kon toch niet meer worden gesproken. De volgende dag was T.B. voorbij en beleefde ik nog eens het mensenge- wriemel op de heuvel, maar nu in ver band met afbraak en afvoer van de bouwsels. Geen tweede nachtmerrie, want als verantwoording en spanning wegvallen, blijft slechts gemoedsrust over. De draaimolen bleef nog lang op 13

Tong Tong | 1975 | | pagina 13