KIMM Indische spekkoek (Vervolg: Wie, Wat, Waar, Wanneer?) HERDENKINGSPLECHTIGHEID IN APELDOORN De Stichting Nederlandse Slachtoffers Japanse Vrouwenkampen organiseert op 30 augustus a.s. te Apeldoorn een herdenkingsplechtigheid, die te 14.00 uur zal aanvangen met een dienst in de Groté Kerk aan de Loo- laan, die wordt geleid door Mw. Ds. A. Vogel. Men wordt verzocht uiterlijk 13.40 u. aanwezig te zijn. Om ca. 15.00 uur is er de officiële kranslegging bij het SNSJV-monument in het Prinsenpark aan de Frisolaan, gevolgd door een défilé, waarbij ge legenheid is tot het leggen van bloe men. Tenslotte is er een samenzijn in het theehuis bij de Koninklijke Stallen Paleis het Loo waar tegen een kleine vergoeding thee wordt geschonken. Voor degenen die per trein komen, staan bij het station stadsbussen ge reed die van 12-13 u. voor vervoer naar de Grote Kerk zorgen; voor vervoer van de Kerk naar het monument en vandaar naar het theehuis en terug naar de kerk wordt door het bestuur van de SNSJV d.m.v. bussen gezorgd. Belangstellenden kunnen zich nog mel den bij Mej. M. L. Jacobs, (VVGV) Enschedelaan 63, Den Haag, tel. 070- 67 77 15. REÜNIE B.V.C. Op 6 sept a.s. zal in het gebouw "De Ontmoeting", Narcissenlaan 1 te Sas- senheim de reünie van de B.V.C. wor den gehouden. De reünisten worden verwacht vanaf 13.30 tot 14.30 waarna de voorzitter de reünie officieel zal openen, die te 22.00 u. gesloten wordt. De sluitingsdatum voor degenen die aan de maaltijd willen deelnemen, is 15 aug. a.s. Zij die de reünie toch willen bijwonen, kunnen zich om inlich tingen wenden tot: De Heer M. W. van Herrebrugh, Loevesteinlaan 194, Den Haag, tel. 070-66 25 98. De regeling in Bandung is thans dus als volgt: Een maand verlenging kost Rp. 9000, Twee maanden verlenging Rp. 9000, Rp. 2500,Rp. 11.500,totaal. Stort 12,50 op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale verpakking, franco thuis. "KIMM", Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020- 72 84 61 KIMM staat ook op de Pasar Malam TE ZWOLLE. VERLENGINGSREGELING VISA IN INDONESIË Van de Heer L. van Dompseler, Jalan Purnawarman 30 pav. Bandung, ont vingen wij onderstaande wijziging van het bericht dat in TT. van 15 juni 1975 stond m.b.t. de verlengingsregeling van visa in Bandung. De huidige verlengingsregeling voor een visum is: 1e verlenging met één maand Rp. 9000,— 2e verlenging met tweede maand Rp. 2500,— Deze regeling moet zo worden opge vat, dat een verlenging slechts voor één maand tegelijk gegeven wofdt. Dus zonder bijzondere reden wordt geen verlenging van twee maanden ineens gegeven. (vervolg: de Vrouw, die gij mij gegeven hebt) roepen en haar geroep van "Ma!" deed de Japanner even afdeinzen, ook omdat hij zijn metgezel, die naar de slaapka mer was gegaan luidkeels "Bakéro!" hoorde roepen. Wat was er in de slaap kamer voorgevallen? Mijn vrouw, die klaar wakker in bed rechtop zat en het knarsen van de hekdeur en daarna het gerommel aan de huisdeur hoorde en vervolgens de slaapkamerdeur open zag gaan en het geschreeuw van mijn tweede dochter hoorde zag opeens de donkere figuur van de andere Nippon- ner naar haar bed toekomen die met een ruk de klamboe opende. Vervol gens zag zij de beide handen van de indringer als grijpklauwen naar haar hals bewegen, doch alvorens hij mijn vrouw kon aanraken, striemde een haal met de rozenkrans en de zware kope ren crucifix zijn gezicht open. Wanke lend en zijn beide ogen met zijn beide handen bedekkend waggelde de man achterwaarts, zodat mijn vrouw onge zien langs hem heen kon glippen om naar de voordeur te rennen, waar in de linkerhoek altijd de zwarte vlagge- stok met de "kokki" (de Japanse vlag) gebruiksgereed stond. De stok grijpen en naar de kinderen te gaan kostte een fractie van een seconde en toen ze daar de andere Japanner zag staan knalde met een dof geluid de zware djatihouten stok op zijn pet. De man zei geen woord, hij siste slechts en wankelde duizelig van de slag naar de huisdeur, waar ook reeds zijn maat stond. Met de moed van een kloek, die haar kiekens beschermde liep mijn vrouw onversaagd op beide mannen toe en weer suisde de stok op het hoofd van de andere man, die al tastend zijn weg naar de huisdeur zocht, omdat hij blijk baar niet kon zien vanwege het bloed dat over zijn gelaat stroomde door de haal met het kruisbeeld. Als een furie bleef mijn vrouw op de beide mannen doorranselen totdat zij eindelijk de straat opsjokten en stil zonder verder een woord te zeggen de aftocht bliezen, één echter met achter lating van zijn pet, welke ik bij mijn thuiskomst op de voorgalerijvloer zag liggen. Ik begreep dat dit corpus delicti het huis uitgewerkt moest wor den. Dus greep ik de pet, stopte haar in mijn broekband en wandelde onge zien het huis uit naar de garage voor in de straat, maar vanwege de drukte en de vele mensen, die er nog op straat waren zocht ik naar een stillere straat. In de smalle en stille 2de Profeten- dwarsstraat gooide ik de pet in de goot van de school, die naast de R.K. pastorie ligt. Alle sporen waren thans uitgewist, niemand had iets bemerkt of gezien, zodat deze geschiedenis God dank geen verdere nare gevolgen heeft gehad. Blijkbaar oordeelde ook de te genpartij het verkieselijker om er geen ruchtbaarheid aan te geven, maar in de herinnering van mijn dochters blijft deze gebeurtenis als in hun hersens geëtst en ik maak er met trots de Tong-Tong lezers en lezeressen deel genoot van. So long folks, Selamat berdoang ABONNEES AMERIKA ATTENTIE Uw abonnement (luchtpost 27,-; zeepost 19,-) kunt U per check voldoen aan: (verhoogd i.v.m. de koersdaling!) Roy Steevensz, c/o East-West House, 7357 Franklin Ave., Holly wood, California 90046. Indien U Uw Tong Tong niet hebt ontvangen of Uw exemplaar be schadigd is, en U een ander wenst, kunt U zich ook wenden tot Roy Steevensz. Naar Den Haag schrijven duurt lang (Vervolg: Ned. Indië en de Boerenoorlog") indrukwekkende gevechtspositie". Mis was er wel een van onze vrijwilligers bij! Overigens hoe kon ik het vergeten zijn; had er uit mezelf opgekomen moeten zijn, een foto uit dit livre de prédilection. Ma'af sadja, Rob! In aan sluiting bij dit laatste gegeven nog een aankondiging uit het Nieuws v.d. Dag 17 januari 1903: "Planten- en Dieren tuin: Zondag 18 Januari 1903 des avonds ten 9 ure: Groot Nautisch Avondfeest met medewerking van de Harmonie kapel en de Tooneel- en Gymnastiek- vereeniging "Krüger's Vrienden" van H.M.S. "Zeeland". Het programma ver meldt o.a.: "Vrede op Aarde" Tableau Vivant in vier taferelen: Einde van den Tranvaalschen Oorlog, 1e tafereel: De Overval; 2e Dood van den Boerencom- mandant; 3e De Bijeenkomst; 4e Vrede op aarde. Pauze. Na afloop Bal. 20

Tong Tong | 1975 | | pagina 20