ALA ALKMAAR 19 DE PANDA WA - TWEELING DRINGEND VERZOEK Huishoudster gevraagd Zaterdag van 12.00 tot 01.00 uur Zondag van 12.00 tot 24.00 uur Bij al de avonturen die de Pandawa beleven blijft de tweeling, de Pandawa broeders Nakula en Sahadewa, bijna angstvallig in de schaduw van de roem van de overigen. Zij zijn er, maar onopvallend. Desondanks zou hun afwezigheid direct opgemerkt worden. Ze zijn wat mysterieus, deze twee en ook hun karakters die nagenoeg parallel lopen zijn dat. Nakula en Sahadewa hebben geen zorgen en zijn toch niet zorgeloos, ze kennen verdriet noch vreugde, zij versmaden niets maar vragen ook niets, zij luisteren naar goede noch kwade gesprekken; evenmin spreken zij een mening uit over anderen. De tweeling hecht zich niet aan aardse goederen, maar aanvaardt die wel als het geluk die op hun pad brengt. Zij wensen slechts samen door het leven te gaan en hebben geen behoefte aan gezellen of begeleiders. Vergeleken bij de uitgesproken karakters van hun broers Arjuna, Bima en Yudistira zou men Nakula en Sahadewa bijna karakter loos noemen ware het niet dat zij immer vol zorg zijn voor hun oudste broer Yudistira, wiens welzijn hun voortdurende zorg is. Wat er ook gebeurt, hem zullen zij nooit in de steek laten. Maar ook deze oprechte trouw aan vorst Darmakusuma is bijna onopvallend. In de wajangverhalen vervullen zij de taak van "administrateurs des rijks" terwijl zij bovendien de geneeskunde beoefenen. Zij zijn immers kinderen van de hemelarts Batara Aswan. Ook in deze hoedanigheden gaan zij echter onopval lend hun weg, als schaduwen in de wajangwereld. JMK Uit: Budidaya, Indonesia Cultureel. Redactie: Thorbeckelaan 107, Den Haag, Telefoon 070 - 68 91 72. NEDERLANDSE ERESCHULDEN De reeds geruime tijd aangekondigde brochure van Ir. G. S. Vrijburg over de "Nederlandse ereschulden ontstaan door en uit onze strijd in de Pacific" is thans verschenen en o.a. verkrijg baar bij onze boekhandel door contan te betaling of overschrijving op onze girorekening (6685) van 5, Het is een uitgave van de Federatie van Oud-Strijders Organisaties en het zeer gedocumenteerd betoog van de heer Vrijburg wordt dan ook voorafge gaan door een Open brief aan de Re gering, de Raad van State en de Ka mers, ondertekend door de besturen van de in de Federatie vertegenwoor digde organisaties. In die brief wordt gesteld dat het "de Overheid zal sieren, als zij de moed opbrengt in dit unieke geval het (juridische) taboe te doorbreken. Zij zal hierbij een beslissing moeten ne men om aan deze - tot de meest loyale onderdanen behoord hebbende - oor logsslachtoffers alsnog recht te doen wedervaren, of de geschiedenis in te gaan als het enige land ter wereld dat zijn overzeese oud-strijders en andere onderdanen de hun rechtens toekomen de salarissen en oorlogsschade-ver goedingen onthield." Poekoel teroes aan alle abonnées en clienten om, indien U een postgiro-rekening heeft, Uw betalingen via deze dienst te doen en NIET MEER PER BANK. Dit bespaart ons tijd en bovendien portokosten en omzetprovisie die de bank ons in rekening brengt. De Pandawa tweeling, Nakula en Sahadewa. Welke alleenstaande dame is ge negen lichte huishoudelijke werk zaamheden te verrichten bij heer op leeftijd in Rijswijk Z.H.? Intern zonnige ruime kamer, tweemaal per week huish. hulp aanwezig, salaris etc. nader over een te komen. Brieven onder nr. 2687 of tel. 01751 - 1 48 52. op 27 en 28 september a.s. in de Veilinghallen. Bekend om haar exclusieve en exotische programma's. The Samira's een hula-tamuré show met 12 personen Trio Lina Bojes Hans Sommer The Sommerset met een verrassing, zangeres Rosina EUSON Entree Volwassenen f 4,p.p. Kinderen tot 12 jaar en 65 ers f 2, Rob de Nijs in 't middagprogramma Spooky Sue met The Mayflowers Krontjongorkest SAMUDERA RETNAWATI met Indonesische dansen Exotische modeshows Inlichtingen Stichting Tropencentrum Alkmaar Telefoon 023 - 24 52 70. De 15.000ste bezoeker(ster) ontvangt een geheel verzorgde 3 weekse vacantiereis naar Indonesië of Hawaii, de 5.000 en 10.000ste een verrassing. 3

Tong Tong | 1975 | | pagina 3