Weggeef-adressen AF EN AAN De heer Henschen voor zijn oude, vervallen woninkje met rechts de vuile, vochtige keuken met bemodderde vloer. deze foto's. Uit een brief van pastoor Welling: "Weest U verzekerd van de oprechte dank van de heer Henschen en van mij voor Uw hulp. Het geld is in middels besteed. Een "tweedehands" huisje werd ge kocht voor Rp. 19.000. Het overplaat sen kostte Rp. 9.300, en de rest van het geld werd aan huisraad besteed. Omdat het voor mensen in Nederland wat moeilijk is, veronderstel ik, om zich de situatie hier in Indonesië voor te stellen, stuur ik U hierbij een paar foto's van Henschen voor en in zijn oude en nieuwe huis. Ik wens U veel succes toe bij Uw taak, waarmee U zeker een aantal werkelijk noodlijdende mensen kunt helpen. Zoiets moest ook voor Indo nesische oud-KNIL-ers mogelijk zijn." A. WELLING Het huisje na de reparatie. Een nieuw dak, keurige betimmering en rechts de opgeknapte keuken met komfoor en keukengerei. Er zullen er wel meer zijn, maar onder staande adressen zijn de ons meest bekende. Zendt niet lukraak, vooral dunne (zomer) kleren, geen zware win- terkleding. Geen opini-bladen, daar heeft men niets aan, geen Panorama en/of andere verkapte sexbladen. Da mesbladen, mode-handwerk-knutselpe- riodieken, populair wetenschappelijke lectuur, kindertijdschriften, allemaal welkom. Maar bedenkt U vooral ook dat de jeugd daar bijna uitsluitend de Bahasa spreekt, dat is normaal. Neder lands wordt voornamelijk nog gespro ken en gelezen door de ouderen, dus romannetjes graag, kinder-leesboeken dus NIET. Stripboekjes weer wel. Hulp aan Landgenoten in Indonesië (H.A.L.I.Ni), Nassau Zuilensteinstraat9, Den Haag. Giro 308. Geld, kleding. Yayasan Gita Kirrtie, jalan Pemuda 64, Surabaya. Gelden kunnen worden ge stort via giro 6685, Sticht. Charitatieve Fondsen Tjalie Robinson. Kleding, lec tuur, etc. ook naar Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Ook recht streeks natuurlijk. Bond van Oud Steurtjes, Secr. Moreel- selaan 33, Eindhoven, C. H. G. H. Brakkee. Penningmeester Mevr. H. M. Soesman-Fauck, Kritzingerstr. 306, Den Haag. giro 38343. Mevr. A. Kwak, Loevesteinlaan 869, Den Haag. giro 557294. Kleding, lec tuur, allerlei soorten handwerk/naai/ knutselmateriaal, etc. etc. Mevr. Kwak beschikt over de meeste distributie adressen in Indonesië, men kan bij haar terecht voor adoptie-adressen. Haar tel. 070-67 12 45. Geldelijke bijdragen, hoe klein ook: WELKOM. Samenwer king met H.A.L.I.N., maar grotendeels zelfstandig. Mevr. O. Saptodewo, jalan Veteran 50, Bandung. Sociaal werk op brede schaal, vooral voor kinderzorg. Dus kinderkleding, materiaal, lectuur, pa pier, etc. etc. Gelden kunnen worden gestort via Stichting Char. Tj. Robin son, Giro 6685. Chris Simon, Cantantestr. 102, Nijme gen. Kleding, geld. Kan ook via onze Bruine Bus 6685. Zuster Ruygrok, Jajasan ROSA VER- NANS, Kramat VII no. 34, Jakarta. Kleding, textiel (lakens, gordijnen, doe ken) maar vooral geld! Op rekg. Rosa Vernans, Zuster Rina Ruygrok, Alg. Bank Ned. jalan H. Juanda 23, Jakarta, Indonesia nr. 21441 Mej. Hanidah Rasmadji-Soerjowinoto, gang Sastra 95/166A jalan Ciumbulluit Het "maken" van Tong Tong is, zoals Tjalie altijd weer nadrukkelijk vertelde, geen zaak van een redacteur. Tong Tong wordt gemaakt door de lezers, ieder met zijn en haar eigen inbreng. Niet iedereen kan en wil schrijven, ook al moedigen wij iedereen voortdurend hiertoe aan. "Het enige blad dat door zijn lezers geschreven wordt" is geen slogan alleen, maar een waarheid. Want korte gesprekken, een briefje, een telefoontje, zomaar om heel nuch tere zaken, kunnen plotseling met een omweggetje leiden tot een nieuw ge zichtspunt, een getuigenis van gedach ten, gevoelens zonder terughoudend heid uitgesproken. Dat is die myste rieuze en ook hechte band die lezers van dit blad, ongeacht geografische en maatschappelijke afstanden, samen brengt. Door alle jaargangen heen hebben deeltjes zich losgemaakt, zijn er op zeggingen van het abonnement ge weest om principiële aard. Maar elk wegzwervend deel werd elk jaar weer vervangen door anderen die zich aan getrokken voelden tot de ONVERAN DERDE kern. Heimwee-blaadje, heim- wee-cultuur, heimwee-praatjes zijn door alle jaren heen de "beschuldigin gen" geweest die TT heeft moeten aanhoren. Hadden wij ons dat aangetrokken, dan was Tong Tong al 10 jaar geleden ter- ziele gegaan. Het bewijst dus alleen dat er geen sprake is van heimwee, maar van heimwee naar een verbon denheid, gelijkgestemde opvattingen van bepaalde levenswaarden. Alleen in betrekking tot de kern, de basisgedachten van Tong Tong, kun nen wij gelijk zijn. Op geen enkele andere wijze zal Tong Tong zijn lezers en zijn vrienden kunnen behouden. Nooit betreuren wij het opzeggen van een abonnement. Alleen het afscheid voorgoed van een vriend. LILIAN DUCELLE (Tjioemboeloeit) Bandung. Zij heeft een groep, aangesloten bij de Yayasan Pendidikan Seni Rupa en leert meisjes en vrouwen naaien, handwerken etc. De werkstukken worden verkocht, het resultaat is dus: werkzaamheid en ver dienste. Steun mevr. Rasmadji met allerlei soorten textiel en naaimateriaal, geld kan ze naturlijk ook gebruiken. Oude brillen. Stuur ze naar Memisa Rotterdam, naar Tong Tong in Den Haag of naar W. van Russen Groen, Stokroosstr. 171, Den Haag. Alle soorten lectuur kunt u kwijt aan de heer Dil, Tomatenstr. 187. Lectuur Dienst van Deventer-Maas Stichting. Hij stuurt ze naar honderden adressen in Indonesië. Tips: Kledingpakket 10 kilo kost 18, 5 kilo 10,Boeken tot 5 kilo 7, Tijdschriften tot 2 kilo 4,25. Voor meer inlichtingen kunt u altijd naar Tong Tong bellen, 070-54 55 00. 11

Tong Tong | 1975 | | pagina 11