POEKOEL TEROES <zDromef\=t Daarom... sparen nog even geduld, "History of the Nether lands East Indies" kost, wanneer U er nu op in schrijft f 205,bij ver schijnen f 240,U kunt dit standaardwerk in 4 termijnen voldoen. "Netherlands India, a stu dy of plural economy", kost f 60,— bij inschrij ving, f 70,na verschij ning Desgewenst in 2 termijnen. Boekhandel Tong Tong Als menigeen begint te gapen, Denk ik nog niet aan slapen. Buiten is het miezerig en stil, Koud, met een sneeuwbui op til. Wat ik ook doe, het zal niemand storen, De snorrende kachel is slechts te horen. Soms dwalen mijn gedachten naar een ver land, 'k Zie kleurige bloemen, een zonnig strand, De baboe staat naar adem te snakken, Nonni rende, was echt niet te pakken! Verwijtend zegt Mammie: "Wat heb je beloofd? Je hoed te dragen! Ik kan een ei koken op je hoofd!" Het kan daar ook bliksemen en plenzen, Een ritje per betjak, zou ik best wensen, 's Avonds bamie tök-tök of saté kambing aan de deur, Ik watertand reeds van de heerlijke geur I Natuurlijk was het niet alles koek en ei, Toch was mijn jeugd zorgeloos en blij. gezien, donkerblond, en het viel als een cape over haar schouder. In de vacanties ging ze, toen we eenmaal vriendinnen waren, altijd mee naar de onderneming, en ik, enig kind, had het gevoel, dat zij mijn zusje was. Door de Pensioenbond kwam ik te weten dat ze op Taiwan zit (of zat). En met Brechtje heb ik twee jaar op één bank gezeten op de cursus voor onderwijze res. Mère Cécilia zat ook bij ons in Reizen per bus, trein of auto, Naar pasar Ja'iek of sjieke toko, Spelevaren in een prauw, Paard rijden voor dag en dauw, Wandelen in de maneschijn tot ver in zee? Dat kan: Semarang heeft een ree. Die bergen, sawah's, het mooie Sarangan-meer, Wanneer zie ik dat alles weer? Ondanks ik veel landen heb bezocht, Blijft mijn hart aan Indonesië verknocht. Deze hartewens wordt hopelijk vervuld I Plots hoor ik de klok, het is middernacht, Klinkt in de verte de wacht? Neen, dat was lang geleden, Ik zit nu in Nederland, het levende heden! Vóór ik in slaap val fluister ik zacht: "Mijn lief geboorteland, goeden nacht!" XANTIPPE - HOOGVLIET. de klas en we mochten haar allemaal graag om haar vrolijkheid. Voor ik in 1950 naar Holland ging, ben ik nog naar Malang geweest om af scheid te nemen van het klooster. Het grote hoofdgebouw waar deze trap bij hoorde was afgebrand, alleen het oor spronkelijke woonhuis, de kapel en het slot waren nog over. Van de zusters die ik had gèkend, waren er nog heel wat, ook "Oma" Cécilia. AE. Het bestuur van de Stichting De Pay- ung die, zoals men weet, de bouw van een serviceflat annex sociëteit op het programma heeft staan, heeft de leden laten weten dat B W van Den Haag zich met deze combinatie niet kunnen verenigen. Wel hebben B en W mede werking toegezegd bij de realisatie van het service-flatcomplex, maar het be stuur wijst er op dat de vestiging van een sociëteit de voornaamste doelstel ling van de stichting is. Het bestuur zet, ondanks de moeilijkheden met het verkrijgen van een voor dit doel ge- geschikt terrein zijn bemoeienissen voort. GAMELAN VERENIGING NAGA Een aantal liefhebbers van gamelan- muziek te Amsterdam, onder leiding van de heer Rob van Albada, heeft het plan om tot oprichting te komen van de Nederlandse Amateur Gamelanver eniging (NAGA). De bedoeling is om te beginnen met zelf het instrumentarium te bouwen en daarna onder leiding van een Javaanse leraar te leren het gamelanorkest te bespelen. Belangstellenden kunnen nadere infor matie krijgen bij de heer R. van Albada, Camperstraat 14", Amsterdam. Telef. 020-94 93 87. De contributie bedraagt 5,per maand. t DISCO t BOLLAND Stationsweg 143, tel. 070-88 30 07 DEN HAAG Uit Singapore ontvangen L.P.'s en muziekcassettes van o.a. The Steps, Aida Mustapha, Salina I en III en Djuwita. Geen correspondentie, wel tel. in lichtingen op tel.: 070-88 30 07. Wacht U niet te lang met kopen, het kon wel eens de laatste keer zijn dat het nog wordt geleverd! 27

Tong Tong | 1975 | | pagina 27