POEKOEL TEROES POT ALSTUBLIEFT Het KERSTNUMMER van Tong Tong is een DUBBELNUMMER (Nr. 11/12) Het nummer van 1 JANUARI VERVALT! Het eerstkomende nummer NA het Kest- nummer verschijnt dus pas op 15 JAUNARI. Toko-, Boekhandel en Kantoor zijn wegens INVENTARISATIE GESLOTEN van 22 DECEMBER tot vrijdag 2 JANUARI 1976. Het is traditie bij krant en tijdschrift de jaarwisseling in te luiden met een be moedigend woord. Het afgelopen jaar was (meestal) niet zo best: het ko mende zal "naar wij hopen" beter zijn. Alles sal reg kom, zei immers Paul Krüger al (maar nu zitten wij toch maar met de apartheid opgescheept!) Waarmee wij maar zeggen willen, dat wij er helemaal niet zo zeker van zfjn dat 1976 zoveel beter (wat dat dan ook zijn moge) zal zijn dan 1975, of welk naar jaar ook. Er staan internationaal gesproken enige potjes te vuur, die dreigen over te koken. De economische toestand is verre van schitterend en heeft zelfs het kabinet onder leiding van de heer Den Uyl ertoe gebracht maatregelen voor te stellen die het Kamerlid Den Uyl nog maar kort ge leden als een misdaad tegen de arbei dersklasse beschouwde. Internationaal en nationaal bevinden we ons op een steil pad, met een diepe afgrond naast ons. Dit alles bedenkende schijnt er weinig reden tot het uiten van het bemoedi gende woord, dat meer lijkt op een infantiele dooddoener: het zal zo'n vaart niet lopen! De wereld is toch nog niet vergaan!? Toch, ondanks alles, blijven wij de toe komst met vertrouwen tegemoet zien, Hieronder laten wij, onder hartelijke dank zegging aan alle schenkers, de verant woording volgen van de giften die zijn binnengekomen voor het reservefonds voor Tong Tong over November 1975. Juch Arnold 25,—; F. Adriaanse 11,30; A. Ahrens 6,F. van Bartheld 40, J. Fl. Blanche Manche 6,—; Mevr. Beckering- Roelfsema 25,A. Burg 10, C. H. G. H. Brakkee 3,—; R. A. Bieri 10,—; A. v.d. Bossche 10,Drs. F. H. C. Bruins 10, W. F. B. Bangert 56,—; Dr. Cramer 60,—; Mevr. J. C. van Dijk 16,—; C. Diederich- van Rijn 5,C. F. Douwes 15,R. H. de Frétes 31,L. C. F. de Graaff 25,—; W. v. Hoboken 30,—; Victor Huitink 10,58; B. Klein-v.d. Puil 10,—; L. Th. A. Kaulbach 15,j. Ch. Keasberry-Harms 20,R. E. de Looff 7,50; J. B. Loveriks 10,—; L. v.d. Meeren 5,R- Mariouw 10,-»—; J. A. L. Meuleman-de Wit 25,N.N. 10, N.N. 2,36; N.N. 5,—; N.N. 31,—; L. F. Ost 20,—; F. L. van Oosten 16,—; M. A. Panhuyzen 5,—K. A. Pfennigwerth 31,—; H. van Rooy- en io,G. Rochemont 29,16; G. C. F. Rugebregt 15,—; H. D. Steenhouwer 25,—; O. L. Schwab 6,E. H. S. 15,W. Ch. Slooff 3,G. L. E. F. van Swieten 18,85; G. H. Struwe 26,—; R. N. Soute 5,—; M. Sirag Nobel 15,A. Velthoven 10,F. L. Venema 3,50; C. Verbeet-Courant 10, J. J. van Vrijberghe-de Coningh 22,J. Willemsen Sterkx 10,—; Mevr. v.d. Wal 5,A. J. C. Weydemuller 15,Ir. J. F. Wolterson 26,E. A. Ph. Ziesel Schmid- hamer 5, Binnengekomen in November totaal f 927,75 vreemd als het moge klinken. In het besef dat de "goeie ouwe tijd" eigen lijk nooit bestaan heeft. Maar nauwe lijks een eeuw geleden wisten wij maar heel oppervlakkig wat er bijv. in het buitenland omging. Nu kan er ergens ter wereld geen mus van het dak val len of wij worden door de ons om ringende nieuwsbronnen ingelicht. En dat is ook het merkwaardige van nieuws: het is altijd slecht nieuws. Net zo min als het gelukkige huwelijk zijn de goede dingen op deze wereld nieuws. Pas wanneer vliegende scho teltjes met luid gekraak aan diggelen vallen wordt een huwelijk nieuws. Onze geest heeft de niet genoeg te waar deren eigenschap ondergaan leed in het verleden te vergeten en de dier bare ervaringen goed vast te houden. Daarom is de dagelijkse confrontatie met hetgeen men nieuws belieft te noemen zo pijnlijk. Maar daarom ook mogen wij bedenken, dat er niet zo heel veel is veranderd in de loop der eeuwen. Wij zijn alleen over alle na righeid in deze wereld zoveel beter dan vroeger geinformeerd! En vergeet niet: De mens lijdt meestal 't meest Door 't lijden dat hij vreest En dat niet op komt dagen. Zo heeft hij meer te dragen, Dan God te dragen geeft. Kop op! Poekoel Teroes! JHR. Hotel "DE RUITER" wenst U allen Prettige Kerstda gen en een gezegend 1976. Tegelijkertijd berichten wij U dat onze prijzen met ingang van 1 januari 1976 a.s. als volgt zijn: Kamer met douche en toilet, lo gies met ontbijt 28,p.d.p.p. Kamer met douche en toilet, half pension 35,p.d.p.p.. Half pension f 28,p.d.p.p. Logies met ontbijt f 19,p.d.p.p. betaal Uw abonnementsgeld op tijd. Wij weten, het is in deze tijd van denken-aan-dit, denken- aan-dat, een toer om ook nog iets te onthouden waar je geen schriftelijke herinnering voor krijgt. Maar als U dan een her innering van ons krijgt en uit Uw aantekeningen blijkt dat U inderdaad nog niet betaald hebt, doet U dat dan direct? Want wij moeten vanaf heden werkelijk de regel invoeren: wie binnen een maand niet gerea geerd heeft op onze herinnering, wordt afgevoerd. Tong Tong blijkt nog honderden zwart-lezers te hebben. Wij kun nen ons dat niet veroorloven. Het is unfair tegenover de lezers die met hun extra bijdragen ons blad steunen, om het in leven te hou den. Altijd valt er te praten over een schappelijke betalingsrege ling, er is altijd nog een potje voor de gratis abonnementen, maar niet-betalers zijn voor ons (en ieder ander bedrijf) een strop. Als U ons blad nu een keer niet ontvangen hebt en U hebt 'n rein geweten, denkt U dan niet "Ze hebben me afgevoerd!" De oorzaak moet dan ergens anders liggen: de expeditie, de post. Maar als U een herinnering hebt gehad en U betaalt of reageert niet, danverdwijnen we. Met bloedend hart en een financiële strop. Laat U het niet zo ver komen? ALSTUBLIEFT? Tong Tong Administratie

Tong Tong | 1975 | | pagina 4