Wieteke van fraai stuk burengerucht' Dort zingt de sterren van de hemel op haar LP:'Een PASAR MALAM TIJD met o.a. Den Haag de Weduwe van Indië ben jij Arie op Safarie Meisje spreekt, enz. Bij Uw platenhandelaar te krijgen Bij het eerste lentegloren worden de pasar malams weer geboren! Pasar Malam Bergen op Zoom 2, 3, 4, april worden de deuren van "De Stoelenmat" wijd opengezet voor de 3e pasar malam in Bergen op Zoom. Drie dagen ramé-ramé voor jong en oud naar een oud Indisch recept! Het actieve en zeer vooruitstrevende bestuur van Stichting Pasar Malam Bergen op Zoom heeft echter het plan om van de vreugd ook een deugd te maken. Je kunt bij zo'n gelegenheid veel mensen bereiken, waarom zou je ze niet wat nuttigs mee naar huis geven? Daarom zet men deze jaarmarkt dit keer in het teken van de "Sojaboon". Het comité heeft diverse instanties uitgenodigd om de nodige voorlichting over de soja te geven en Harryet Marsman zal hopelijk ook tot de in- formatrices behoren. Tjalie is in Tong Tong de eerste in Nederland geweest die de soja onder de aandacht heeft gebracht en na zijn dood is de zaak in woord en daad verder ontwikkeld. De concrete resul taten van al deze soja-activiteiten zijn op de Pasar Malam in Bergen op Zoom te zien en misschien ook wel te proeven. Verder een feestelijk programma met veel amusement, ook voor kinderen, Indonesische muziek en dansen, mode- C J I PHILIPS 6410 088 shows, en last but not least ongetwij feld smul-tentjes. Pasar Dalam Schiedam 17, 18, 19 April Uw vrije tijd tijdens de Paasdagen kunt U goed besteden door een be zoek aan de Sporthal Margriet in Schiedam. Daar kunnen vooral de kinderen vanaf 12.00 uur heel wat prettigs beleven, want er is speciaal met het oog op de vacantie ook aan hun amusement gedacht. U kunt uitge breide inlichtingen over deze pasar malam bekomen bij het Secretariaat aan de Thurledeweg 71, Rotterdam 010-37 59 35. Zomer Pasar Dalam, Ahoy-complex Rotterdam 30 april t/m 2 mei In de Schiehal heeft dit jaar de grote zomermarkt plaats. Voor meer infor maties zie het secretariaat hierboven genoemd. Pasar Malam Amsterdam Noord- en Oosthal 26 t/m 30 mei Met het accent op tropisch en exo tisch! Ook wat de consumpties betreft. Miss Pasar Malam 1976 verkiezing, (zie voor meer bijzonderheden elders op deze pagina) (advertentie) 26 t/m 30 MEI PASAR MALAM AMSTERDAM '76 NU REEDS VOLGEBOEKT De Pasar Malam Amsterdam '76, die van 26 tot en met 30 mei a.s. in het RAI-gebouw (Noord- en Oosthal) wordt gehouden, is reeds volgeboekt. Dit is voor het eerst in de geschiede nis van de Pasar Malam, dat het eve nement reeds vier maanden vóór de opening "nee" moest verkopen. Voor de zgn. consumptie-stands moest in december reeds een wachtlijst worden aangelegd. Het succes van de Pasar Malam Am sterdam '76 is voor een belangrijk deel gelegen in het bezoekersrecord, dat vorig jaar werd behaald, toen dit evenement op Hemelvaartsdag open- U zult op deze bladzijde een adver tentie aantreffen voor de L. P. van Wieteke van Dort. Om misverstan den en onnodige correspondentie te voorkomen: deze plaat is NIET bij Tong-Tong verkrijgbaar, maar ge woon bij elke platenhandelaar. Advert. Afd. Tong-Tong de. Ook nu zal de Pasar Malam Am sterdam weer worden gehouden in de periode dat Hemelvaartsdag valt; dit jaar zal deze tropische jaarmarkt ech ter één dag langer duren. De opening heeft plaats op woensdag de dag vóór Hemelvaartsdag. Om de ze dag extra in de aandacht te bren gen is een nieuwe attractie toege voegd aan het feestelijke programma, dat zich op het podium afspeelt: woensdag avond zal hier "Miss Pasar Malam '76" worden gekozen! Meisjes en jonge vrouwen, die zich voor de Miss-verkiezing opgeven, moeten vol doen aan eisen van intelligentie, goe de smaak, gratie, charme en persoon lijkheid. Wie de - deels schriftelijke - voorronde goed doorkomt, zal zich op het podium tweemaal moeten presen teren tijdens de finale eenmaal in nor- INDIË IN GENÈVE De heer G. H. Rambonet te Genève schrijft ons: Het is prettig U te kunnen melden, dat ook wij hier met U en Indië medeleven. Vooral de ouderen onder ons, waartoe ik mij wel mag rekenen, hebben vaak groot verlangen naar ons tweede Va derland. De Heer en Mevrouw G. de Mercurio- Wijnschenk (de laatste geboortig uit Djocja) zijn op het lumineuse idee gekomen om van 30 januari tot 9 fe bruari in hun hotel een Indonesische week te organiseren. Hotel Bristol was iedere avond uitverkocht. De rijsttafel werd besproeid met Bok- ma, jong en oud en Heinekens Bier. Het festijn werd opgeluisterd door de nicht en neef van de directrice met name Annie-Chérie, U welbekend, de heer Hély Calamé (kok), een verdien stelijk pianist en^ Mevrouw Ida de Rochemont. De stemming was als vanouds "In disch". Vele aanwezigen waren zeker Tong- Tong-lezers en in ieder geval gingen onze gedachten ook naar U uit. En het vele en mooie werk, dat U doet. male westerse kleding en eenmaal in oosters folkloristische of exotische fantasie-kleding. De Pasar Malam Amsterdam '76 wil zich van de overige pasars in ons land onderscheiden door zich vooral te richten op Nederlanders, die wel interesse hebben in oosterse en tro pische artikelen en produkten, doch zelden in de gelegenheid zijn deze te bekijken, te beproeven en te be oordelen. Op de Pasar Malam spelen exotische gerechten een grote rol. In het RAI-gebouw zal dit jaar extra aan dacht worden geschonken aan voor lichting over oosters eten; in een stand, genaamd "Selamat Makan" (smakelijk eten) zullen deelnemers de bezoekers in kennis brengen met tro pische voedingsmiddelen en lekker nijen en ook met recepten en eet- ideeën. De publiciteit rond de Pasar Malam Amsterdam '76, die vorig jaar reeds op professionele wijze werd aange pakt, zal dit jaar worden uitgebreid met o.a. radioreclame op de zender Hilversum III, een verdubbeling van het aantal raambiljetten, dat bij winkels in Amsterdam en omgeving wordt uit gezet (in totaal 4000) en méér dagblad advertenties. De Pasar Malam Amsterdam '76 is van woensdag 26 tot en met zondag 30 mei dagelijks geopend van 12 tot 24 uur. 4

Tong Tong | 1976 | | pagina 4