Kom! Een bezoek aan Indonesië is een unieke belevenis. Dit jaar. I KIMM Indische spekkoek U indonesian airways Indonesië begint al in de lucht Stort f 14,op giro 158225 en U ontvangt een spekkoek van ca. 500 gram, in speciale ver pakking, franco thuis. "KIMM", Joh. Verhulststraat 98, Amsterdam-Z. Tel. 020- 72 84 61 INDISCH Volgens "Story" van 28 februari jl. zal Robert Kreis, Haagse cabaretier, in Indonesië geboren, nooit meer Indisch eten (je weet niet wat je mist joh). Wij zouden zeggen: Kapok! (en nu geef ik u te raden, hoeveel mensen dit woord verwarren met "kapoek"). Alvorens op tournee naar Indonesië te vertrekken "hebben we veel boeken gelezen en met in Nederland stude rende Indonesiërs gesproken" (heb je ook met Tong Tong gesproken Robert? GHB). In ieder geval kreeg het gezelschap in Makassar van de gouverneur een uitgelezen rijsttafel aangeboden, maar Robert kreeg de schrik van z'n leven, toen hij vernam wat voor vlees hij gegeten had. Ikan andjing I "Ik had het gevoel dat mijn maag zich omkeerde. De arme dieren!" Mijn vraag nu is deze: Is de gouverneur dan geen Islamiet, dat hij hondevlees laat serveren? Als je Robert had gezegd: Ini ikan buaja of ikan oelar, had hij dat dan ook geloofd? In Indonesië geboren! Dan moet je toch weten wat voor vlees je in de kuip hebt! GHB. GEK OF DRONKEN Een lezer zendt ons een droef en wel haast ongelooflijk verhaal. Op 19 fe bruari bevond hij zich in een sigaren winkel waar ook een andere klant aan wezig was. Die klant gaf commentaar op de voortdurende prijsstijging: die was onze eigen schuld, want men "had verzuimd" de Koningin tijdig uit de weg te ruimen. De winkelier zei niets, onze briefschrijver wel zo het één en ander. De vlerk die deze dwaasheden had geuit verdween met de kain omhoog. Onze lezer vraagt zich af, hoe het mogelijk is dat het hier in Nederland zover is kunnen komen, dat dergelijke opmerkingen in het openbaar geuit kunnen worden Wel, dat kan natuurlijk niet, maar waar haal je zo gauw 'n politieman vandaan om proces verbaal wegens majesteits schennis op te maken? Laat onze le zer zich troosten: de vlegel was of gek, of dronken! NB: Of zijn er intussen niet zoveel gekken en dronkaards dat de politie ze niet meer aankan? Indonesië. Een land van vele eilanden. Van natuurschoon. Van vele mensen, ceremonies. En van vele authentieke kostuums waarvan de volmaaktheid door de eeuwen heen dezelfde is gebleven. Garuda vliegt regelmatig op Indonesië, vanuit Europa, Azië en Australië. De nieuwe kleurenbrochure over Indonesië ligt voor u klaar. Als u een exemplaar wilt ontvangen, stuur dan de bon in naar Garuda Indonesian Airways, Postbus 491, Amsterdam. Naam: Adres: Plaats: ganuda

Tong Tong | 1976 | | pagina 5