Toko KETJIL INDONESIË begint reeds bij Uw reisbureau INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. v/h Brachthuyzerstraat 4 IS TEGENWOORDIG GEVESTIGD IN DE Valeriusstraat 98 - Amsterdam - Telef. 020 - 76 08 65 72 52 56 9 den Berg sergeantvlieger idem G. van Haarlem en sergeant kortverbandvlie- ger idem A. E. Stoove. Bronzen kruis aan sergeantmajoor kortverband vlieger MIL luchtvaart i. C. J. M. Lippmann sergeant majoor monteur idem W. H. Goudswaart ser geant monteur idem G. H. Horstman militiesergeant eersteklas mitrailleur- schutter idem D. Brouwer sergeant monteur idem J. Wijnandts Europeesch fuselier mitrailleurschutter idem A. A. Maaskamp sergeant luchtvaartradio- telegrafist idem H. G. i. A. van Weezei brigadiers idem C. J. van der Weert, C. van Haren, W. E. Kuiper, A. J. Geer- ings en G. A. Stalpers tweede luit. kortverband vlieger idem P. A. Hoyer vaandrigs idem P. R. Jolly, B. Winck, R. A. Rothkrans, J. Duijper en J. Deke- ling Kruis van verdienste aan sergeant tweedeklas monteur MIL luchtvaart Enoungloulou en korporaals lucht vaarttelegrafist idem Roesman en Pes- siwarissa. Allen wegens actie bij Balikpapan 23 tot met 25 januari omschrijving feiten volgt mailrapport tenzij U nog telegrafisch mededeeling wenscht - Starkenborgh Na de oorlog, toen alles beter geana lyseerd kon worden zijn meerdere Koninklijke onderscheidingen uitge reikt, zowel posthuum als aan over levenden. Maar de hoogste onder scheiding werd gegeven aan: de 1e luitenant vlieger waarnemer Frits Jan Willem Den Ouden. Hij werd benoemd tot Ridder der 4e klasse in de Miltaire Willems-Orde. Geboren op de 23e juli 1914 te 's-Gra- venhage, werd na zijn studie aan de KMA te Breda op 2-8-1936 benoemd tot 2e luitenant der artillerie bij het KNIL. Zijn hart ging echter uit naar de vliegerij en op 1-1-1938 werd hij op zijn verzoek als leerling-vlieger inge- Patrouille Glenn-Martin bommenwerpers schreven op de vliegschool te Kalidja ti. Op 28-6-1939 werd hem het GMB uitgereikt en zes maanden later het waarnemersbrevet. Al vrij spoedig na het uibreken van de oorlog werd hij met zijn patrouille naar Samarinda II gezonden van waaruit hij verschillende bomaanvallen heeft ge daan op vijandelijke objecten en waar bij hij getoond heeft een moedig, be kwaam en kalm patrouille-leider te zijn. Voor zijn gedrag in deze periode van de strijd werd hem bij Gouv. Be sluit het VMegerskruis toegekend. In de slag in Straat Makassar heeft den Ouden zich opnieuw dapper en duchtig geweerd. Zijn optreden in de ze luchtgevechten waren van dien aard, dat hij bij Kon. Besluit van 12-2-1942 nr. 15 benoemd werd tot Ridder MWO IV wegens: "Als commandant-voorvlieger van eene patrouille bommenwerpers op den 23sten, 24sten en 25sten Janu ari 1942 bomaanvallen uitgevoerd op vijandelijke schepen en telken male ondanks /'s vijands jager- en luchtafweer, door beleidvol en moe dig optreden alsmede initiatief, vastberadenheid en koelbloedig heid den vijand zware verliezen toegebracht, hebbende hij daardoor blijk gegeven van uitstekende mili taire eigenschappen in den strijd tegen een plaatselijk zeer over- machtigen vijand, zoomede van onverschrokkenheid en kalm beleid in ettelijke gevechten". Den Ouden kon op 2-3-1942 uitwijken naar Australië en vertrok naar Ameri ka om ingedeeld te worden op de Royal Neth. Military Flying School te Jackson Miss. Na opheffing van de school werd hij in Australië ingedeeld bij het 18e squadron Mitchell B-25 bommenwerper. Bij dit squadron heeft hij aan vele bo.mbardementsopdrach- ten en verkenningen deelgenomen. Na de terugkeer in Indië heeft hij ook zijn steentje bijgedragen bij de her opbouw van de Mil. luchtvaart. Om gezondheidsredenen ging hij in 1949 terug naar Nederland alwaar hij op eigen verzoek wegens lichamelijke on geschiktheid eervol ontslag uit de mil. dienst werd verleend in de rang van kapitein. Kapitein den Ouden heeft zich in Nederland gevestigd. O. G. WARD (wordt vervolgd) Choorstraat 50, Delft. Telefoon 015-13 18 55 Uw adres voor: INDONESISCHE KUNSTNIJVERHEDEN o.a.: Houtsnijwerk, Zilverwerk, Schil derijdoeken, Batikkains, Pale- kats, Hesjes, T-shirts, Barong- shirts, Longdressmaterials, Ja ponnen (caftans en andere ex clusieve modellen). Kwaliteit gewaarborgd. Eigen import. INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. het enige door de IATA erkende echte Indone sische reisbureau in Nederland, zal U graag adviseren over de mogelijkheden Indonesië te bezoeken als de "sentimental" toerist dan wel als de toerist die er nog nooit geweest is. Ook voor familiebezoeken hebben wij goedkope retours naar Jakarta of naar Medan. SELAMAT DATANG op ons klein, maar gezellig kantoor, waar wij U gastvrij zullen ontvangen, zoals wij dat gewend zijn in ons geboorteland INDONESIË. Vanzelfsprekend kunnen wij ook Uw vliegreis naar bijv. Bangkok, Singapore of Tokyo verzorgen. Komt U eens praten met onze reisinformatrices, de dames Fanggidaej of Panggabean of belt U eens op. Ook Uw brieven worden beantwoord. Kantooruren: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur.

Tong Tong | 1976 | | pagina 9