Luchtje scheppen INDONESIË begint reeds bij Uw reisbureau INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. v/h Brachthuyzerstraat 4 IS TEGENWOORDIG GEVESTIGD IN DE Valeriusstraat 98 - Amsterdam - Telef. 020 - 76 08 65 72 52 56 Ditmaal eens een plaatje voor Bogorianen. Hun "oude Handelstraat, hun Kalver- straat van Buitenzorg", de hoofdader van Bogor en tot voor kort ook de hoofd weg naar de Puntjak. Want gelukkig voor alle Bogorianen heeft men eindelijk de by-pass om hun stad klaar en hoeft men niet meer door die ene smalle, drukke straat te"kruipen"l Want, omdat de bevolking van Jakarta vertienvoudigd is, zal het aantal men sen dat in het week-end een "kouwe neus" wil halen, óók wel met tien vermenigvuldigd zijn. Het verkeer door die straat was dus vooral op zaterdag (heen) en zondag (terug) doodgewoon niet om door te komen. Tenzij je een engelengeduld had. Want je begon ongeveer een kilometer of vijf vóór Bogor al met stapvoets rijden in files. En nu die snelweg klaar is rij je in een zuchtje om alles heen. (Van Jakar ta komend sla je nu bij het paleis links af, en iets na de Botanische Hogeschool rij je dan die snelweg op. Om ver na het drukke centrum pas weer op de oude weg terug te komen.) De rust is dus weergekeerd in die ouwe Handelstraat. Hij is weer hele maal alleen voor de Bogoriaan en dan vooral natuurlijk voor de bewoners van die straat. Die kunnen eindelijk weer ademhalen. Frisse lucht i.p.v. de benzinedampen van miljoenen voertuigen. En als je niet zo'n erge haast hebt om naar de Puntjak te gaan en je pikt toch die ouwe weg, dan zie je tegen woordig alweer hoe langer hoe meer tafereeltjes zoals hier op de voorplaat. Zomaar vanuit de auto geschoten. Zo'n oude taokeh. Een luchtje schep pend en genietend van de weerge keerde rust in zijn straatje. Zittend op het "restant" van de balustrade van zijn kleine voorgalerijtje aan de straat. Zo'n baasje, dat maar niet kón ver huizen naar een leefbaarder klimaat en liever bleef zitten in zijn antieke Chinese huis. Waarin hijzelf misschien geboren werd Ja, restant van de balustrade, want door het waanzinnige verkeer in die straat deed men maar niks meer aan het in stand houden van huisje of toko. Als men het een beetje als voorgale rijtje wilde houden en toch niet teveel wilde verwaarlozen, sloot men het meestal helemaal af met sterk kippe gaas. Een praktische bescherming te gen de vele schuilers van de "eeuwige regen in Bogor", de vele zwervers die het als gratis hotel gebruikten of brutale verkopers van allerlei die er hun waren uitstalden! Of, vanwege het grote woon- en parkeerprobleem in die straat, gebruikte men dat smalle voorgalerijtje ook vaak als garage. Een prima privéparkeerplaats achter het kippegaas! Ach ja, nu de rust weer een beetje teruggekeerd is in die straat gaan de bewoners hopelijk weer wat aan het gezicht van hun straat doen. En als de Gemeente meedoet komt misschien ook weer wat terug van dat gezellige van vroeger. Zo'n beetje winkelstraat met hier en daar gezellige restauran- jes en zo. Waar het lekker "Uit, goed voor U" kan zijn! ROGIER INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. het enige door de IATA erkende echte Indone sische reisbureau in Nederland, zal U graag adviseren over de mogelijkheden Indonesië te bezoeken als de "sentimental" toerist dan wel als de toerist die er nog nooit geweest is. Ook voor familiebezoeken hebben wij goedkope retours naar Jakarta of naar Medan. SELAMAT DATANG op ons klein, maar gezellig kantoor, waar wij U gastvrij zullen ontvangen, zoals wij dat gewend zijn in ons geboorteland INDONESIË. Vanzelfsprekend kunnen wij ook Uw vliegreis naar bijv. Bangkok, Singapore of Tokyo verzorgen. Komt U eens praten met onze reisinformatrices, de dames Fanggidaej of Panggabean of belt U eens op. Ook Uw brieven worden beantwoord. Kantooruren maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. 16

Tong Tong | 1976 | | pagina 16