Brief van het eiland MEER DAN RIJSTKORRELS The lady and the tramp Er bestaan nog échte dames, ladies, heus, ik heb het zelf gezien. Op een flaneer boulevard van een grote stad. Het was avond en het terras zal vol vacantiemensen van allerlei slag en kleding, of ontkleding want het is uit zonderlijk warm en de avond brengt weinig verkoeling. Een onafgebroken stroom mensen passeert de revue onder de grote platanen, langs de prachtige gele stammen in het licht van de lampen op het terras. Er verschijnt een jong meisje in ons gezichtsveld, gekleed in het uniform van de jeugd, blue denim broek en jack, een rieten mand aan een touwtje over de schouder bungelend, het lan ge, blonde haar ih de strakke golfjes van een stijve permanent. Met een onzekere hand zoekt zij steun bij de boomstam, gluurt er omheen om te zien of er al een taxi aankomt. Anders rijden de taxi's hier af en aan, maar blijkbaar is er een pauze, er komt geen taxi. Langzaam wordt het duide lijk dat het arme kind dronken is, bijzonder dronken zelfs. Ze kan nau welijks op haar benen staan! Op een afstandje staat een keurig ge kapte en geklede oudere dame, glan zend grijs haar, bersi en aloes. Wat een,- contrast tussen die twee vrou wenMisschien wacht ook zij op een taxi, maar onderwijl amuseert zij zich met twee zigeunerkindertjes, ze maakt grapjes en de kinderen lachen. Dan zoekt ze in haar tas en legt heel voorzichtig in ieder opgehouden hand je een muntje. Er lopen jongelui langs, maar uit die onafgebroken stroom is er een enke ling die een opmerking maakt tegen het meisje. De grijze dame heft een waarschuwende vinger op en roept hem iets na. Misschien is het toch niet zo toevallig dat zij daar in de buurt van het meisje staat en grapjes maakt met de kindertjes. Wat zij roept is niet te verstaan. Het wachten moe, niet langer in staat overeind te blijven, wankelt het meis je, met een uitgestrekte hand tastend, naar een terrasstoel en valt erop neer. Onmiddellijk neemt de grijze dame in een andere stoel aan dat tafeltje plaats. Het meisje heeft haar nu ge zien en zegt iets tegen haar, waarop de lady knikt en met haar hand be duidt: blijf maar zitten, we zullen sa men wachten tot er een taxi komt (en mocht er een kelner komen, dan ben ik er ook nog.) Of er niets aan de hand is, zit de ou dere dame om zich heen te kijken, rustig, beheerst, onopvallend. Twee vrouwen. De ene oud, wijs, beschaafd. Misschien heeft zij heel veel meege maakt, zo veel dat zij geen afkeer, veroordeling of verontwaardiging meer kent, alleen medeleven, barmhartig heid. Zij geneert zich toch absoluut niet om samen met een dronken, vreemd meisje op een druk terrasje aan een tafeltje te zitten. De andere vrouw is jong, onervaren, overmoedig. Misschien is het pas de eerste keer dat zij dronken is, misschien ook de laatste, wie weet? Eindelijk nadert er een taxi. Een jon geman staat van het terras op, houdt de taxi aan, doet het portier open en met een klein handgebaar nodigt hij het jonge meisje uit in te stappen. De grijze dame en zij zijn opgestaan, en met een smekende stem vraagt zij: "Are you coming with me?" De lady zegt simpel: 'No, I am not coming with you.' De jongeman sluit het portier, hij en de lady knikken elkaar hoffelijk toe. Iemand zegt bewonderend: 'That was very kind of you.' De grijze lady ant woordt rustig: 'It was nothing." R.C.A. HOOP ELLENDE Heeft de hond van Uw buurman ook de vervelende gewoonte om de "In de Goot" tegels te negeren en der halve Uw stoep te garneren? Dan volgt hier een probaat tegenmiddel uit de Sunday Times. Neem een grote enveloppe en vul deze, gebruik makend van schop met lange steel, met enkele "grote boodschappen" (U hoeft in Holland niet ver te zoeken) Vervolgens legt U deze niet dichtgeplakte en veloppe met inhoud bij Uw buurman voor de deur en steekt er de brand in. Dan belt U driftig aan en neemt snel de benen. Kijkend op een veilige afstand, zult U zien dat de doorsnee buurman instinctief zal trachten met zijn voe ten het vuur uit te stampen, met alle zalige gevolgen van dien. T.T. JUBILEUM SOUVENIRS Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het tijdschrift Tong Tong zijn er een aantal mooie en nuttige souvenirs bij Toko Tong Tong verkrijgbaar. Asbak 6,porto f 2,75 plastic lineaaltje, evenveel centi meters lang als Tong Tong oud is: 20. 0,75. Spijkervormige ballpoints, cadeau bij iedere aankoop in onze winkel. Sticker (voor auto, brommer, tas, deur etc.) in rood-wit-blauw, 1,— f 0,55 porto, ook bij grotere aankopen blijft de porto hetzelfde "SPROOKJES UIT HET VERRE OOSTEN" van Lea Smulders Een schat van nooit gepubliceerde sprook- jes uit Birma, Japan, India, China, Indone sië, Korea, Mongolië, Vietnam en Tibeth. Omslag in 4 kleuren, geb. formaat 22-29 cm., 192 blz., 8 platen in 4 kleurendruk en vele zwart-witte ill. Tijdelijk in prijs verlaagd van f 24,50 tot f 11,50 plus f 4,porto. Verkrijgbaar bij Boekh. TONG TONG OVERWINTEREN IN INDONESIË Goedkoper dan in Spanje In de koele bergen bij Solo (Tawang- mangu) 6-pers. compl. inger. bunga lows, per MAAND, incl. hulp baboe f 600,extra bed f 75, C.V. LIBRA - SOLO HORIZONS Jl. SI. Riyadi 164, tel. 3834 Karesidenan Jl. SI. Riyadi 1, tel. 2005 schenkt de padi aan het volk van Indonesië. Voor de kun stenaars (en dat zijn er velen) levert de halm ook het ma teriaal voor kaarten, schilderijen en andere fijne kunstwerk jes.Gedroogd, platgeslagen, gevernisd of geverfd, dan met meesterhand tot ragfijne tafreeltjes gesneden, blijft de pa- dihalm toch herkenbaar. De kaarten die wij momenteel in huis hebben zijn vervaar digd door de beste snij-kunstenaars op dit gebied. Ze worden verkocht ten bate van een sociale instelling in Indonesië. Er zijn plm. 10 tafrelen, kosten f 3,50 per stuk met enveloppe. Toko Tong Tong. Verkrijgbaar bij: Tong Tong, Prins Mauritslaan 36 DEN HAAG - Telefoon 070 - 54 55 00 8

Tong Tong | 1976 | | pagina 8