T.T. JUBILEUM SUUVENIRS INDO toiiïtorö imM 20. 0,75. m T s tï»uwk«ur% uitgemeten Ui WW Sï> 00 mm mm maar nog tdet uitgeteld 5 Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het tijdschrift Tong Tong zijn er een aantal mooie en nuttige souvenirs bij Toko Tong Tong verkrijgbaar. Asbak 6,porto f 2,75 plastic lirieaaltje, evenveel centi meters lang als Tong Tong oud is: Spijkervormige ballpoints, cadeau bij iedere aankoop in onze winkel. Sticker (voor auto, brommer, tas, deur etc.) in rood-wit-blauw, 1,— 0,55 porto, ook bij grotere aankopen blijft de porto hetzelfde TELEFONEREN MET NEDERLAND (Vervolg: "Brieven over") WAARDERING "Dat er waardering is voor mijn bijdra gen, is mij bekend, gezien de reacties die ik mocht ontvangen. Ik kan U een aantal lieden noemen, die (weer) abon nee van Uw blad zijn geworden, om dat (ik citeer één van hen): "lk de hoop heb, dat er eens een wat frissere wind zal waaien door dat blad, dat bezig is nogal muf te worden". Ik meen, dat U teveel werkt in de trant van "Weet je nog wel Oudje?" Vergeet niet, dat die oudjes in een steeds sneller tempo zullen afvallen, en in datzelfde tempo zullen de abon nees bij U verminderen. Ik geloof dan ook, dat het voor U zaak is, de koers van Uw blad enigermate te wijzigen, en meer in te stellen op degenen, die zelf, of hoogstens in hun prille jeugd, geen herinneringen hebben aan het "Oude Indië". Daarvoor heb ik eigen lijk mijn bijdragen geschreven." C. H. GROEN Nu hoort U het ook eens van een ander- Red. "Hartelijk dank voor dit 15 Aug. nr. Is het U opgevallen, dat behalve Uw redactie niemand eraan heeft gedacht? En wat een fantastische copy heeft U ter beschikking gehad! Ik geniet van iedere Tong-Tong en bewonder Uw moed en doorzettings vermogen en als U maar enigszins kan vermoeden, hoe wij genieten!" M. S. E. v.d. WIJNGAARD Nu hoort U het ook eens van een ander- Red. JAGERS IN INDONESIË Het door ons na de oorlog her-opge richte Nederlandsch-lndische Jagers genootschap werd door de Indone siërs voortgezet. Ik heb aan die her oprichting voor wat betreft de Kring Soerabaia actief medegewerkt. In het jaar 1953 was er niets meer. Er trad een pauze in. Ik zie nu dat men de draad weer heeft opgevat getuige de twee exemplaren van de Perhimpunan Olah Raga Pem- buruan di Indonesia die ik van U mocht ontvangen. Waarvoor mijn har telijke dank. Ik heb niet de eer de heer Leval te kennen. Veel zal ik er niet mee kunnen uitrichten; ik zal ze in ieder geval een goed plaatsje ge ven in mijn jachtdocumentatie, waar ze voor iedereen zijn op te vragen. G. H. BARTMAN (Vervolg: Uit een oud Schoolcahier) pitaaltje te bezitten. In een vertrouwe lijk gesprek drukt ze mij op het hart om toch vooral geen kosten aan haar begrafenis te besteden. "Ik wil eigen lijk het liefst in zee geworpen worden". Maar tante, dat kan ik immers niet doen! Ze glimlacht en fluistert: leg me dan maar 's nachts stilletjes op de vuilnis- Naar aanleiding van het artikel Boek binder-Telepaat in Tong Tong Nr. 2 van 15 Aug. '76 wil ik gaarne even inhaken, nl. op de directe telefoon verbinding Soerabaja-Amsterdam. Persoonlijk heb ik deze gesprekken met Holland vele avonden verzorgd. Destijds als Chef-Binnendienst van de telefoonkantoren Noord en Zuid. Kan mij nog goed herinneren de gesprek ken van de Firma Dunlop en Kolff met de Amsterdamse effectenbeurs recht streeks. In het begin moesten de he ren na afloop elders telefoneren om hun zaken af te doen. Later is dat veranderd, zodat ze vanuit de spreek kamer in het telefoonkantoor Zuid (Mergojoso) gelijktijdig met enkele stadstoestellen (die daar geplaatst waren) met hun klanten konden spre ken, wat zeer op prijs werd gesteld. Het was in het begin toen het moge lijk was met Holland te telefoneren, een evenement. hoop! Maar dat zal ook niet gebeuren. Tante Cornelia Raket overlijdt op 25 januari 1950. Zij wordt met alle eer bied en liefde begraven en wel op een plek, die haar dierbaarder is dan elke andere, namelijk in het graf bij haar meest beminde neef John in Zutphen. En haar memorandum is ook niet zoekgeraakt, het zal leerzaam zijn voor allen die het lezen. JOHAN RAKET Zo kwamen o.a. man en vrouw om met hun ouders te spreken in Holland. Mevrouw was nogal nerveus, hetgeen haar man niet snapte, maar na afloop van het gesprek had hij tranen in zijn ogen, zoals bij velen het geval was. Heb ook meegemaakt hoe het ging met een jonge man, die met zijn moe der had gesproken. Na afloop 's a- vonds meestal 11-12 uur, als de ge sprekken waren afgelopen en ik naar huis ging en de buitendeur afsloot, kwam de jonge man op mij af met de vraag: "Is het nu werkelijk waar, dat ik met mijn moeder heb gesproken?" Die jonge man moet zeker enkele uren voor het telefoonkantoor hebben ge lopen. Na ons gesprek is hij rustig huiswaarts gekeerd. In den beginne was het niet alles, al die gesprekken te volgen, want er moest nogal wat bijgeregeld worden om de gesprekken vlot te laten ver lopen en er kwamen ook vele tranen los, dat ging na verloop van tijd wel over. Alles went. Het was een fijne tijd- TH. M. DE RUIJTER 11

Tong Tong | 1976 | | pagina 11