TOKO MAS INDONESIA VAN WIE EN VAN WAAR? Indonesische Juweliersbedrijf (Nahasa BV) Diamantair - lid v.d. Diamantbeurs Juwelen 22 K goud gezette briljanten Ringen: markiesringen, 13, 18, 20, 26 briljanten, Elisabeth model 23 briljan ten. Slagringen, rozet, rijringen, fan tasie etc. Armbanden: Stijve banden met een, twee, drie rijen briljanten, ster model, rozet model, slangarm banden etc. (ook verkrijgbaar scha kel model). Markieshangers: druiven tros, ati, wadjik, peer, rozet etc. Markiesoorknoppen: eensteen tjeng- keh model, ster model, rozet etc. Nieuw Import 22 K en 24 K gouden sieraden. Ringen: Kronchongringen, trouwrin gen, ringen met echt robijn, saffier, jade (giok), smaragd en CATS EYE. Verkrijgbaar losse stenen CATS EYE (biduri panden/cris tobiril). Halsket ting: kalung model padi, terate, bidji ketimun, klassiek, blokjes etc. Han gers: mainan met edelstenen, grote ronde hanger met Chinese letter, ati, anker, munt (ringgit mas), Kruis, Kuku matjan vishangers etc. Oor knoppen: met of zonder steen, tjeng- keh, kriool, Shanghai clips peppers etc. Armbanden: grote brede Srikit, rantai, plintiran, muntarmbanden, kronchong, tractor armbanden, slang armbanden, etc. Pas aangekomen echt coraal kralen en ringen. Amsterdam-Oud Zuid - Albert Cuyp- straat 142 - Tel. 020-71 87 28 na 17.00 uur Tel. 72 16 28 De ene helft der mensen schept ge noegen in kwaadspreken, en de andere helft in het geloof hechten aan laster- praatJ'es' Dufresny Spreek nooit kwaad van Uzelf, dat zullen Uw vrienden wel voor U doen. Charles Maurice de Talleyrand. De nacht verbergt een wereld maar onthult een heelal. A Anoniem (Vervolg: S.S. ORANJE) vergeet iets.", stond op en liep de eetzaal uit. Louis kwam vlak daarop de zaal binnen en ging op de stoel van zijn vriend zitten. Hij keek haar met zijn bruine ogen ontwapenend vriendelijk aan. Zij durfde hem niet aan te kijken, uit angst, dat hij zou denken, dat zij hem een knipoogje gaf. Zij keek strak op haar bord; ze voel de zich verslagen. En tot haar inner lijke verwondering was zij niet eens meer verontwaardigd op hem. Zij be gon zich af te vragen, of zij eigenlijk niet blij was, dat hij haar had afge- troèfd Om kort te zijn, geachte lezer. Louis Hofstede en Miep Meister werden mijn ouders. Toen ik in 1909 het levens licht aanschouwde, was mijn vader na zeer hard werken reeds opgeklommen tot administrateur van de tabaksonder neming "Kebon Aroem" bij Klaten. BENT U GEPIGMENTEERD? Setyawati Samsidin, Miss Oost-Java 1972, voldoende gepigmenteerd Als U, geachte lezeres, deze vraag bevestigend kunt beant woorden en bovendien tussen de 18 en de 25 bent, ongehuwd en beschikbaar "voor een ruime repetitie en voorbereiding" dan boft U. Want dan mag U mee doen aan de Miss Colour ver kiezing op 6 november in het Casino in 's-Hertogenbosch, al dus een ons toegezonden pers bericht. Wij dachten, dat we - behalve de albino's onder ons - allemaal gepigmenteerd zijn, maar de be doeling van de organisatoren van dit feest is een ietwat dui delijker pigmentatie dan die van de doorsnee-Hollander. Hoewel Om het in wat duidelijker Nederlands te zeggen: het is de bedoeling een meisje tot Miss Colour te kiezen die "exco- tisch" (wij kunnen het niet hel pen, maar het staat er) door het leven gaat. "Algemeen kan ge steld worden dat er vanuit een schoonheid sympathie en vrede uitgaat". Dit staat niet onder de voorwaarden tot deelname; men mag dus aannemen dat het de logische consekwentie is van de verschijning, binnen onze gren zen, van het mooiste gepigmen- teerde meisje. Aldus gesierd met niet alleen lichamelijke maar ook geestelijke voortreffelijkheid, zal dit gepigmenteerde schaap met vijf poten (vergeef ons de vergelijking) bovendien vrede en sympathie moeten opwekken met "de gepigmenteerde achter ban, bijna 1 miljoen, in de maat schappij van elke dag." Wie het allemaal precies begrijpt krijgt van ons een gratis jaar abonnement op TT. Helaas sloot de inschrijving voor dit beauty-contest op 25 sep tember. Wij hebben, die datum net gemist. Jammer toch!? Of niet? JHR Van een abonnée ontvingen wij enkele fotoalbums, die destijds bij het Rode Kruis werden afgehaald en waarvan de eigenaar onbekend is. Hierboven plaatsen wij een foto uit een van die albums. Wie zijn de personen die op de foto staan en waar zijn zij? De albums zijn bij Tong Tong te bezichtigen en op te halen. Waarschijnlijk is de eigenaar iemand, die bij de B.O.W. in Indië werkzaam is geweest. Veel voorkomende namen in de albums zijn: van der Vlies, Matthee, Reyneke, van der Linden, van der Sluys. 20

Tong Tong | 1976 | | pagina 20