Tjitjak-Avonturen "HOTEL SOETI" INDONESIË begint reeds bij Uw reisbureau INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V, v/h Brachthuyzerstraat 4 IS TEGENWOORDIG GEVESTIGD IN DE Valeriusstraat 98 - Amsterdam - Telef. 020 - 76 08 65 72 52 56 Sinds kort woon ik in een nieuw huisje. En zoals overal krijg je gratis inbegre pen bij de (hoge) huishuur meteen een hele stoot gezellige huisdiertjes, zoals vliegen, kakkerlakken, muskieten etcetera. En natuurlijk niet te vergeten, die alleraardigste kleine muurhagedisjes, de tjitjaks! LOGEREN IN BANDUNG? Natuurlijk in: Directie: Nj. R. A. Soetijah. Moderne kamers, prima service, prettige sfeerl Alle kamers met EIGEN bad, tollet en stromend water. Enige kamers ook voorzien van WARM stromend water. Adres DJL. SUMATRA 54, BANDUNG. Tel. 51686. Vliegen eni kakkerlakken zijn doodge woon vies enj daar heb je gelukkig allerlei soorten DDT tegen. Nu heb ik, oh lucky me, niet zo'n erge last van muskieten. Ze lusten gewoon mijn bloed (te blauw?) niet, denk ik. En die paar, die zowat van de honger om komen en me op het laatst tóch maar attaqueren als een soort laatste stro halm of noodrantsoen, kan ik meestal gewoon met de blote hand wel aan. Gelukkig maar dat ik niet zo erg ge lust ben bij muskieten, want dan hoef ik ze niet met de flitspuit te verdel gen en, daardoor hebben de tjitjaks een prima leventje bij mij thuis. Die zien er dan ook goed doorvoed en vetgemest uit! Vooral die paar in mijn kleine kantoor. Daar heb ik de meeste van deze vetzakken logeren en dat is nog best gezellig ook als je zo aan het werk bent! Er is alleen één vervelend ding. Als ik 's avonds klaar ben met werkenj laat ik meestal de boel de boel en kruip het bed in. En als ik het licht uitdraai valt er nog nét, door de straatlantaarn, een streep licht op mijn bureautje. Dat trekt natuurlijk insektjes aan en die weer tjitjaks. En ik ben me nu al tweemaal gewoon wezenloos ge schrokken 's morgens vroeg, afs ik slaapdronken, mijn hand uitsteek naar die kanjeuze soepkom van me (die ik als koffiekop gebruik) en! het koffie dik me om de oren vliegt door de wildspartelende tjitjak erin! Die waar schijnlijk, 's nachts op jacht naar mus kieten, misstapte en in mijn koffie- emmer viel. En omdat die zo groot en diep is en er meestal nog wel één slok inzit, wordt het wél een geweldig grote smeerboel van koffie-spetters en koffiedik op het bureau door de ver woede zwem- of vluchtpogingen van de mini-krokodil! Nou ja, wat kan je dan anders doen dan snel tegen het spetteren iets op de kom leggen en alles in de tuin weg te gooien? Waar de dolgelukkige tji tjak, door één nacht koffie zo bruin als een kadal, wegscharrelt Ander avontuur. Dit huis had geen brievenbusje toen ik erin trok. Dus snel één gekocht, aan het hek gehan gen en knalgroen geverfd. De volgen de ochtend inspekteerde ik het kunst werk en werd begroet met een kwaad aardig en vals gehisss van een twee tal in de groene verf vastgeplakte tjitjaks! Blij dat ze niet direkt konden wegvluchten heb ik er eerst een tijdje naar staan kijken. En zo van dichtbij zijn het precies, vooral door die kwaad opengesperde bekjes, minia tuur krokodilletjes. Toen ik uitgekeken was pakte ik een stokje en probeerde voorzichtig de vastgeplakte pootjes los te peuteren. Maar werd in het werk wel ernstig gehinderd door de beestjes zelf, die de hele tijd in het stokje hapten! Toen het eerste beestje los was vluchtte die meteen achter de brieven bus. Nu de tweede nog. En toen ik die los had sprong meneertje (of me vrouwtje, dat kan ik niet zo zien) met een enorme sprong naar de vrijheid, de muur vlakbij. Maar kwam met een weemakende plof op de grond terecht. Bleef even versuft liggen en nam toen weer eenl sprong tegen de muur. En smakte weer terugZielig gewoon, maar waarschijnlijk werkten de zuig- napjes aan de teentjes niet zo best meer omdat die verstopt waren ge raakt door de verfI Mijn kleine reptieltje deed nog een paar nuttelo ze sprongen en verdween' tenslotte, volkomen groggy, tussen wat grasjes weg Maar werkelijk, hier in Indonesia kan je met recht zeggen. Waar lamplicht is heb je tjitjaks. Zo zag ik eens bij een kruising OP het stoplicht een tjitjak zitten. En hoe dat beestje daar terechtgekomen is, weet beslist alleen de Goeie God ROGIER INTRAS Indonesian Tours Travel Service B.V. het enige door de IATA erkende echte Indone sische reisbureau in Nederland, zal U graag adviseren over de mogelijkheden Indonesië te bezoeken als de "sentimental" toerist dan wel als de toerist die er nog nooit geweest is. Ook voor familiebezoeken hebben wij goedkope retours naar Jakarta of naar Medan. SELAMAT DATANG op ons klein, maar gezellig kantoor, waar wij U gastvrij zullen ontvangen, zoals wij dat gewend zijn in ons geboorteland INDONESIË. Vanzelfsprekend kunnen wij ook Uw vliegreis naar bijv. Bangkok, Singapore of Tokyo verzorgen. Komt U eens praten met onze reisinformatrices, de dames Fanggidaej of Panggabean of belt U eens op. Ook Uw brieven worden beantwoord. Kantooruren maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. 19

Tong Tong | 1976 | | pagina 19