Kom! En zie Bali, een wonderbaarlijke ervaring. Dit jaar. Indonesisch nieuws OOK DAAR GROTE DROOGTE De nieuwe kleurenbrochure over Indonesië ligt voor u klaar. Als u een exemplaar wilt ontvangen, stuur dan de bon in naar Garuda Indonesian Airways, Postbus 491, Amsterdam. Naam: Adres: Plaats: T.T.C. Indonesië begint al in de lucht Een vriendelijke lezer zendt ons een particuliere brief uit Indonesië, waar aan wij het volgende ontlenen: De verschrikkelijke grote droogte van dit jaar duurt nog voort. Volgens me teorologische berichten zal op korte termijn nog geen regen komen, terwijl vele gebieden> reeds geteisterd zijn door een schreeuwend water-tekort. Van de week heb ik in mijn hoedanig heid van visitator van onze Synode bezoeken afgelegd aan de Classes in de Residenties Pati, Bojonegoro en het Regentschap Purwodadi, allemaal op Midden- en Oost-Java ten Noorden. Putten en rivieren zijn daar letterlijk uitgedroogd. Men graaft er nieuwe putten in de uitgedroogde rivier-bed ding, omdat de rivierbedding laag ligt. Toch moet men daar tot vijf meter diep of zelfs meer in de grond graven, voordat men wat water krijgt, dat dan nog gezuiverd moet worden, omdat het vies en vuil is, en ook niet goed smaakt als je het drinkt. Wat deze waternood met zich mee zal brengen is duidelijk: natuurlijk een mislukte oogst, en daardoor een voed seltekort, niet te vergeten: allerlei ziekte. Weliswaar heeft de Regering krachtige maatregelen getroffen en wordt er veel rijst ingevoerd, toch stijgt de prijs van de rijst met de dag. Het is mijns inziens ietwat ironisch gezegd, dat er geen reden is om on gerust te zijn over de voedsel-voor- ziening. Er wordt inderdaad veel voed sel te koop aangeboden, maar waar niet iedereen over het benodigde geld beschikt, zullen velen toch niet ge noeg te eten hebben. Elke cent die U kunt missen Is ONMISBAAR voor vele arme adiks in Indonesië Bruine Bus, voor bruine mensen Alle beetjes helpen! giro 6685 Char. Fondsen Tjalie Robinson Bali is meer dan een idyllisch vakantie eiland. Het is een plaats waar de levende schoonheid van de natuur zich onafge broken openbaart in gevarieerde kleuren. Garuda, de nationale luchtvaartmaat schappij, vliegt regelmatig op Indonesië. Vanuit Europa, Azië en Australië, vanuit Nederland 6x per week (samen met KLM).

Tong Tong | 1976 | | pagina 5