POIRRIE Nederlandse Ereschulden TONG TONG, HET ENIGE BLAD DAT DOOR ZIJN LEZERS WORDT GESCHREVEN. (Vervolg: "Brieven over") weet, die vorm van dysenterie waar van je doodgaat of beter wordt, in te genstelling tot de amoeben dito, waar van je nooit doodgaat maar ook nooit geneest. Ik ontdekte, na het ontwaken uit die toestand, dat ik stevig "ver pakt" was in een mij geheel onbeken de lap stof, om mijn onderlichaam. Toen ik voldoende genoegen in het leven begon te scheppen om mij te interesseren voor dat vreemde kle dingstuk vroeg ik aan een verpleeg stertje wat dit "verband" eigenlijk voorstelde. Lichtelijk giechelend legde zij mij het normale gebruik van de gorita uit en zei, dat men ze in het ziekenhuis ook toepaste op zeer ern stige mannelijke buik-patiënten. U ziet dus, lieve mevrouw, dat het gebruik van de gorita zich verder uitstrekte dan de zorg voor het behoud van het figuur van kraamvrouwen. Overigens was ook in mijn geval het doel, om het familiair uit te drukken "de boel bij elkaar te houden". Ik weet niet, of de gorita ook in mijn geval heef bij gedragen tot het behoud van mijn figuur, slank was ik in ieder geval toen ik het ziekenhuis verliet, maar ik schreef dat in mijn onnozelheid toe aan de dysenterie en niet aan de gorita Overigens, als ik mij niet zeer vergis komt het woord gorita uit het Portu gees en is zij, speciaal in het Verre Oosten nog steeds in gebruik. JHR. Onze 3 mei manifestatie: In verband met vragen hierover het volgende: Zo lang wij niet binnen redelijke grenzen het aantal deelnemers en het aantal minder validen daarvan weten, kunnen wij geen definitieve plannen opstellen. Voorshands kunnen wij slechts mede delen dat de gedachten uitgaan naar: aanvang 11.00 uur en einde uiterlijk 17.00 uur. De gevraagde 10,bij drage per deelnemer is bedoeld ter bestrijding van de kosten voor convo caties, porti, telefoon, zaalhuur, enz. voor de manifestatie. Zendt dus Uw aanmelding ten spoe digste in, onder opgave van aantal deelnemers en hoeveel hiervan de af stand naar het Binnenhof niet kunnen lopen. Wij brengen U in herinnering, dat on ze strijd gaat om een door ons voor gestelde uniforme uitkering per ex- krijgsgevangene dan wel burgergein- terneerde-kostwinner en een redelijke vergoeding van door particulieren ge leden oorlogsschade, (zie onze bro chure "Nederlandse ereschulden".) Uiteraard zijn, behalve voor de orga nisatie van de 3 mei actie, ook gelden nodig voor onze feitelijke activiteiten. Stort daarom naar vermogen Uw do natie op de girorekening 253.000 van onze Stichting Nederlandse Ereschul den. Verdere korte mededelingen: De heer L. Jacobs (Enschedelaan 63 - Den Haag) mochten wij bereid vinden penningmeester te worden van deze stichting, en zijn vrouw E. C. H. Ja- cobs-Lippelt zal hem daarbij bijstaan, in het bijzonder voor de administratie van de deelnemers aan de manifesta tie. Wij hebben stappen gedaan voor aan sluiting van de stichting bij de Confé- dération Européenne des Spoliés d'Ou- tre-Mer (Europese Bond van Beroof den van Overzee). Deze te Parijs ge vestigde bond, met vertakkingen in de Europese landen met voormalige o- verzeese gebiedsdelen, heeft in Frank rijk, België en Italië reeds opmerke lijke vorderingen gemaakt op de weg naar redelijke vergoedingen van de door de uit die gebieden verdrevenen geleden schade. (Wij danken het con tact met deze bond aan de SIGN te Heerlen). Verder hebben wij de bijzondere aan dacht van de Staatssecretaris van CRM gevraagd voor de vele in ellen dige omstandigheden verkerende (ex-) Nederlanders in Indonesië, die in aan merking komen voor een uitkering op basis van de Wet Uitkeringen Vervol gingsslachtoffers 1940-1945; om waar mogelijk hun afhandeling te bespoe digen en een soepeler beoordelings- beleid toe te passen. En wij verzochten hem het daarheen te willen leiden dat bij de thans in het Parlement in behandeling zijnde aan vullingen op de voorzieningen voor o. a. verzetsstrijders eindelijk de nog steeds bestaande discriminatie van de verzetsstrijders uit het voormalige Ned. Indië tegenover die uit het Rijk in Eu ropa wordt opgeheven. voor de Federatie Oud-Strijders Organisaties en de Stichting Nederlandse Ereschulden ir. G. S. VRIJBURG SPAGETTI De door Plantersvrouw bedoelde vrucht is de spagetti-pompoen. Vorig jaar is hij voor het eerst op de markt gekomen. We hebben het meteen ge probeerd en ondanks de droogte heb ben we een volwassen vrucht per plant geoogst. In de vensterbank opge kweekt en na half mei buiten. Mis schien dat je met kunsmest of mest en water meer vruchten krijgt. Het is in ieder geval een makkelijke plant. Zaad is te koop bij P. Bakker, Beek laan, Hillegom. Mevr. A. DE BATS "Ik en Bentiet" door Tjalie Robinson Geschreven in zijn onnavolgbare petjo f 13,50 porto f 1,70. Douche-installatie Tjap 'Siram-'77 9

Tong Tong | 1977 | | pagina 9