OP WEG NAAR SUCCES 15 AUGUSTUS 1962 C xÏlïlCVtCSTt 1e JAARGANG No- 1 THE ONLY OFFICIAL DUTCH INDONESIAN MAGAZINE IN AMERICA Wegwijzer in e!ke stad ABONNEES o AR I Np oni^ Het is niet alleen met "Great Expectations" maar met de absolute overtuiging dat wij /.uilen slagen met dit eerste Indische blad in Amerika, dat ik het openingsartikel schrijf voor "The American Tong-Tong". Deze overtuiging is gebaseerd op de ervaring met de Nederlandse Tong-Tong, die ondanks alle pessimisme en dwars tegen vele tegenwerking, spot en geringschatting, opgegroeid is van een vodje van 4 pagina's en veertig lezers tot een volwaardig periodiek met 10.000 lezers over de hele wereld. Men wil het nog niet toegeven, maar samen willen werken bij ondernemingen. hiermee is een van de vele bewijzen geleverd dat de Indische jongen niet indolent en onvolwaardig is, maar in staat zich op eigen kracht een volwaardige en eigen plaats te veroveren in de rij van alle volksgroepen. Op elk maatschappelijk terrein. Dit zal het duidelijkst spreken tot de Indische jongen in Amerika, geemigreerd "Op een schoen en een slof", on beschermd, "teroesgepoekoeld" door dui zend-en-een tegenslagen tot een zelf standig, volwaardig en allerwege ge- repecteerd burger: the Dutch-Indonesian American. Als de latente krachten in Nederland een zelfstandig blad mogelijk maken in vijf jaar, dan zullen de zelfbewuste krachten in een land als Amerika dat ons begrijpt en meer van ons weten wil, succest brengen binnen een jaar. Howgh! Onze basis waarop wij stevig staan kunnen, is reeds bereikt als wij duizend abonnees krijgen uit de tienduizenden Indische emigranten. Dan heeft elke lezer 999 vrienden, die hem kunnen bijspringen in zijn nood, die met hem die de talenten kunnen opbrengen op elk cultureel, sociaal en economisch terrein. Dan zullen wij naast soortgelijke groepen onder de Amerikaanse Zweden, Belgen, Duitsers, Ttalianen, Chinezen, Filippino's constructieve kernen vormen, die van enorm veel nut zullen zijn voor de Ver. Staten. Wij hebben met de Amerikaanse levengewoonten het Ameri kaanse levens devies overgenomenE pluribus unum. Het oude "Ieder voor zich is dood. Het devies van Tong-Tong: "Poekoel teroes", zal in het Land van Baseball bijzonder levenskrachtig zijn: The American Tong-Tong zal vele "home runs" slaan. Dit nummer is de eerste. Hier gaat hij Banjak selamat dan banjak redjeki! TJALIE ROBINSON Ter kennismaking Afstanden spelen geen rol in Amerika. Honderd mijl, duizend mijl, apa boleh boeat, so what? Neem nu onze TATT: Tjalie Robinson, de "boss". 12.000 mijl van ons af in Den Haag. Frans Moll onze boekhouder en financieel brain, zit in San Francisco, op 500 mijl afstand. Management en redactie in Whittier. En LI lezers, verspreid over geheel Amerika, over de gehele wereld. Wij hebben een werkterrein waar elke krant ons om benijd. Het geluid van The American Tong-Tong zal gehoord worden over alle grenzen heen. Poekoel teroes! Van l.n.r. Tjalie Robinson, Roy Steevensz, Lilian Ducelle, Rogier Boon, Frans Moll. Als de vage eerste beelden van Manhattan aan de horizon opdoemen, rijst bij vele emigranten de vraag: wat zal de Nieuwe Wereld ons brengenwat ligt achter die mist van onzekerheid Een Nieuwe Toekomst, een goed be staan, even zeker als straks Manhattan zal baden in het zonlicht! foto: Rogier Wat wij in Holland kennen als V.V.V. (Vereniging Vreemdelingen Verkeer) waar men alle inlichtingen kunt krijgen over bezienswaardigheden, vervoer, hotels en hotelkosten in bepaalde steden heet hier: Chamber of Commerce (Kamer van Koophandel). Deze Chamber of Commerce geeft u ook maps en plans van de stad waar het gevestigd is. Alles gratis. Elke plaats, hoe klein ook, heeft z'n C.o.C. Dus als u vrienden of kennissen wilt gaan opzoeken en u denkt een dag of wat daar door te brengen, schrijf voor uw vertrek aan de C. of C van de door u te bezoeken plaats en maak uw plannen zo. dat u niet alleen uw kennissen ziet, maar ook meer van de plaats. Zo leert u Amerika kennen! Heeft U vrienden, kennissen, familie die misschien abonnee zouden willen worden? Geef ons adressen op. of help een abonnee en een Tong-Tong lepeltje winnen! Redactie en Administratie - adres van The American Tong-Tong: 5430 Pioneer Blvd., Whittier, Cal.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 1