20 OCTOBER A.S. FRITS GODIN alleen doen wat je met liefde kunt doen ATTENTIE! HOBBY NEWS EEN GOEDE START! biedt The American Tong-Tong haar abonnees GRATIS een feestelijke openings- s 1 a m a t a n aan. TJALIE ROBINSON zal persoonlijk deze slamatan openen. Introducees (tegen entree) wel kom. Noteer NU al de datum 20 OC TOBER en laat NU al weten of U komt! Meerdere bijzonderheden in ons volgende nummer. HKPW S XvP De laatste kapper die ik in Nederland bezocht was Vic de la Croix, Indische jongen. Haarlem. De eerste kapper die mijn ragebol onder handen neemt in Cali fornia is Frits Godin, Indische Jongen. Vermont. Die Indische jongens zitten ook overal, ze doen ook van alles. En goed. Het is niet bepaald "om de hoek", er liggen naar mijn gevoel 100 freeways tussen mijn huis en "Chez Fritsi", het dainty kapsalonnetje, maar het is me wat waard om door een landgenoot geholpen te worden. Frits heeft twee Amerikaanse hoofdjes onder handen, het mijne kan er nog net bij. "Kan niet schelen wat je met mijn haar doet Frits, als het maar mooi wordt!" zeg ik. En terwijl hij wast, knipt en krult vertelt Frits zijn story. "Ik kom uit Semarang. Wilde binnen huisarchitect worden. Of kapper. Ging niet door allebei, gewoon naar kantoor. Eerst naar de Spoorwegen, toen K.P.M. Pangkal Pinang. Makasser, Soerabaya. In 1957 naar Holland, daar ontslagen. Wat nu, dacht ik. Maar ik doe aan yoga en wat leert de yoga je? Draag je hart en ziel op aan een bepaald doel. Dce de dingen met de grootst mogelijke perfectie. Doe niets dat je niet met liefde kan doen. Ga in meditatie en probeer datgene te vinden dat je leven gelukkig zou kunnen maken. "En toen ging je in meditatie?" "Mijn meditatie werd een terugblik naar het verleden, 15 jaar geleden. Ik wilde toen toch kapper worden? Okay, ik nam les bij Van Laar, Amsterdam, f25. per uur. In 1959 geemigreerd. Werken downtown Los Angeles, en's avonds 3 uur school in Huntington Park Beauty College. Je mag hier niet zomaar met je Hollandse diploma een zaak openen. Hier heb je er schoonheidsverzorging bij. Die studie kostte me $350. "En ben je nu happy met deze zaak?" "Heel tevreden. Eindelijk heb ik mijn zin. En ik heb een behoorlijke clientele, meer dan ik aankan eigenlijk. Neem nooit teveel hooi op mijn vork. Goed werk is de beste reclame." "Neem je er geen hulp bij?" "Hulp, daar zeg je wat. In Holland neem je gewoon een assistente voor wassen en krullen inzetten en die liedt je cp. Hier mag je niet aan echt haar zitten voor je 300 uren geoefend hebt op een pruik. Dat is ongeveer 3 maanden. Dan kun je rekenen op een tientje per dag. Ik weet dat de meeste meisjes opzien tegen die 3 maanden opleiding zonder verdienste, maar ze vergeten dat daarna de verdiensten zo hoog zijn, dat geen enkele kantoorbaan erbij haalt." "Zou je meisjes willen opleiden?" "Jawel. Maar dat betekent dat ik een hoekje van mijn zaak moet inrichten voor de lessen. Maar okay, als ik een handig meisje kan krijgen dat goodwill en doorzettingsvermogen heeft, graag!" "Misschien lezen ze het," zeg ik hoopvol. Onder de schaar bij Frits Godin foto: Rogier Frits vertelt me over zijn liefde voor coloring. "Wil je geen kleurje hebben?" "Je mag me straks mooi grijs maken," beloof ik hem," als het me te langzaam gaat!" Frits Godin lijkt op een Mexicaan, (zoals we allemaal min of meer voor Mexicanen versleten worden), maar hij is één van ons. Eén van de velen die in Californie hun living hebben gevonden door hard werken en doorzetting. Goede zaken Frits! LILIAN DUCELLE Gedurende de periode April-Dec. '61 werden door ons vorig agent schap onverklaarbare fouten ge maakt die helaas niet allemaal door ons achterhaald konden worden. Abonnees die gedurende die periode nummers van Tong-Tong hebben gemist of de Tong-Tong in het geheel niet ontvingen, kun nen thans The American Tong- Tong hiervoor terugkrijgen. Met onze verontschuldigingen natuur lijk! Meldt u zich bij: Boy J. Steevensz 5430 Pioneer Blvd. Whittier Cal. Goed nieuws voor alle lezers! Hobby Sobat die de verzamelrubriek in de Ne derlandse Tong-Tong verzorgde is thans in Californie en gaat de hobbyrubriek voors- zetten. Alle verzamelaars opgelet: Stuur Uw Amerikaanse suikerzakjes en lucifers merken, sigarenbandjes etc. etc. naar: Hobby News 202 Berkshire Ave. Santa Cruz, Cal. U ontvangt daarvoor Nederlandse mer ken terug. Voor 2 verschillende Ameri kaanse merken ontvangt U 1 Nederlands merk retour. Of ook 3 dezelfde merken voor 1 Nederlandse. De postzegelrubriek komt binnenkort ook weer. Hobby News houdt zich aanbevolen voor suggesties. Willen alle niet-verzamelaars meehel pen met het vullen van de Hobby-Ton? Alles wat verzameld kan worden en (waard is verzameld te worden) is welkom. Wil len de muntenverzamelaars zich ook tij dig opgeven? Dan nog één verzoek: wilt U steeds voor antwoord of retourzending voldo ende porti insluiten. Voor alle mede werking bij voorbaat hartelijk dank! HOBBY SOBAT Een goede Indische gewoonte voor

American Tong Tong | 1962 | | pagina 3