r Zoeken naar een job EENHEID VERMINDERT KWETSBAARHEID EN BOUWT MACHT Maud Vetter: 24 kostbare uren per dag ^Thc iïmerican 1Tracht uit te vinden welke maatschap pijen werk voor U hebben dat U kent. 2. Beslis waar Uw beste kansen liggen voor een betrekking. Ga daar het eerst heen 3. Verspil geen tijd met het solliciteren bij werkgevers die U geen werk in voorruitzicht stellen. 4. Solliciteer persoonlijk als het enigs zins mogelijk is. Spreek de persoon die personeel aanneemt zelf. 5. Uw verschijning is belangrijk! Wees netjes, schoon en zo gekleed dat U direct aan het werk kunt. Sollici teert U naar een job voor bank werker, lasser of iets dergelijks, dan geen overhemd met das! 6. Wees als solliciterende vrouw goed gekleed en verzorg ook Uw uiter lijk. Overdreven make-up is niet nodig, maar de Amerikan houdt van "cute" 7. Het is goed naam en adres van van vorige werkgevers bij U te heb ben, zomede de datum dat U voor hen werkte. Oook Uw Social Secur ity card, bewijs van Mil. Dienst plicht en andere bewijzen die U eventueel nodig kunt hebben. Ver mijd het terug te moeten komen om dat U wat vergeten hebt. Een Amerikaan bedenkt zich snel! 8. Breng geen vrienden, familieleden of kinderen mee als U solliciteert! 9. Wanneer U een afspraak heeft, houdt die en wees op tijd, 10. Kom nooit op lunchuren of na werk uren. 11. Vraag naar een bepaald soort be trekking of werk. 12. Wees zakelijk en kort, vermijd pra ten over persoonlijke, huiselijke of financiële problemen. 13. Wat Uw loon betreft, let ook op de voordelen van vacantie-geld, ziek teverlof, promotiekansen etc. 14. Vul indien mogelijk een sollicitatie formulier in. 15. Als U het bij een maatschappij ge probeerd heeft, probeer het dan meteen bij anderen in de omgeving. Hoe meer kansen U neemt, hoe eer der U een job heeft! Als duizend mensen geregeld en nauw contact met elkaar houden door een gemeen schappelijk blad dat regelmatig gelezen wordt, dan betekent dit dat elke eenling 999 mogelijkheden heeft om een vrind te vinden die hem uit zijn nood helpt. Dat is een on- omwerpbare waarheid. Op deze waarheid hebben tientallen immigrantengroepen in Amerika zich weten te handhaven in tijden van recession. Ieren hielpen Ieren, Belgen hielpen Belgen. Het is de kracht gebleken van de Amerikaanse maatschappij, levend in het devies: E pluribus unum. Duizenden kleine en regelmatige bijdragen bouwen kassen en fondsen. Dit is het geheim dat de Westerse cultuur zo machtig heeft gemaakt. Men hoeft geen grote geldschieter of kandjeng besar lastig te vallen om giften. Men vormt zelf zijn coöperaties en fondsen. Men hoeft niet meer aan te kloppen om gastvrijheid van andermans Community Cen tres. Men kan zijn eigen Community Centre opbouwen van een aparte originaliteit, die maakt dat duizenden gasten graag op bezoek komen. En daarmee dus goed verdienen. Samenwerking brengt altijd geld op. T.R. Ze is 32 jaar en ze heeft nog nooit "kan niet" tegen het leven gezegd. Want alles kan, als je er maar de tijd voor hebt, vindt Maud Vetter-Lafleur. En wat kun je in 24 uren per dag al niet doen? Koken, wassen, strijken, naaien, 8 kinderen verzorgen, eten voor mensen koken (en bezorgen!) en dan nog piekeren over een betere toekomst. De toekomst die voor Maud en haar fami lie twee jaar geleden begon, toen ze emi greerden naar de States. Sommige emigranten lukt ales, sommigen hebben pech. Toch geloof ik dat je meer pech hebt, als je je tijd niet goed weet te benutten. En dat kunnen Maud en haar man met een gerust geweten toegevenze hebben iedere minuut van hun leven besteed, niets is hen te zwaar geweest. Toen Maud 2 jaar geleden met 7 kinderen in Los Angeles kwam, verdiende haar man zo weinig dat ze ook moest werken. In Hol land (Amsterdam, Geuzenveld) leverde ze eten buitenshuis. Hier in Amerika werd ze practical nurse." Ik had nooit van mijn leven buiten gewerkt," zei Maud," en voor verpleegster heb ik nooit een opleiding ge had. Toch zeiden ze in het hospitaal dat ik er aanleg voor had. Ik kreeg een zware afdeling, hart-en zenuwpatiënten." Omdat ze in de avonduren werkte, kon er een oplossing gevonden worden voor de baby. Maud's oudste dochter is nu 12. Ze kan bijna alles wat haar moeder doet, maar ook de jongens zijn handig en flink. In Juli van dit jaar gaf Maud haar hospitaal op en ging weer eten leveren. Om 11 uur is ze klaar met haar "rantangs"iedere ochtend om half 6 op!en dan kan ze be ginnen met haar liefste bezigheid: met de auto het eten bezorgen. Pasadena, Whittier, Los Angeles, geen afstand te ver, geen free way te druk. De kinderen gaan mee, helpen met het afleveren van de rantangs. Als ze achter het stuur zit, rust ze uit van haar werk, zo geniet ze iedere dag weer. Over een paar dagen verwacht Maud haar 9e kind. Ze doet het nu wat kalmpjes aan, heeft haar verste klanten voorlopig af gezegd. "Mijn kinderen worden altijd Za terdag of Zondag geboren," vertelt ze." Dat komt dan goed uit, want dan krijgen de mensen Maandag weer op tijd hun eten." "Vindt U dat allemaal nu gewoon?" vraag ik aan haar man. "Wat is daar dan voor ongewoons aan?" is het antwoord. Ik zeg maar zo, ik zeg maar niks. Maud is werkelijk geweldig en haar eten ook LILIAN DUCELLE Améé Maud Vetter-Lafleur uit Malang) met haar kinderen en rantangs op weg naar de klanten. le Jaargang no. 2 5430 Pioneer Blvd. Whittier, California Tel. 692-9632 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Kas: Frans F. Moll, 75 Paradise, San Francisco 12, tel. JU 4-9257. Administratie: Roy J. Steevensz. 5430 Pioneer Blvd.. Whittier, Cal., Tel. 692-9632. (bij geen gehoor 693- 4443.) Redactie: Lilian Ducelle, Rogier Boon. 333 So. Newlin Ave., Whittier Cal Tel. 693-4443. Algehele leiding: Tjalie Robinson.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 2