Naar het land van de zon Ook hier verkrijgbaar: Driemaal is Scheepsrecht Trainen voor 20 October 3 "We hebben plannen gemaakt om eens naar California te emigreren verhuizen kun je hel niet noemengezien de reuze afstand). Ons hart trekt nog steeds naar het zonnige, llier is alles ook mooi en goed, maar het klimaat bevalt mij persoonlijk niet. In de zomer is alles oké, maar zodra het zonnetje minder schijnt, voel ik me weer erg sedih en verlang naar warmere oorden. Om onze plannen te verwezenlijken, moet ik meever- dienen. Aangezien ik 2 jongere kinderen heb, kan ik alleen een avond-part-time job aannemen. Ik ben hierin geslaagd en nu gaat mijn wekelijkse pay-check subiet op de bank. Toen we lazen dat Tong-Tong een Amerikaans broertje geadopteerd heeft, en wij weten dat alle hulp hiervoor nodig is, hebben we besloten van onze migratie-pot $10.af te halen voor het abonnement op de American Tong-Tong. Een halve week langer werken, maar dat hebben we er voor over. Veel succes en voorspoed met A.T.T. F. en R. v.d. H. Massachusets. "We zijn naar de States vertrokken met het doel in een warm klimaat de rest van ons leven door te brengen. Toen we in Michigan een sponsor kregen, hebben we ons voor genomen om in 2 jaar, zo God het wil, te sparen en dan de sprong te wagen naar Calif or nie. Who knows, kunnen we daar meer voor TT doen dan abonnees winnen Mevr. R. C. Mason, Mich. Dit zijn fragmenten uit slechts 2 van de vele brieven van gelijke strekking die we in de loop van de laatste weken ontvingen. Ieder één wil naar Californië- Alleen om de zon, het heerlijke klimaat? Ik ken ook genoeg mensen die klagen over de warmte, de smog om Los Angeles, de geringe werkkansen, de duurte van deze staat. Er is altijd wel wat te mopperen,, er is altijd wel wat te wensen. Ik spreek tot mijn grote verbazing ook men sen die naar Holland terugverlangen. Waar om? Als men hun naar een positieve reden vraagt, dan weten ze zelf-» niet goed waarom. Misschien om de croquetjes in de automaat, de gezellige Kalverstraat of het Zondag sportjournaal op de tv. Als de mensen die nu in Oregon zitten eindelijk in Californië wonen, missen ze ineens het prachtige groen in Oregon en ergeren ze zich dood aan de droge heuvels, het stof, de smog. Het is niet fout om zich goede momenten te herinneren, het is wél fout om de goede dingen van het 'heden niet te willen zien. Wat me dan ook uit bovenstaande brief fragmenten trof was naast het positieve uit- zien-naar-iets beters (moge Cal. voor beide families inderdaad beter zijn) het verlangen iets te doen, iets te geven in ruil voor het goede dat ze hopen te« ontvangen. Er is in Californië veel te doen. Voor nieuwe ideëen is in Californië altijd wel een vruchtbare bodem te vinden, want nergens vindt men zoveel vreemde vogels als in deze staat. In de vorige A.T.T. heeft U kunnen Boeken Tjies Vincent Mahieu$2.50 Tjoek Vincent Mahieu$2.50 Piekerans v.e. straatslijper dl.I$1 Piekerans v.e. straatslijper dl.II$1.50 Njai Dasim? Manusama$1. (incl. portokosten) Tong-Tong vlaggetjes voor auto of fiets.35 tafelvlaggetje (met standaard).50 The American Tong-Tong 5430 Pioneer Blvd., Whittier, Cal. De pent jak-opvoering voor onze slametan vergt perfected timing, dus intensieve training. Dat deze edele vechtkunst geen kinderspel is, kunt U op de trainings-foto zien. Paul de Thouars siko, Rudy ter Linden to ja (stok) en Vic de Thouars mes. FOTO ROY S. lezen dat 65f/o van alle Indische emigranten zich hier heeft gevestigd. Dat betekent plm. 15.000 gezinskernen. Weet U dat we met zo'n grote groep een complete stad zouden kunnen bevolken, een eigen krant radio station, tv-programma zouden kunnen heb ben? In de zin van "afzondering" bestaat daar niet de minste behoefte aan, maar ge lukkig groeit het verlangen om als groep, zowel als individu iets bij dragen tot de sociale en culturele groei van Amerika. Dat de American Tong-Tong haar meeste abonnees in Californië heeft en dus meer copy, brieveni en nieuws krijgt uit Californië, wil niet zeggen dat we hier een club vormen met gezellige onder-onsjes. Dat de Slametan op 20 October in Los Angeles gehouden zal worden betekent niet dat wij abonnees buiten Californië vergeten. Als het mogelijk was, werd onze openings-slametan op 100 plaatsen tegelijk gegeven. Het zou mogelijk zijn, als A.T.T. honderd kernen had met genoeg aantrekkingscapaciteit. Maar Ame rika is groot en de afstanden ook. Zoals de Ned. Tong-Tong haar armen uitstrekt over de gehele wereld (zie de cover van 30 Juli j.l.) zol zal onze American Tong- Tong U trachten te bereiken of U in Minnesota of Hawaii zit. Wij zijn niet "thuis" in Californië omdat hier 15.000 Indische gezinnen zitten, maar omdat hier het hart zit van de Indische gemeenschap. Ons Community Centre zal straks het hart zijn, dat het lichaam doet leven. Wat is een hart zonder lichaam, een lichaam zonder hart? Als U, verre emigrant in het Noorden straks misschien zegt: California here I come, dan moeten wij hier kunnen helpen met raad en daad. Wij staan aan het begin van een ge weldige taak. Met idealen alleen is geen enkel werk tot stand gekomen. Help ons nu, help ons abonnees winnen, want Uw stem, hun stem is het geluid van dei Tong-Tong! LILIAN DUCELLE dus ontving U ook driemaal een gratis proefnummer van The American Tong- Tong om te beslissen of het een abonnement waard was. Wilt U als abonnee het vierde nummer ontvangen? Laat het ons dan tijdig weten en vult U onderstaande bon in: Naam Adres Woonplaatstel Noteer mij voor: 1 jaar $10.jaar $5. (doorhalen wat niet gewenst is) Check money order aan: The American Tong-Tong, 5430 Pioneer Blvd., Whittier, Cal.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 3