r J UHhc ibtiericaiT RAPAT! FOCUS OP RUTH What's your place, Dutch Indonesian? De avond zelf Het is maar een weet 2 Van verschillende kanten bereikte ons het verzoek een avond te organiseren, waarop mensen met idejjen en/of ver langens naar algemeen organisatorisch werk met elkaar in contact zouden kun nen komen. Wij namen daartoe contact op met het International Institute en hebben de be schikking gekregen over een klein ver gaderlokaal (October is zeer druk bezet) in dit gebouw op 9 October a.s., 's avonds om 8.30 uur. Het adres is 435 So. Boyle Ave., parallel aan de St. Ana Fway vlak bij 4th Str. Geen dansen; geen snoepen, niet te lang ngobrol, maar systematische plan ning. Iedereen is welkom en er is aan dacht en steun voor elk goed plan. 'Daer en can in America iets groots vcrrigt worden!'' Wie door omstandigheden verhinderd is, maar goed uitgedachte suggesties heeft, kan ze schriftelijk insturen bij onze redactie ter bespreking op deze rapat. Opening door Tjalie Robinson. Motto: Eendracht maakt Macht. REDACTIE 20 Oclober "Natuurlijk komen we!" horen we nu al van alle kanten. Dat "komen" vervult ons met vreugde, maar over dat "we" zitten we een beetje in de rats. Want hoeveel is WE? De plaatsruimte is beperkt (500) en kunnen we straks allemaal wel bergen? Het liefst zeiden we royaal: alle abonnees vrijkaart voor 2 personen. Nu kan dat met onze erbarmelijk kleine kas, helaas niet. Iedere abonnee dus 1 vrijkaart op naam. Als U dan zo vriende lijk wilt zijn onderstaande coupon in te vul len (uitknippen of overschrijven) en zo spoedig mogelijk aan ons op te zenden, dan kunnen we tenminste zorgen dat uw intro- Van ha)f g tot ha,f 9 wordt eten „eser- ducees ook een plaats knjen. Vooruitbetaling c j j i jc veerd. Na een toespraak van Tjalie Ro per cheque of money order a l./J pei 1 persoon aan: The American Tong-Tong, binson begint de "entertainment" die voor- 5430 Pioneer Blvd., Whittier, California. namelijk gebaseerd zal zijn op Indisch- Indonesische kuituur. De tijd daarna Naam (abonnee) wordt tot 2 uur gedanst. Adres Komt U op tijd? Dan kan er rustig gegeten worden en de zaal op tijd klaar Aantal introducers s gemaakt voor de rest van het programma. Ingesloten bedrag Voor zover nog beschikbaar zijn kaarten Regelt U dit zo spoedig mogelijk, dan aan de zaal te krijgen. kunnen we U ook zo gauw mogelijk de a J Slamet da tang, soedi mampir! toegangskaarten toezenden. word geen gewoon dansi-dansi met een beetje eten. In een sfeer van hartelijk heid en goede verstandhouding zullen oude en nieuwe vrienden een samenzijn vieren. The American Tong-Tong hoopt op deze avond niet alleen zijn geboorte te vieren, doch de geboorte van vele, vruchtbare vriendschappen tussen nieuwe mensen in een Nieuwe Wereld. Je mij niet stille Verschillende malen gaf wenken: "Pas op dat 2 Mexicaan verslijten!" Dit soort gedachten kan het begin zijn van een nieuw misverstand in de U.S.A. Men is al te gauw geneigd de Europese Amerikanen als "standard American" te beschouwen, waardoor men barrières legt voor zichzelf en zijn kinderen. Is een Duitser te onderscheiden van een Hollander of een Deen? Neen? Moet de Deense-Amerikaan dus maar zijn afkomst verloochenen? Een Japanner is moeilijk van een Chinees of Koreaan te onderscheiden, moet een Koreaanse-Amerikaan zijn afkomst verloochenen? Geen van allen doen ze het, waarom wij dan wel? Dit slinkse manoeuvreren kan alleen minachting ondervinden van de Mexicaan én de Amerikaan. Amerika met haar ontel bare mixingen heeft er maling aan. Zolang wij zelf nog geen nuttige instel lingen hebben zoals de Mexicaan die heeft, zijn zij zeker niet minder dan wij! Als afkomst zo gemakkelijk vergeten wordt, welke waarde heeft het Amerikaans citizen-ship dan voor die persoon? Zal het even gemakkelijk verloochend worden als het te pas komt? ROY S. Zoals zovele huisvrouwen in de States doen, naait Ruth Creutzburg (Mason, Mich.) zelf. Waar immers is zoveel en zo goedkoop textiel te krijgen als hier in Amerika? De vorige winter volgde Ruth nog eens een naaicursus voor gevorderden en toen er een modeshow gehouden werd t.g.v. de Ingham Home makers Stage Achievement day in Williams- ton deed ze mee. Ze maakt voor zichzelf een eenvoudig japonnetje maar meteen ook voor haar dochtertje plus de pop, precies gelijk. Beloning van het leuke idee: fotografen en journalisten direct attent en zonder dat Ruth er erg in had werd ze "genomen" en kwam de eerstvolgende Zondag in de society page te staan. En nu ook in A.T.T. Want wij sporen immers actieve mensen op? Wie komt de volgende keer in focus? L. D. Mevr. de G. geemigreerd uit Zandvoort en thans wonende in Rochester, N.Y. deed me eens deze wenk aan de hand. We hebben namelijk allemaal wel eens te kampen met het verslijten van het arm leuning-materiaal van ons bankstel. Voor een face-lift hiervan, draait ze niet het dubbeltje om, maar de bewuste stoel en tornt ze het achterpand uit. Hiermee bekleed ze de arm leuningen die er dan weer als nieuw uitzien en voor het achterpand gebruikt ze een oud stukje stof dat natuurlijk niet zoveel mag verschillen in kleur met het origineel. Maar het voornaamste is: nieuw kopen hoeft dus niet! le Jaargang no. 2 5430 Pioneer Blvd. Whittier, California Tel. 692-9632 693-4443 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Kas: Frans F. Moll, 75 Paradise, San Francisco 12, tel. JU 4-9257. Administratie: Roy J. Steevensz, 5430 Pioneer Blvd., Whittier, Cal., Tel. 692-9632. (bij geen gehoor 693- 4443.) Redactie: Lilian Ducelle, 333 Newlin Ave., Whittier, Cal. 693-4443. Algehele leiding: Tjalie Robinson. So. Tel.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 2