A HOME IN SPAIN OENTOENG KALENDERS VOOR TAAT-ABONNEES KEPALA BOTAK 3 "Nueva colonia holandesa en el camino de antequeraA new Dutch colony on the road (from Malaga) to Antequera, so read the headlines in the Spanish newspaper "SUR" some weeks ago. This "new colony," in fact a little city is going to be built by the N.V. Robigo. What is Robigo? Robigo is a Limited Company, established by three Dutch-Indonesian enter prisers: (Tjalie) RObinson, John BIsh and Han GOofers. We think we can assume that you already know Tjalie Robinson. Ir. John Bish, a boy from Bogor, is a builder of already international reputation with out standing building projects in Europe, Asia, Africa and America. Han Goofers is director and owner of the travel bureau Nespanda Tours. He was born in Pengalengan, a young man of daring enterprise in several fields. As is John Bish. The Spanish village is called Atabal (which means pauk or Big Drum) after the finca (farm) on which grounds it will be built. It is situated in the Costa del Sol (South Spain), 2/i miles from Malaga in the hills, from where you have a brilliant view over the bay of Malaga and are only a few miles awav from the famous seasides of Southern Spain, still rising fantastically in European popularity. The climate is warm, sugar grows there, as well as the delima. the bougainville and many other tropical plants. Winters are very mild. It hardly never rains there. No wonder hundreds of "Indisehgasten" already signed up for a house in this village. President of the "city council" of Atabal is Mrs. S. H. Spoor-Dijkema, widow of the famous General Spoor, and very well known and respected by all Dutch-Indonesians for her outstanding work in care for the Re patriates. In short: Atabal will be a new home for all those Dutch Indonesians who cannot stand the cold climate of northern Europe and are for different reasons unable to come to America or return to Indonesia. Further more: cost of living in Spain is much lower than in Holland. As we know that many Dutch-Indonesians in America are very interested in buying a house for their parents in Spain, we here with open the opportunity for our readers to do such a thing. Write to Tjalie Robinson, when you are interested. There will be three kinds of houses in prices varying between $3,000 and $5,000. And you can invest in still bigger houses when you like to. Write if you can pay in cash or whether you want a mortgage. In the last case how much can you pay every month. As prices are still going up enormously in the Costa del Sol. a house in Atabal will be a good investment anyway. You can rent or sell it to tourists. And you can have an own place to go, when you're going to make a trip to Europe. We know that many of our readers are looking for a better way to spend their money than to take it only to places as Knotts Berry Farm. Disneyland and other places of fun. We know that also manv of our readers are looking forward. We think an investment in a house in Spain is a wise thing to do. Tjalie's address is: 333 South Newlin Ave Whittier, Calif. And I hope vou will excuse us for limiting the chances for such an in vestment for subscribers of The American Tong-Tong. Selamat djalan and poekoel teroes! An open mind and an open mouth seldom go together. Zoals men in de Ned. Tong-Tong heeft kunnen lezen, komt Tong-Tong het nieuwe jaar uit met een serie kalenders die een typisch Indisch karakter dragen: een Kunst kalender. Keukenkalender (met recepten) en een Ver jaarskalender. Deze kalenders zijn bij inschrijving te krijgen. De animo is enorm. Men is verlangend naar iets "anders," doch vooral iets "eigens" en het aantal inschrijvingen neemt met de dag toe. Ook voor onze Amerikaanse abonnee's bestaat de gelegenheid tot bestellen en we hopen de kalendrs gauw genoeg klaar te krijgen om ze ook in de States het nieuwe jaar tijdig te laten beginnen! Heeft U er interesse voor? Behalve de Nederlandse, en Chinese en Mohammedaanse feestdagen vermeldt de Keukenkalender ook nog de Javaanse passerdagen. En welke goede Indische huisvrouw kan de waarde van pon. kliwon, wagé etc. vergeten? Verder bevat de Indische Keukenkalen der een groot aantal recepten, zódanig "ingebouwd" dat als het jaar om is en U Uw kalender weggooit, U een kookboekje overhoudt, dat nog vele jaren mee gaat! De kunstkalender heeft zes tekeningen van beroemde Balische schilders en is samengesteld door Prof. Th. Galestin van de Universiteit in Leiden. Er gaan begel- leidende teksten bij, zodat U Uw Ameri kaanse vrienden wat vertellen kunt van Balische kunst. Deze kalender is UNIEK JN DE HELE WERELD. De verjaardagskalender is tevens astro logische kalender en gaat "eeuwig" mee. De prijzen zijn "staggering low": Keukenkalender 2.- Bali Kunstkalender 1,75 Verjaardagskalender 1.50 Alle drie samen 't goedkoopst: 4,50 "Als je het mij vraagt ik weet het niet!" Dat vind ik een eerlijk en prettig ant woord en helemaal niet stupid. Veel liever dit, dan een veronderstelde mening ge baseerd op veronderstelde meningen van anderen die de vrager van de wal in de sloot helpen- Ik ondervond het een poosje geleden aan de lijve. Mijn vraaag was: heb ie voor werk dat je voor anderen verricht in eigen huis (b.v. naaien, schilderen, koken) een license nodig? "Je hebt hier voor alles een license nodig," vertelde men links en rechts. "Het is hier nog erger dan in Nederland!" "Maar waar moet je die license dan halen?" vroeg ik. Dat wist men niet. Gelukkig. Zodat ik zelf op informatie uittoog bij de City Hall. Bij het bureau Licenses legde men mij duidelijk en vriendelijk uit. wat wel en wat niet mag. In Whittier wel te verstaan. Je mag van alles thuis doen, naaien, koken, schilderen, beeldhouwen, zolang je geen lawaai-makende machines in huis haalt waar de buurt last van heeft- Zolang je niet meer dan 2 medewerkers naast je hebt die ook zonder lawaai het werk kunnen verrichten. Zolang je geen reclame-bord voor je huis hangt. Maar je mag adverteren in de kranten zoveel als je wil. Voor een "binnens-huis" business betaal je 12.- per jaar belasting. Te betalen bij het license-bureau in de City Hall. That's all. Een ander geval is dus het openen van een bengkel of reparatieatelier op je erf. Voor werkzaamheden die buitenshuis gebeur en moet men in een bepaalde zone wonen. Een bengkel schaadt het aanzien van de buurt (vindt men) en ook al bezorg je niemand last met lawaai, het mag officieel Daar bestellingen zo spoedig mogelijk naar Den Haag moeten worden doorgegev en om tijdig de totaal-oplage te kunnen bepalen, is het nodig dat U DEZE WEEK NOG Uw bestelling aan ons doorgeeft, vergezeld van een cheque van $1,- voor uitbetaling om prompte levering te garand eren. Wie te lang wacht, loopt de grootste kans straks achter het net te vissen Ook in Nederland is de oplaag BEPERKT. Vul dus liever vandaag dan morgen deze coupon in en verstuur direct: Ondergetekende Naam Adres bestelt hierbij ex. Kunstkalender ex. Weekkalender (keukenkalender) ex. Verjaarskalender. Zend Uw bestellingen naar: The American Tong-Tong, 333 So. Newlin Ave., Whittier, Cal. De Godin van het Fortuin werd door de Grieken voorgesteld als een schone vrouw met een vlechtje op het voorhoofd EN EEN KAALGESCHOREN ACHTERHOOFD. Je kan haar grijpen en rijk en gelukkigwor- den ALS ZE AANKOMT en je het vlechtje pakken kan. Is ze VOORBIJ, dan tast je alleen over de kepala botak. Litjin, Peh! Kans loepoet! Handelt altijd TIJDIG. Bespreek plaatsen voor een fuif, bestel kalenders ALS FOR- TUNA AANKOMT. Is ze eenmaal voorbij, dan helpt alle spijt of alle boosheid NIETS meer. Bovendien is vooruitzien een domi nante eigenschap van intelligente mensen. Alleen zorgeloze, onnadenkende mensen verliezen kans na kans. Schaf U een memo boekje aan of teken aan op Uw kalender, maar altijd: als U iets LATER wilt hebben, handel NU! Verslag Selamatan The American Tong- Tong in het volgende nummer. niet. Ook al ziet de politie, wanneer de buren geen klacht indienen, het wel door de vingers- Maar je kunt altjid moeilijkheden verwachten met zoiets. Het is heus de moeite waard eens naar de City Hall toe te stappen en je van alles en nog wat op de hoogte te laten brengen. Chamber of Commerce verstrekt U een boekje waarin alle autoriteiten en bureaux staan en wie de personen zijn die er alles van weten moeten. Schroom niet de afde lingshoofden persoonlijk te spreken, ze zullen U vriendelijk alles uitleggen en U misschien nog helpen (of laten helpen) ook. Maar ga niet op eigen houtje handelen en raden naar wat wel en wat niet mag. "Maar hij heeft verteld kan U wel eens veel last bezorgen! O ja, wat ik ook nog wilde zeggen: ieder stadje heeft een eigen City Hall met soms afwijkende bepalingen en verordeningen. Wat ik weet, weet ik van Whittier. de stad waar ik woon. Maar ik weet dus niets over Pico Rivera, Pomona. Monrovia, El Monte ook al liggen ze vlak bij- Daarom alleen al is het beslist verkeerd inlichtingen te geven aan vrienden die niet in dezelfde stad wonen. Als U het mij vraagt vraag liever niets. Maar stap naar de City Hall en Chamber of Commerce. LILIAN DUCELLE Men may be guided by reasonmobs never.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 3