Tüih| Tuinf S ^Thc Hmertcan LEZERS VRAGEN BOEKENRUBRIEK Home GEEN "TANDA MATA" 2 Voor vele Nederlandse zeepost TT-abonnees loopt het abonnement in December af. Denkt U eraan het tijdig te verlengen bij ons kantoor 5430 Pioneer Blvd. Whittier-Cal.? (Vervolg pag. 1 clearly the truth that the bad reputation of half-castes in other parts of the world is due to their treatment and not to their biological heredity." Dit is dan wat Prof. Kennedy van ons denkt. Wij behoeven niet in het verleden te leven, doch een erfenis als deze, ons door het verleden medegegeven, is een onschat baar fundament, waarop wij onze toekomst onwankelbaar kunnen bouwen. De Amerikaan kijkt naar "personality", hoe een persoon zich geeft. Hij moet natuurlijk zijn en onopgeschroefd. Dit kan alleen als men zich nergens voor behoeft te schamen, als men weet, dat men een achtergrond heeft, waarop men steunen kan. Wij hebben op de lagere school onze Nederlandse (Vaderlandse) geschiedenis moeten leren en onthouden, onze Indische geschiedenis is een onderdeel daarvan. "Geschiedenis hebben is: achtergrond hebben! Indonesia is onweerlegbaar aan ons verbonden als: "Tanah Ibu-ku". PEGGY BREEDVELD. "Is het de bedoeling dat wij Indonesië vergeten of niet?" Iedereen is hier vrij te handelen naar eigen overtuiging, maar er mag zeker geen dwang uitgaan enkelen op de rest. Het spreekt vanzelf dat zij, die nauwe Indon- esiche banden hebben (een Indonesische moeder of grootmoeder of zeer nauwe vriendschappen), deze band niet vergeten willen. Daar schuilt niets oneervols in. In tegendeel. In de Bijbel staat: "Eert Uw vader EN UW MOEDER opdat het U wél ga in het land dat de Heer Uw God U gegeven heeft." Dat is nu dus Amerika. Wie geen banden (meer) heeft, hoeft dat natuur lijk niet te doen. Maar laat ons elkanders inzicht respecteren. Ik vertelde een Amerikaan: "We Dutch- Indonesians" are like children of divorced parents. The mother asks us to forsake or even hate the father; the father asks to do the same unto the mother. Many of us can not. We love both and we like to live in peace with both. We ask you to respect this. You gave us the name of Dutch-Indo nesians. That is a simple and true qualifi cation, because we are more or less of Dutch and Indonesian heritage. You wouldn't like it if we would pass for Dutch, don't you? Or for Indonesians. Permit us to be what we are: Dutch-Indonesians. Many of us are proud on it." Hij was getroffen en schudde me de hand. "You are American already," zei hij, we Americans are of many heritages ourselves and we are proud of it. I'm sure we will be good friends." "Het ellendige van Indische Nederlander of Indo of Dutch American zijn is, dat we noch vlees noch vis zijn en altijd leentje buurmoeten spelen. MOETEN we niet kiezen? De schildpad is nóch zeedier noch land dier. Kakap en bandeng leven in de over gang van zeeen zoet water. Alle drie zijn voortreffelijke dieren met kostelijk vlees en uitnemende eigenschappen, zonder het een of het ander te zijn, en in voortdurend leen tjebuur spelen. It is a biological fact. There were always and there always will be MAR GINAL animals and men. There is nothing to be ashamed about. God gave us a white father and a brown mother. We didn't ask for it, didn't we? God has an intention with it. Go out and find which. But don't live as a living lie against God's intentions. In this column all questions are welcome. We are not chickens, scratching for a liv ing at its feet. We are human; we look far and we always like to know more. In this column we can help each other. Join NOW. T.R. Bent U ook artistiek aangelegd. Mevrouw; wilt U wat meer weten over "flower arrang ing" of misschien wilt U "batik" produceren, deze artikelen haal ik uit House Beautiful, Home Gardens etc. Bij meerdere aan vraag, moet ik er wel een photo copy van maken. Wij gaan thans over tot een ernstig onder werp: Political Science. Nu U zich met Uw familie reeds enige tijd hebt gesettled en niet meer geregeld Elsevier., Haagsche Post, of Nw. Rotterdamse Crt bezorgd krijgt, is het tijd naar een Amerikaans equivalent om te zien, die volgens U op dezelfde wijze het laatste politieke nieuws samenvat en U duidelijk en precies uiteenzet, waar het om te doen is. Dit is heel moeilijk op te lossen, mag ik U adviseren eerst te proberen: Time, daarna, U.S. News of wel News Week. Los kopen wordt echter te duur, en dan komen wij zelf op het chapiter: op tijd schriften abonneren tegen lagere prijs: Dat gebeurt op deze wijze: U vormt met een groep van goede kennissen, buurtlieden, een abonnementsgroepU toont hen dan: Pop. Science (mnbld) instede van $4.per jaar betaalt U $2.00, Time (geen $4.60 maar $2.50, Sports Illustr. geen $5.85 maar slechts $3.00. Echter dit geldt voor het eerste abonn. jaar. Lukt het U een groepje samen te stellen, schrijf ons een briefje, (minstens 20 leden) neemt U de financiële verantwoording op zich en iedereen is te vreden, want allen betalen dan het lagere abonnement. U doet een goede daad, ik verleen service, want er is geen winst in deze materie. Een ander onderwerp: Boeken over Indie, bezien door Amerikaanse ogen. Ik heb juist een aardig boekje onder handen: East Asia in Danger, 1961, 207 bldz. Het gedeelte over Indonesië, bid 28 tot 44 behandelt de periode 1950 tot 1960, zeer objectief be schreven, prijs $3.50. Clifford Geertz. The religion of Java 1959, Chapter 8 handelt over Curing, Sor cery, Magic. Herinnert U zich de goena goena en doekoen verhalen uit Uw tijd? Hier is het uiterst eenvoudig en duidelijk om schreven, prijs $5.00. Hieronder volgen nog titels, ze vormen een aardig begin voor Uw private library: Island of Bali, M. Covarrubias, an account of the geography, nature, history of the race. 420 pp., 1956. $15.00. Swords and Dagger of Indonesia W. Forman monograph of handweapons of the Malay Archipelago. $6.00. Maria Dermout The Ten Thousand Things, 1958. $4.00; Only Yesterday. $4.00. Louis Fischer Story of Indonesia, 1959. $5.00. Agnes Keith Land Below the Wind. $3.00: Three Came Back. $3.00; White Man's Return. $3.00. alle 3 verhalen uit Br. Nrd Borneo. JAN B. VAN STEENBERGEN Voor bestillingen schrijf aan: Boekenru briek, Tong-Tong, 333 S. Newlin Ave., Whittier, Calif. Here I found my home And as a spiritual dome Gratitude is rising my blood To a scarlet abundant flood of peace and love. With the simpleness of a dove, I bow my head Blessing the golden thread of harmony and brotherhood In this exalted mood I felt Liberty's worth Happiness to the whole earth The Truth that set me free Directing the golden key to open the holy door to Eternity; on wings of Love I soar Blessing God for his Good The holy ground where I stood Here I can peacefully rest, Praying for all to be blessed. KOFFIEBOON. In ons blad van 30 October plaatsten wij op pag. 2 een oproep om aanwezig te willen zijn op 15 December in Sportsman's Park (lnglewood), waar een "afsluitingsparty" zal worden gehouden (aanvangend 's avonds 8 uur) van de succesvolle "drive" van spon soring van Indische immigranten. De avond wordt dus een soort laatste reünie van sponsors en immigranten. In dat artikel deden we ook een oproep om een kleine bijdrage te storten voor de aankoop van een "tanda mata". Helaas is hieraan practisch geen gehoor gegeven, zodat dit planeen herinneringscadeau voor een prominente figuur of sponsorgroep, niet door kan gaan. Aan hen, die de bijdrage reeds gestort hebben, zal dit bedrag worden teruggestuurd. Wij begrijpen dat menige lezer deze geste door het hoofd gegaan zal zijn; andere weer zitten in deze Decembermaand misschien in te veel lastige financiële omstandigheden. Al bij al: het is jammer, maar er is niets aan te doen. We hopen echter wél dat iedereeen tóch zal willen komen. Tot ziens op die avond in elk geval! le Jaargang No. 9 5430 Pioneer Blvd. Whittier, California Tel. 693-9632 693-4443 Cable AddressTong-Tong Whittier Verschijnt: de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Kas: Frans F. Moll, 700 Costa Dr., Lodi, Cal. 209-3695506. Administratie: Roy J. Steevensz, 5430 Pioneer Blvd.. Whittier, Cal., Tel. 692-9632. (bij geen gehoor 693- 4443.) Redactie: Lilian Ducelle, 333 So. Newlin Ave., Whittier, Cal. Tel. 693-4443. ^^Algehele leiding: Tjalie Robinson.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 2