Th WAT MOET IK LEZEN? Voor slechts $8,25 TANAH AER KITA in het Engels! 3 Zomaar wat gedachten, ideeen, dingen die ik gehoord, gezien, ondervonden heb. Ook leuke fragmenten uit brieven van lezers en lezeressen. Komt U er bij zitten met een kopje koffie? "The trouble with some European na tions is some European nations" las ik gisteren in de krant. Dat European nations kun je werkelijk door alles vervangen: American people, African people, Dutch Indonesians Om terug te komen op de cadeautjes met Kerst, miijn dochtertje (9) zei op een avond: "Ik ben in verwachting van een baby". Voor ik bekomen was van de enigs zins pijnlijke verbazing voegde ze er aan toe: "Een Chatty Baby hoor, $8.88. avail able in all stores!" Als ik mijn keuken aan het schoonmaken ben, bedenk ik opeens hoeveel zin ik op dat momen zou hebben, om weer eens een nieu we jurk te naaien. Als ik bezig ben met de jurk heb ik plots onbedaarlijke zin de tuin eens een goede beurt te geven. En als ik halverwege de tuin ben, wordt het wel weer tijd om aan de keuken te beginnen. Is dat by U ook zo? Ik geloof dat "zin hebben" ons huishouden doet draaien. Al stikken wc van energie, als er "geen zin. ach" bij te pas komt, gebeurt er toch niets. Ja toch? Er zijn heel wat asthma-lijders van hun kwaal afgeraakt na hun emigratie naar Californie. Anderen ook niet. Er zijn haast geen twee asthmapatiënten met dezelfde soort asthma, de een moet hoog-en-droog zitten, een ander moet de zeeeen derde weer de woestijnlucht hebben. Je hebt het hier wel voor het kiezen. Een vriend schreef me. dat hij in Pop. Mechanics (of all magazins!) dit wonder lijke berichtje las: "Een dame schreef de Redactie dat haar dochter van 9 jaar haast geheel bevrijd is van asthma, sinds ze dat kind een Chihuahua als pet-hondje heeft gegeven. De hond, zco'n klein scharminkeltje is razend duur circa 50.-. maar 'over the border" veel goedkoper te krijgen. En waar de douane tarieven sinds begin Nov. gewijzigd zijn, met dien verstande dat inge kochte artikelen onder de 100.- vrij van rechten zijn, wil ik wel eens uitkijken. Het beroerde nu is dat vanwege de verscherpte hondsdolheid-ordonn. Weinig of geen kans bestaat een hondje, zij het ook zo'n klein beestje te ver voeren." Chihuahua hondjes schijnen dus uitste kend te zijn tégen asthma. Uitstekend vóór zijn katten, maar dat wist U misschien al. LILIAN DUCELLE Mag ik beginnen met deze keer enkele van de binnengekomen brieven te beant woorden: Mrs. Maud ijs in Fallbrook. Hebt U reeds besloten tot aankoop van: Rudoph STEINER Christianity as mystical Fact and the mysteries of antiquity, $2.50 en van dezelfde schrijver: Occult Science, ook $2.50. Flij heeft nog meer boeken op re ligieus gebied geschreven. Wenst de titels te weten? Mrs. John v.O. in Dallas. Behalve Myra Waldo's Oriental Cooking wil ik U aaraden the World's best Recipes van Marvin Small (ingebonden $5.00) Onder "egg dishes" leest U onder meer de bereiding van Eggs Foo Young (foe jong hay) en Egg Rolls (loempia's), naast allerlei international be kende recepten. Laat mij het weten! Mr. John Fl. in Los Angeles. Hebt U reeds ontvangen: Motors New Truck Repair Manual 1962? Het is wel duur $10.00 maar toch voor U als transmission expert-van veel waarde. Behalve genoemd boek lijkt mij nog nodig een gecombineerd abonnement te sluiten op de maandbladen: Pop. Mechanics, Mech. Illustrated en Sci ence Mechanics. U kunt ze in elke News stand krijgen. Voor het vormen van een Vakbibliotheek raad ik U aan, b.v voor gaande nummers tweedehands aan te kopen, de prijs is ongeveer de helft van de "new- price". Ik kan ze hier wel ter plaatse krijgen, maar dan worden de verzendings kosten weer te hoog. Nog geen aanvraag van Gardeners, Jan itors, vaklectuur is er bij de VLEET te krijgen, dient maar Uw vragen in. In American Tong-Tong beschreef Peggy Breedveld een boek van Raymond Kennedy over de bevolking in Indië. Ik denk dat meerdere lezers ook graag dit of meerdere boeken van deze schrijver in hun kast willen hebben. Wel nu: de 1958 uitgave heeft tot titel: Bibliography of Indonesian peoples and Cultures. 2nd edition, 2 volumes, tezamen $8.50. Een "reprint" in 1962 kost $6.75 is getiteld "Indonesian peoples and cultures" (Human relations area). In een van de voorgaande nummers in Tong-Tong wordt het heengaan van Vice Admiraal Plelfrich beschreven. In een nieuw boek, ik meen van 1960, wordt zijn werk in de Pacific War uitbundig geprezen, als mede Karei Doorman. Dit boek heet: John TolandBut not in Shame en het verhaal behandelt de de periode gedu rende 6 maanden na de slag van Pearl Harbor Leest dus het IV gedeelte, voor ons Nederlanders, van belang en hoofstuk 15 tot 17, de laatste dagen van Java. Herin nert U zich nog de uitdrukking Ship-a-day- Helfrich en Karei Doorman's woorden: Ik val aan volg mij! Dit boek is goed gedocumenteerd, er zijn 89 getuigen van 4 nationaliteiten, waaronder de Japanese. Waard om in Uw boekenkast te hebben. Het kost $6.50 Door het instellen van deze rubriek beoogen wij, Tong-Tong Redactie en medewerkers een uiteenzetting te geven, van de huidige en eventuele vroegere Amerikaanse liter atuur, Mark Twain. De Negerhut van Oom Tom. Fenimore Cooper, Jack London, Bret WITH A BROAD SMILE INTO 1963! Ze zijn er! en U kunt ze NU bestellen. Maar niet te lang wachten, de tijd vliegt en de kalenders ook! Als U vandaag bestelt heeft U ze begin volgende week in huis. 1. De keukenkalender: elke dag een smakelijk recept en aan het eind van het jaar een blijvend kookboek (band ervoor krijgt U erbij!) Javaanse pasardagen; maanstanden. Voor de Indische huisvouw: een juweeltje! $2,- 2. De Bali Kunstkalenders zeven be roemde reproducties; teksten in Neder lands en Engels van Dr. A. C. v.d. Leeden v/h Rijksmuseum te Leiden. Een prachtcadeau ook voor Uw Amer ikaanse vrienden. 1,75. 3. De ver jaarskalenderdie "eeuwig" mee gaat. Tevens astrologische kalender met ook de oude Batakse astrologische tekens. Uiterst origineel. 1,50. Alle drie tezamen voor $4.50 Bestellingen bij The American Tong-Tong P.O. Box 137, Whittier, Cal. Harte, Longfellow. Vraagt wat U wilt, U kunt dezelfde vragen stellen als die welke U stelt in de Public Library. Maar daarna ast weet LT ook de prijzen, weet U waar U de boeken kunt krijgen. ELK boek, ook antiquarisch, het kost alleen maar tijd, dus geduld, weinig moeite en redelijk weinig geld. De verzendkosten voor boeken,-edu cational material-zijn de laagste van alle post-tarieven. Laat ons dus weten, waarin L' belang stelt, het is nodig voor U verdere kennis, opleiding promoties (dissertaties), hobbies en voor plezier. Enjoy reading Folks! Alle brieven, bestellingen betreffende deze boekenrubriek vanaf heden rechtstreeks aan Ian Buchel van Steenbergen 3406 lemez Dr., San Diego 17, Cal. Bij Uw brief een gefrankeerde enveloppe (5 ct) insluiten please! 320 pagina's 22,5 x 31,5 cm., 15 kleurenfoto's, 335 zwart-wit foto's, 8 kaarten, pakkende tekst. Een boeind en leerrijk fotoboek dat nooit verveelt en Uw vriend schap met Amerikanen versterkt! Te bestellen bij: The American Tong-Tong, P.O. Box 137 Whittier, Calif.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 3