wat zal jil ik ofi? L«zem 1/jH k6 P° G* .1 pfth Voor slechts 8,25 TANAH AER KITA in het Engels! Als wij de tijd hadden H PPIE L^EAM L-AT UOG Lgg 1 IRE wood OLLIMDA 5370 HUNTINGTON DR_LA.32_CAL. *au8666 Behalve een mondjevol Amerikaans-En gels te kunnen babbelen, dus niet meer b-r- abbelen na het volgen van een cursus in Public Speaking, is het ook wel nodig een goede brief te styleren en dat is weer een kunst op zich zelf, want: "What do your letters say about you?" En om een beetje op gang te komen-immers niets komt vanzelf-wil ik U de volgende werkjes aan de hand doen: "Model letters for all occasions" by Leo J. Henken, Ph. D. (in paperback, hooguit $1.00). "How to write letters for all occasions" by Alexander Shelf en Edna Ingalls, $1.50. Een voor werkzoekenden interessant ge deelte uit dit laatste boek is Hoofdstuk 11 over: Applications for Jobs and replies. Voor onze dames is hoofstuk 13 lezens waard n.l. Invitations, Acceptances Re grets. Een volgend hoofdstuk gaat over: "School-excuses, verder Bread-and-Butter letters en dan Request for money." Al met al, dit boek is voor ons immigran ten in deze nieuwe samenleving van veel belang. Vanzelf komen wij dan op het volgend chapiter: Etiquette. Hoe zijn onze manie ren, onze Europeesche manieren aan te passen aan de Amerikaanse? Mag ik aanbevelenEtiquette - by Emily Post - $5.50. Everyday's etiquette, answer to today's etiquette - by Amy Vanderbilt - $2.50. Een pas verschenen boek van wijlen Eleanor Roosevelt: Book of Common Sense, Etiquette kost $6.00. Zij zegt: "Etiquette is niet alleen een kwestie van weten hoe een lunch of diner opgediend moet worden of wat de eigenlijke gedragslijn is in een of andere situatie. Er zijn vele goede wegen, hoe zich te gedragen in bijna elke situatie, maar de basis van een goed menselijk ge drag is vriendelijkheid. Als U jegens men sen zowel thuis als buitenshuis vriendelijk heid betoont, kan het nooit mis gaan." Voor Uw opgroeiende jeugd heb ik hier een nuttig boek ter lezing. Misschien kunnen zij dat op de high school library ter leen krijgen: "Manners made easy", bij Mary Beery, $4,50. Na lezing van deze boeken zult U bij Uzelf denken: er zijn toch nog veel dingen waar van ik vroeger niet wist hoe die op te lossen. Hierboven besprak ik uit "How to write letters for all occasions" door Al. Sheff en E. Ingalls een hoofdstuk geschikt voor werkzoekenden. Ik denk er goed aan te doen er dieper op in te gaan. U zult wel graag willen weten hoe een goede sollicitatiebrief te schrijven. Een Arco-publicatie geheten: "How to get a part time job" geeft ver schillende modellen aan, ook zijn hierbij enkele modellen van een professional job- resume afgedrukt. Zeer geschikt om hieruit de meeste geschikte uit te kiezen en daar van een dozijn photo-copieën te laten maken. U kunt ze dan met een beleefd briefje aan Uw meest invloedrijke kennis sen toesturen en verzoeken aan U te den ken bij een of andere geschikte vacature. In de praktijk is gebleken dat dit een goede kans maakt om een positie te verwerven, waarvoor U meer geschikt bent en waar voor U juist bent opgeleid. Prijs van deze publicatie: $1.50. Uw naam OP Uw huis Uw boeken IN Uw huis Zoals het onmisbare naambordje op Uw huis zegt wie U bent, vertelt de boekenplank in Uw huiskamer wat U bent. Altijd is de boekenplank (of de boekenkast) in een huis graadmeter voor Uw ontwikkeling en Uw niveau. Deze boekenplank hoeft geen wijsgerige, literaire of andere "boekoe pienter" te bevatten. Een "gewoon" electricien of mon teur kan volstaan met een paar handleidin gen en boeken met nieuwe theoriën en daar mee duidelijk genoeg aantonen voor chefs of relaties dat zijn interessen verder gaan dan zijn workshop sadja. Het bezit van deze boeken zal vroeger of later zijn carrière "tanggoeng" steunen. En zelfs waar inder daad zijn workshop genoeg is, zal hij uit die boeken een paar bijzonder bruikbare ideeën kunnen opnemen, die hem onder het personeel van zijn fabriek stempelen tot een man met groter mogelijkheden. Het doodgewoon "uit verveling" doorbla deren van een boek over tuinieren, vissen, koken, kunst, enz. kan opeens een sluime rend talent in U wakker maken en op slag ligt een wijd, interessant en vaak zeer winst gaven d werkterrein voor U open in Uw vrije tyd. En u verveelt zich nooit meer. Tenslotte: het is toch zonde van het geld als het allemaal opgaat aan eten, dansen, uitgaan, kleren en "sparen voor later". Eén boek brengt NU kennis, vooruitgang en "standing" in Uw huis. Het hoeft maar een kleine uitgave te zijn elke maand, en U wint er ontzaglijk veel mee. U EN UW KINDEREN. Want boeken vormen niet alleen mensen; zij vormen generaties! Nog meer boeken in dit verband: How to lend a job you want - Jules Z. Willing. 1001 New Jobs Opportunities - John Devaney. Ze zijn uitgegeven in paperback en kosten hooguit $1.00 per exemplaar. Ten slotte nog deze wenken: To GET a book, try your drugstore, grocery, or bookstore. If a book or paperback is not available order directly from Jan. B. van Steenbergen, postbox 17.201, San Diego, 17 Cal. Cash with order, please. Allow two weeks for delivery. Jan B. van Steenbergen In een plaatsje in Engeland gebruikte een familie sinds jaar en dag een ijzeren uit steeksel als opstapje voor de hoge stoep van het huis. Tot op een dag een bom-expert het uitsteeksel herkent als een gedeelte van een bom. Bij uitgraving blijkt die bom nog niet onschadelijk te zijn! Kunt U zich voorstellen, jarenlang het levensgevaar op de drempel van Uw huis te hebben gehad? Neen, je kunt je zoiets niet voorstellen, pas als de boel geexplodeerd is misschien en je het er op wonderlijke manier levend afbrengt. Maar komt het niet meer voor, dat we onbewust het levensgevaarlijke voorbijzien, in huishalen en met de gevolgen van een explosie zitten? Letten op de schijnbaar onschuldige za ken. onderzoeken, weten wat en hoe pas op de explosie, ook al is het geen bom! 320 pagina's 22,5 x 31,5 cm.. 15 kleurenfoto's. 335 zwart-wit foto's, 8 kaarten, pakken de tekst. Een boeiend en leerrijk fotoboek dat nooit verveelt en Uw vriend schap met Amerikanen versterkt! Te bestellen bij The American Tong-Tong P.O. Box 137 Whittier, Calif. Zouden wij bij U komen omongen, foto's maken, schrijven over Uw leven in Wis consin, Arkansas. Washington, Michigan. Want A.T.T. is geen Californisch tijdschrift maar een blad voor alle Indische emigran ten in Amerika. Helaas geen tijd en geen geld ook om persoonlijke contacten te maken, reportages te schrijven over de toch werkelijk belangrijke dingen in Uw leven. Helpt U ons de inhoud van ATT te verbeteren, de basis waarop wij moeten bouwen breder, ruimer te maken. Zendt U ons copy, reportages, foto's. Niet zeggen: ik kan niet schrijven. Tong-Tong Neder land werd en wordt grotendeels gemaakt door abonnees die zeggendit zou ik willen vertellen, dit schrijf ik. En het klopt altijd wel. De kostelijkste copy komt meestal van de lezers zelf! Dus. als LI tijd hebt: belevenissen, verhalen, reportages foto's (betrekking hebbende op Uw leven in de States leuke kinderfoto's goede recepten anecdoten, tips. En alles naar: Redactie American Tong- Tong. P.O. Box 137, Whittier. o v

American Tong Tong | 1963 | | pagina 3