weten doet eten £7j5m§5,<=& Pekake een stukje Indie YEE SING CHONG CO. De meest gesorteerde winkel in China town voor Chinese en Indische eterijen. 4 Merv. C. Schreef: Hebt U wel eens cottage cheese gegeten? Probeert U het eens met vruchten op sap, als toetje. Gezond en het maakt niet dik! Eet U wel eens tuna op brood? Vermeng de tuna eens met een eetlepel (op 1 blikje) mayonnaise en wat peper en zout. Het smeert gemakkelijker uit op het brood. Gooit U de stelen van de celery weg? Eet ze als lalap rauw met sambel. Lieve mevrouw C. van de celery eet men uiteraard alleen de stelen. Het groen zelf is niet zo smakelijk als dat van de fijne soep-selderie, die je hier zelden kunt Van Fé Klerks-Kühr uit Ohio dit advokaat- recept (Om eens wat anders te hebben dan onze heerlijke Indische manier: fijngeprakt met suiker en koffie-extract, lepel instant kan ook, of met een scheutje port.) GUACAMOLE 1 envelope exotic herbs salad dressing mix (optional) 1 to 2 teaspoons chili powder 3 tablespoons chilisauce 4 dashes tabasco-sauce *4 to Yz cup mayonnaise 1 tablespoon lemon juice 1 small grated onion 2 large avocados, pureed Combine all ingredients and mix well. Spoon into a quart jar. Seal tightly and chill 1 hour. Serve as a dip with potato chips or crackers. For an appetizer salad serve in small mounds on shredded lettuce. Makes enough for 8 to 12 salads. If you want to freeze this mixture you may use cream cheese in place of the mayon naise and thin it as necessary with milk. Ik werkte in de nachtploeg en die be wuste avond kwam ik, nog een beetje moe van de 1 O-uren werk van de nacht tevoren, de cannery binnen. Direct sloeg me de lucht van gekookte perzikken tegemoet. In het begin vind je het lekker ruiken, maar naarmate de de dagen en nachten verstrij ken, ga je die reuk minder appreciëren. Naarmate ik dichter bij mijn afdeling kwam, werd de lucht minder sterk, om op gegeven ogenblik helemaal verdwenen te zijn. Ik vond het wel vreemd, maar plot seling drong de geur van wat anders tot me door. Het was een zoete geur, zacht en teer als die van bloemblaadjes. Ik moest er even mijn ogen van sluiten en me teen gingen mijn gedachten terug naar een land dat ik 16 jaar geleden voor het laatst gezien had, maar dat voor mij toch het mooiste land van de wereld blijft. Ik droomde weer van heldere maannachten en koele regens. Ineens hoorde ik een van de meisjes gichelen en met een ruk werd ik wakker. Ik draaide me een beetje ver dwaasd rond en daar ik ontdekte ik het. Vlak naast me, in het zwarte kapsel van een van de meisjes, prijkte ze, haar prachtige witte blaadjes duidelijk afste kend, - de Pekaké - misschien beter bekend als Melati! Wat kon ik anders doen dan het hoofd met bloem en al naar me toe trekken en die heerlijke geur opsnuiven. Zeer tot hila riteit van mijn overige collega's, maar het kon me lekker niets schelen. In een nuchtere Amerikaanse cannery had ik immers een stukje Indië terugge vonden? WINNY MEYER-BLA CK Hoe heet onze Melati in het Amerikaans of MexicaansL.D.) We kunnen nu wel braaf onze neus op trekken en sneeren op al dat glamour-gedoe van de Amerikaanse meisjes, maar heeft U wel eens ondervonden hoe moeilijk het is glamorous te worden, te zijn en te blijven? Laten we eerlijk zijn: ook glamorous zijn is een kunst, vooral op een klein budget. En ik ken Amerikaanse meisjes die het met een klein salaris kunnen. Het heeft iets te maken met altijd goede make-up, altijd goede kleding en altijd de goede houding. Ziet U daar kans toe? Uit een brief van J.K.E. M.: Onze zoon Hansje, toen hij een jaar of 3 was, hoorde vaak een pisang een banaan noemen en een banaan een pisang. Hierdoor enigszins in de war geraakt, vindt hij een nieuw woord uit: Pinaan. En heeft U bijgeval ook van dat andere jongetje gehoord dat door zijn moeder zelf maar even zijn cereal moest klaarmaken. Jongetje pakt inplaats van de bran doos de Friskies voor de kat. En hij eet er een bord vol van op, met smaak! Zo lekker vindt hij deze cereal dat hij de volgende ochtend zijn moeder weer om cat food vraagt. Als moeder weigert pakt hij de Fris- kies stilletjes, als ze het niet ziet. Ongeruste moeder naar de dokter om raad. Weet U wat de doe zei? "Uitstekend, laat hem z"n gang gaan, cat food is zelfs nog beter dan cornflakes en bran. Maar zorgt U voor afwisseling me vrouw?" "Wat dan dokter?" vraagt moeder. "Dog food," zegt de dokter. Tip van W.B. uit San Francisco: wist LI dat u in thrift-shops oude nummers van Geographic Magazines kunt kopen (hier 10 ct.) waarin artikelen met mooie foto's uit Ned. Indie (Indonesië). Ik heb er ettelijke verzameld. Je moet natuurlijk op je gemak gaan neuzen en de artikelen aflezen op het titelblad. Ik heb er zelfs één met een artikel van Indie 1941. De Salvation Army thrift-shop is meestal goed voorzien. (You're right Wim, die thriftshops zijn meesterlijk! Behalve die National Geog. Mag. heb ik nog andere zeer kostelijke za ken ontdekt. Eerlijk gezegd, 3/4 van mijn huishouding is uit de thriftshop. Who cares? And no monthly payments! L.D.) Moet je mensen nu nemen zoals ze zijn, of laten voor wat ze zijn? Heeft U Oscar Levant gezien op de Jack Paar show, een paar weken terug? Een menselijk wrak, lichamelijk, maar als pia nist nog steeds een van de grootsten. En zijn reputatie als de super-humorist-pessi- mist met een vlijmscherpe tong ongeschon den. Hij heeft ook mooie dingen gezegd. Een van de beste: "Happiness is not some thing you experience, it's something you remember." "I am fifteen and have been engaged nine times.,n schreef een teen-ager aan de probleem-oploster van een krant. Iedere keer als ik mijn dochtertje van 9 op een stukje papier zie schrijven verwacht ik haar probleem te lezen"I am nine years old and have been engaged 15 times Je kunt van alles verwachten van die Amerikaanse jeugd. Ik vraag me alleen af: waar halen ze de moed vandaan? LILIAN DUCELLE CHINESE FOODS IMPORTER WHOLESALE RETAIL GROCERIES 960-962 No. Hill St. L A. 12, Calif. Open: gehele week 9:30 a.m./9 p.m. MA 4-3907

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4