wat zal jÉf ik Of?? r. r. Three cheers for VIRGINIA! Immigranten-reunie Fresno Door de Methodist Church wordt eind Mei a.s. (definitieve datum nog onbekend) voor alle immigranten in Californie (on geacht geloof) een reünie georganiseerd. De plaats: Fresno. Het doel: gezellig samenzijn, van gedachten wisselen, oude vrienden ontmoeten en nieuwe maken. Een dag uit met ontspanning. De reünie begint om 11 uur, om 12 uur een gezamelijkc lunch. Tot ongeveer half 4 een ontspanningsprogramma, waarvoor gaarne suggesties worden ingewacht door Mevr. T. F. Hendriks, 1437 Primrose Way, San José. Telf. 253-2025. Wie aan deze feestdag op de een of an dere manier kan meewerken of plannen heeft voor het programma, schrijf of bel Mevr. Hendriks. Vergeet niet duidelijk Uw naam, adres en telf. no. U krijgt de bij zonderheden over deze dag dan per flyer toegezonden. Tot ziens in Fresno! uzenv int Voorgaand artikeltje handelde over het stijlen van brieven en "onze manieren". Ik ga nog even verder en wil U aanbevelen: Elsa Maxwell's: HOW TO DO IT, or the lively art of Entertaining. Enkele hoofd stukken hieruit: the art of the hostess, men as hosts, the pleasure of your company, the art of preparing a party, the art of good eating. De prijs is $4.75. Zoals U weet, dames, geven Uw "teen agers" U heel wat zorgen, de ene meer dan de andere. Nu., bezien wij van Uw standpunt de Amerikaanse wijze van op voedingwij kunnen die niet vroeg ge noeg overnemen en stel ik U voor te lezen aThe "seventeen" book of Etiquette and Entertaining, door Enid A. Haupt, Haupt, prijs $6.00 b. Questions "teenagers" ask. door Shei la John Daly $3.50 c. Love and Facts of life, door Evelyn Milles Duvall $5.00 Hoofdstukken uit laatstgenoemd boek: 1. 5 our love feeling, 2. Your sex question, 3. Your friends, your parents and your dates, 4. Your life and loves. Mama's en Papa's, denkt niet, dat deze boeken zo maar zijn opgenoemdze zijn beschreven in verschillende recensies en critieken, U kunt gerust aannemen, dat ze de moeite waard zijn. Probeer ze eerst in de biblio theek te krijgen. U begint dan op de wacht lijst te komen en "I bet" dat U deze boeken graag in Uw eigen boekenkast ziet. Voor Mrs. John van O. in Dallas, Texas, wat denkt van het volgende kookboek: In donesian Cookery, geschreven door Lie Sek Hiang. Het klinkt zo bekend hé. Nu, de schrijver is een gewezen Minister van Onderwijs van de Republiek Indonesië en vanwege zijn vele reizen door de archipel heeft hij allerhande recepten neergeschre ven en van commentaren voorzien. Het is /.over gekomen dat dit boek ook hier te lande is gepubliceerd, misschien van de vele variaties van "Chinese. Arabian. Indonesian and Indian Cookery." De prijs is redelijk, slechts $4.00. Iets voor U? Maar dit is ook van belang: JOY OF COOKING, door Irma S. Rirri- bauer en Marion. Rimbauer Becker. Dit is A telephone-call from the State Police and the most dreadful news about a car accident brought us in a nightplane to the Wytheville Hospital, where we did not ex pect to see our son alive anymore. We stayed in Virginia (Wytheville and Roanoke) for about two months and we shall never forget how the people from the Hospital and the cities showed us their sympathy in so many ways! Their coopera tion was more than touching! I wrote these three short poems in token of appreciation for all that these wonderful people did for us and still do! God bless them! I To a doctor's wife: It's not that easy to be a doctor's wife And to be left alone By night or day or any time For sake of stranger's life! It's not that easynot everybody could And have the courage too, But. you are blessed to be the one, Who's always in the mood. It's not that easy to be that special one, To share your husband's love With them, who need that doctor's care Like living plants need sun! Thank you again for that important part You play in doctor's lifes 'Cause everybody knows It's not that easy to be a doctor's wife!" MILLON Amerika's best-selling all-purpose-cookbook. Voor Uw werk als keukenmeesteres van veel waarde. De prijs is wat hoog: $6.00 en een Luxe edition voor $10.00. Terloops vertel ik JJ over een eigenaar dig boek: Het heet: One day in the Life of Ivan Denisovich geschreven door: Aleksander Solzhenitsyn, vertaald door Ralph Parker, prijs $4.00, verschenen bij twee Uitgeversmaatschappij en in New York, werkende los van elkaar. Het eigenaardige ligt hierin dat Premier Khruschev dit boek in Moscou heeft vrij gegeven. Resultaat binnen 24 uur werden er 95000 copies verkocht. Het boek han delt over de Slavenkampen onder de Re gering van zijn voorganger Stalin. Iets voor U misschien? Een Russische vriend vertelde mij, dat de titel van het bock verschenen in Moskou luidt: Odin D'yen'Ivana Denisovicha. (One day of Ivan Denisovich.Dit in geval U, bij wijze van curiositeit, het boek in het Russisch wenst te hebben! Krijgt U de smaak te pakken en wilt U de nieuwe wer ken van Russische schrijvers? Zendt Uw vragenlijst in met gefrankeerde enveloppe. Voor ik verder ga. zou ik willen vragen. Hebt U moeite met het invullen van Uw Tax return formulieren? Een zeer handig boekje wil ik U aanbevelen: Your federal Income Tax1963 editionen mocht U een of ander bedrijfje hebben dan ook dit bockie: Tax Guide for small business, 1963 edition. Het kost 40 ct. per copy, te geef! Bestel dus gezwind bij Supt. of Documents. Department T Govt. Printing Office Washington 25. D.C. en U krijgt deze booklets omgaand toe gestuurd. Wat erg handig is voor de gewone huis vrouw en wat ook veel verkocht wordt is: HOUSEHOLD BUDGET RECORD Book No. MH 50 geprijsd voor $1.00. U kunt ze in elk stationery krijgen, netjes uitgevoerd in red and white plastic cover. Hieruit kunt U aan het eind van het jaar alle gegevens putten om snel LTw tax returns te krijgen. Maar genoeg hierover. Tot besluit vraag ik Uw aandacht voor een oude bekende: the Readers' Digest. Iedereen is hierop geabonneerd denk ik. maar hebt U ook de volledige set van hun "R. D. Condensed Books"? Elk seizoen ver- 2. To a Secretary-Receptionist: A small city with great people, Really that is Wytheville-town, So picturelike in wintertime, Laid there in snow-white gown! In that little town of Wytheville Where the neighbour gets the best, Where the most great-hearted people Live and laugh and built their nest There is the Wytheville-Hospital, A Haven for the wounded and pain; There reign doctor's love and nurses' care, Nobody will call there in vain! Whoever you are or what you will be, They don't ask. The Adventists, Day Seventh; They just help and think you are In a little bit of Heaven! MILLON To a Teacher-Nurse, also a doctor's wife: Thanks for everything: Every word, Every sign, Every smile. Thanks for all you've done For the things that make nursing worth-while! Thanks for all the help: The patience, Support, And your care. Thank you dear Patricia For you are always right there! This little prayer is meant for you: ''Good Lordmake her special wish come true!" MILLON schijnt een deel, waarin 4 bekende boeken in verkorte vorm en in prettig leesbare schrijfwijze worden herdrukt. De Uitge versmij is hiermede reeds in 1950 begon nen. Degene die zich interesseren voor "backnumbers" dus van 1950 tot 1960 kunnen die bij mij bestellen voor de prijs van $1.20 per exemplaar. Ze kosten nieuw circa $3.50. Deze boeken zijn goed uitgevoerd en een sieraad in Uw boekenkast. Bij bestelling gaarne C.W.O. (cash with order, please). Voor de volgende keer heb ik op mijn lijstje staan: books for technicians, engi neers. researchers en de populaire "how-to-do-it-books". Enjoy reading, Folks! •Tan. B. van Steenbergen Box 17.201 San Diego 17, Calif. Dutch Immigrant Society In San José is onlangs opgericht "The Dutch Immigrant Society" onder voorzit terschap van Paul van Loon, met een ver enigingsorgaan genaamd "The Flying Dutchman" onder redactie van Peter Blom. We moeten zeggen: the Dutch in Noord Californië weren zich geducht. Naast de Dutch Club nu ook een Dutch Immigrant Society. Met het oog echter op de grote afstanden in deze Verenigde Staten is het organiseren van plaatselijke cellen voor ra yon-gemeenschappen wél zo begrijpelijk. Zo blijft men bij elkaar en kan groter activi teit ontplooien. Wanneer dan de onderlinge betrekkingen met andere Dutch society's goed onderhouden blijven, ontstaat toch een brede samenwerking die zeer nuttig kan zijn. De nieuwe vereniging beweegt zich op een breed terrein van ontspanning en sport, teneinde in deze contacten haar in de sta tuten neergelegde doelstellingen goed te kunnen dienen. We wensen de nieuwe vere niging graag alle succes toe: in een goed verenigingsleven ligt de basis van goed bur gerschap. 3

American Tong Tong | 1963 | | pagina 3