k6 [>w po q.J pk, CANAAN Hppie L.AT UOG Lgg 1 IRE UöOD -10LLINDA 5370 5?l-lUNTIN6T0lsl DR_ LA. 32 _CAL CA l-( 71 6 CA 1-8866 NUTS Voor slechts 8,25 TANAH AER KITA in het Engels! /ill 4 vervolg van pag. 1) letten. Ten eerste gemakkelijke kleren aan, zodat het niet huilen wordt als ze eens heel erg naar achter moeten en er geen gasstation in de buurt is. Aan de kant van de weg kan het ook wel, maar dan letten de kinderen er zelf niet op en moet je elke keer stoppen wanneer het hun blieft. Dus voordat ze in de auto stappen eerst naar achter gaan, en bij elke gasstation waar getankt moet worden, allemaal weer gaan, of ze moeten of niet. Verder verveelt een kind zich gauw. Houdt hij of zij van lezen, breng dan boeken mee; voor de kleintjes een prenteboek of kleurboek met een bakje crayons zodat ze niet zo gauw zoek raken. Koop gerust het goedkoopste soort, dan heb je geen spijt als het weg raakt. Klein speel goed is ook aan tebevelcn. Dus geen grote beer of pop. die je auto meteen vult, maar een klein popje in een plastic bedje; in een dimestore voor een dime of een quarter. Met nieuw speelgoed zijn ze veel zoeter, al kost het nog zo weinig Laat niet meteen alles zien wat je voor hun hebt en alleen wat eruit halen als ze ongedurig worden. Een nat washandje voor ieder kind in een plastic zakje is ook geen luxe. Bovendien heb ik voor alle zekerheid nog een oude handdoek voor het grijpen. Paper- towels zijn ideaal, ik vind ze zelfs nog be ter dan paper napkins. Leer de kinderen van het begin af om papier of schillen in de paperbags te gooien die je daarvoor speciaal hebt bewaard. Zelfs een kauwgum papiertie gaat er bij ons niet het raampje uit. Natuurlijk moeten de ouders voorbeeld geven en gaan de peukjes van papa's ci- garettcn netjes in de asbak. De asbak kan je toch ook gemakkelijk in de paperbag ledigen. Moeders vergeet vooral niet de paperbag weg te gooien bij de eerst vol gende gasstation. Vruchten hebben de kin deren hard nodig in deze tijd, maar wat worden zij er vies en plakkerig van zelfs van bananen en appels. Vruchten bij voor keur elke middag bij de lunch, 's avonds voor het naar bed gaan (daarna tandepoet- sen) en 's ochtends voordat je vertrekt. Als je van opschieten houdt, zorg dan dat je niet elke keer als een kind honger of dorst heeft moet stoppen. Als alleen Papa achter het stuur zit, vergeet hem niet extra te ver wennen. Houdt de thermosfles met koffie gereed als hij daarvan houdt. Zorg ook dat een van de kinderen of de radio hem gezel schap of te wel wakker houdt, wanneer je zelf een tukje doet. Aan benzine hebben wij $66.59 uitgege ven. Voor een acht cylinder Dodge station wagon met een 5 bij 8 feet trailer er ach ter vinden we dat nog niet zo gek. Motel kosten waren dus alleen voor drie nachten $28.10. Je kunt op $10.30 per nacht rekenen dan heb je een prettige kamer. Groceries $29.85 en nog een dollar om bij de Grand Canyon binnen te komen. Alles heeft ons dus slechts $125.54 gekost plus de trailer voor $60.00 (hebben we nog steeds). O ja, dit wilde ik nog even aanvoeren, gebruik toch zoveel mogelijk de turnpikes en tollroads. Wat je daar aan toll moet betalen "verdien" je weer terug door min der benzine verbruik en je schiet veel har der op. Vooral de Will Rogers Turnpike in Oklahoma is daar een goed voorbeeld van, want blijf je op route 66 dan maak je te veel bochten, om van de dorpen waar je doorheen moet nog maar te zwijgen. Ik hoop van harte, dat dit relaas de nodige tips inhoudt en dat vele families er profijt van zullen hebben. Ofschoon we zowat geradbraakt waren bij aankomst hebben we er geen spijt van de tocht per auto gemaakt te hebben. Bovendien is dit de goedkoopste manier, let's face it; waarbij vooral nog komt dat je je eigen tempo kunt bepalen! RUTH CREUTZBURG L/EAM I'm going to write about blunders. Let's be honest, everybody makes one, sooner or later! And I don't mean marriages, don't get me wrong. (Note to my husband: You can only kid a champion, dear!) I mean the blunders you can make four or five times or more. It happened that day. I was standing in front of a counter in a 5-10c store (budget ing!) where they sell nuts, you know, those cashews oftewel bidjie monjet, Spanish die hele grote Nuts on the counter, some times behind the counter and surely in front of it. With my thoughts far away, a certain (hoogstwaarschijnlijk stomme) expression on my face I stood there, biding my time, waiting for my turn suddenly a poke in the ribs, daughter whispering: "Mam, jouw beurt!" She, behind the counter glancing at me, with that O-gos-ik-wou-dat-het-Zondag-was look, fired surprisingly the question: "Spa nish or Brazil?" I rapidly answer: "Dutch- Indonesian!" with a smile. "We don't have those Dutch-whatchame- call nuts, never heard of." (You wanna bet! Weet ik veel, dat ik moest kiezen tussen die Spaanse noten en Braziliaanse. Ik heb zo vaak moeten vertellen waar ik vandaan kom I can dream, can't I? Yeah, but not while buying nuts, you have to be careful with them, where ever you are and whatever you are. Get it? LYDIA V. MINOS WIE weet WAT dit is en WAAR het precies is? The American Tong-Tong en de Ned. Tong-Tong vormen tezamen een zelf standig TIJDSCHRIFT. Het is geen or gaan van een Indische Club, zoals velen nog steeds fout blijven veronderstellen. U bent dus geen 1 i d, maar abonnee van ons blad. O.:,-/ 320 pagina's 22,5 x 31,5 cm., 15 kleurenfoto's, 335 zwart-wit foto's, 8 kaarten, pakken de tekst. Een boeiend en leerrijk fotoboek dat nooit verveelt en Uw vriend schap met Amerikanen versterkt! Te bestellen bij: The American Tong-Tong P.O. Box 137 Whittier, Calif. Always behave like a duck: calm at the surface, but peddling like the devil at the bottom. A journey of a thousand miles starts with the first step. Weet U het misschien? Schrijf U ant woord op een kaartje en adresseer aan redactie American Tong-Tong. P.O. Box 137, Whittier. Maar vergeet vooral het WAAR niet! Onder de goede oplossingen verloten we een aardig geschenk. Uw kaart moet ech ter uiterlijk 10 April binnen zijn. Om de kleintjes bezig te houden heb ik hier een goedkoop recept voor "play-doh". Het is ongevaarlijke boetseer "klei" en de kleintjes zullen er niet aan denken om het te eten want het is oer-zout. Om er kleur aan te geven, een paar druppels kleurstof. Recept 1 cup flour or cornstarch 1 cup salt 1 cup water tot gewenste kneedbaarheid Verzamel de flesjes van shoe-polish met de daubers er aan. Vul ze met tempera- paint (drugstore) in droge vorm, aange lengd met water en laat de kleintjes naar hartelust painten. Je zult zien, allemaal Pi casso's en misschien ook wel eens een in diaan op oorlogspad. Zorg daarom ook voor veel ongebruikt wallpaper voor tekenpapier en newspaper ter bescherming van de tafel.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4